2015 03 19 /23:08

„Žalgiris“ Eurolygoje dešimtmetį nelaimi Izraelyje: „Maccabi“ vėl laimėjo 79:72

Kauno „Žalgirio“ krepšininkų viltys patekti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas dar nemirė, tačiau po ketvirtadienio rungtynių dar labiau tapo miglotos. Šiandien „Žalgiris“ Eurolygos „Top 16“ etapo E grupės mače išvykoje žaidė su ne itin patogiu varžovu – Eurolygos čempiono titulą ginančiu Tel Avivo „Maccabi“ klubu ir pralaimėjo 72:79 (15:18, 19:25, 20:23, 18:13). Tai buvo jau 7-oji kauniečių nesėkmė grupėje per 11 mačų ir „Žalgiris“ vis labiau tolsta nuo 4 vietos grupėje, kuri garantuoja kelialapį į lemiamus turnyro mačus. „Maccabi“ iškovojo 7-ąją pergalę grupėje.
Robertas javtokas
Robertas Javtokas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kauniečiai ketvirtadienį nesugebėjo išsklaidyti jau daugiau kaip dešimtmetį gyvuojančio „Maccabi“ ekipos namų sienų prakeiksmo – žalgiriečiai jau pamiršo, kada nugalėjo Tel Avivo krepšininkus jų arenoje. „Maccabi“ per pastarąsias ekipų akistatas laimėjo 8 mačus iš eilės. Bendras tarpusavio akistatų pergalių santykis yra 15:6 „Maccabi“ naudai, žaidžiant Tel Avive – 8:2.

Ir šiandien kauniečiams nesisekė primesti savojo žaidimo šeimininkams. Nors rungtynių pradžioje „Žalgiris“ pirmavo 2-4 taškų skirtumu, „Maccabi“ pasivijo, išlygino rezultatą 11:11 ir po to tik pirmavo, o svečiai bandė neatsilikti.

Nors „Maccabi“ antrame ketvirtyje pirmavo 25:19, „Žalgiris“ sugebėjo pasivyti Tel Avivo krepšininkus – 30:31. Tačiau kėlinio pabaigoje galingiau kovoję šeimininkai po D.Smitho tritaškio įgijo dviženklę persvarą 43:32 ir tik žalgiriečio J.Andersono dvitaškis leido svečiams antrąjį kėlinį užbaigti tik su 9 taškų deficitu – 34:43.

Trečiame kėlinyje kauniečiai spurtavo 12:4 ir sumažino atsilikimą iki 46:47, tačiau D.Smithas itin stengėsi, kad „Maccabi“ būtų priekyje, ir dvitaškiais bei tritaškiais prisidėjo, kad Tel Avivo atstovai vėl atitrūktų 61:51.

Ketvirtame kėlinyje pasikartojo buvusio ketvirčio istorija – žalgiriečiai suskubo mažinti 12 taškų šeimininkų persvarą ir tai jiems pasisekė: likus grumtis 7 minutes, Tel Avivo žaidėjai pirmavo tik 66:59.

Vis dėlto, „Maccabi“ sugebėjo rasti priešnuodžių „Žalgiriui“ – J.Pargo, kuris svarbiu momentu vedė Izraelio ekipą į priekį: amerikiečio pastangomis „Maccabi“ nutolo 73:62 ir kauniečiai turėjo pripažinti šeimininkų persvarą. Ir taip jau dešimt metų…

„Maccabi“: J.Pargo 26, D.Smithas 19 (5 atk. kam.), A.Tyusas 10, B.Randle‘as 8 (8 atk. kam.), Y.Ohayonas (7 rez. perd., 5 atk. kam.) ir S.Schortsanitis po 6, N.Linhartas 3, J.Alexanderis 1.

„Žalgiris“: A.Milaknis 19 (4/7 trit., 5 atk. kam.), L.Lekavičius 13 (6 rez. perd.), J.Andersonas 12 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), R.Javtokas (6 atk. kam.) ir D.Songaila po 8, W.Cherry 6, P.Jankūnas 4, E.Ulanovas 2, S.Vene taškų nepelnė.

Statistika.

„Maccabi“ – „Žalgiris“ 79:72 (18:15, 25:19, 23:20, 13:18).

Dvitaškiai: 19/38 (48 proc.) – 18/38 (47 proc.)

Tritaškiai: 8/20 (40 proc.) – 9/24 (37 proc.)

Baudų metimai: 17/22 (77 proc.) – 9/14 (64 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 35 – 36

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 16

Perimti kamuoliai: 6 – 5

Blokuoti metimai: 4 – 2

Klaidos: 11 – 13

Dvyliktojo turo rungtynes „Žalgirio“ krepšininkai kovo 25 dieną žais namuose su „Barcelona“ (Ispanija) komanda, kuriai išvykoje pralaimėjo 72:89.

Kitose pasibaigusiose E grupės rungtynėse „Barcelona“ (Ispanija) krepšininkai svečiuose 77:73 įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) penketuką.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 2 8 734:837

Pirmosiose F grupės vienuoliktojo turo rungtynėse Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) klubas namuose 79:75 įveikė Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (Rusija) komandą.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Malagos „Unicaja“ (Ispanija) 2 8 752:808

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios grupių komandos, o ULEB Eurolygos finalo ketverto turnyras 2015 metų gegužės 15-17 dienomis vyks Madride (Ispanija).

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Maccabi“ – „Žalgiris“ 79:72 (18:15, 25:19, 23:20, 13:18).

10 min. L.Lekavičius sumažino skirtumą, tris taškus pridėjo J.Andersonas ir skirtumas tapo 71:75 šeimininkų naudai. J.Alexanderis įmetė tik vieną baudą iš dviejų, tačiau kauniečiai neįmetė tritaškio ir mačo baigtis tapo aiški.

9 min. A.Milaknis įmetė tritaškį ir šeimininkai pirmavo 73:66, bet dviem taškais atsakė J.Pargo.

8 min. „Maccabi“ naudojosi kauniečių klaidomis ir įgijo dviženklę persvarą – 73:62.

7 min. Po virtinės vienos ir kitos komandos klaidų ir nepataikytų metimų, J.Pargo vis dėlto įmetė dvitaškį ir „Maccabi“ pirmavo 68:60.

5 min. P.Jankūnas įmetė vieną baudą iš dviejų – 66:60 pirmavo „Maccabi“.

3 min. J.Andersonas įmetė tritaškį ir sumažino „Maccabi“ persvarą jau iki 66:59.

1 min. W.Cherry sumažino atsilikimą iki 56:66.

Trečiasis kėlinys: „Maccabi“ – „Žalgiris“  66:54 (18:15, 25:19, 23:20).

10 min. J.Pargo ir S.Schortsanitis įmetė taškus ir „Maccabi“ įgijo rekordinę persvarą – 66:54.

9 min. „Maccabi“ buvo įgijusi 10 taškų persvarą – 61:51, bet J.Andersonas tritaškiu apramino svečių sirgalius.

7 min. „Maccabi“ pirmavo 57:48, tačiau A.Milaknis tritaškiu sumažino atsilikimą.

6 min. Įsibėgėjęs D.Smithas įmetė 5 taškus iš eilės ir tempė „Maccabi“ į priekį – 52:46. Maža to – J.Pargo įsūdė du taškus su bauda ir skirtumas vėl per porą minučių tapo solidus – 55:46.

5 min.  „Maccabi“ ir vėl pabėgo 47:42, tačiau po R.Javtoko ir P.Jankūno dvitaškių kauniečiai vėl prisivijo šeimininkus – 47:46.

2 min. Kauniečiai suskubo vytis varžovus – po R.Javtoko ir L.Lekavičiaus metimų svečiai atsiliko 42:45.

Antrasis kėlinys: „Maccabi“ – „Žalgiris“ 43:34 (18:15, 25:19).

10 min. J.Andersonas sumažino atsilikimą iki 9 taškų – 43:34.

9 min. L.Lekavičius norėjo gražiai įmesti, bet šeimininkai blokavo jo metimą. Iškart B.Randle'as ir tritaškį įmetęs D.Smithas padidino skirtumą iki dviženklės persvaros – 43:32.

8 min. D.Smithas įmetė tritaškį ir „Maccabi“ vėl atitolo 36:30. Bet ir vėl D.Songaila smeigė taiklų dvitaškį – 36:32. Tai jau 8 D.Songailos taškas.

6 min. Tai viena, tai kita komanda spurtuoja 2-4 taškų skirtumu. Po A.Milaknio tritaškio „Maccabi“ pirmavo tik 31:30.

5 min. L.Lekavičius įmetė „la bomba“ stiliumi ir sumažino atsilikimą iki 23:27. Bet tuomet D.Smithas prabilo – po trijų netaiklių metimų pataikė dvitaškį.

3 min. „Maccabi“ spurtavo 25:19, tačiau W.Cherry dvitaškiu ir vėl ištirpdė persvarą – 21:25.

2 min. W.Cherry sumažino atsilikimą iki vieno metimo – 19:21.

1 min. Niekas nesitikėjo, tačiau D.Songaila įmetė trečią metimą iš tiek pat galimų ir skirtumas sumažėjo iki 17:18. Bet N.Linhartas tritaškiu pažadino „Maccabi“ – 21:17.

Pirmasis kėlinys: „Maccabi“ – „Žalgiris“ 18:15.

10 min. „Žalgiris“ nenuileido rankų – po keturių iš eilės D.Songailos taškų kauniečiai pirmąjį kėlinį pralaimėjo tik 15:18.

9 min. Įsibėgėjęs Tel Avivo klubas didino persvarą – po B.Randle'o dvitaškio kauniečiai jau atsiliko 11:18.

8 min. Siautėti pradėjo J.Pargo – po 5 iš eilės jo taškų „Maccabi“ pirmavo 16:11.

6 min. Į kauniečių tritaškį J.Pargo atsakė taip pat tolimu metimu – 11:10.

5 min. J.Andersonas įmetė vieną baudą iš dviejų, o po A.Tyuso metimo „Maccabi“ išsiveržė į priekį – 8:7. Tačiau L.Lekavičius įsūdė tritaškį ir kauniečiai vėl buvo priekyje – 10:8.

3 min. J.Pargo išlygino skirtumą, tačiau atsikovojęs kamuolį ir pakartojęs metimą L.Lekavičius ir vėl išvedė svečius į priekį – 6:4.

1 min. „Žalgiris“ po R.Javtoko ir E.Ulanovo metimų pirmavo 4:0, bet šeimininkai sumažino persvarą perpus – 4:2.

„Maccabi“ starto sudėtis: J.Pargo, D.Smithas, B.Randle'as, Y.Ohayonas, A.Tyusas.

„Žalgirio“ starto sudėtis: E.Ulanovas, R.Javtokas, L.Lekavičius, J.Andersonas, P.Jankūnas.

-------------------

E grupėje kauniečiai, iškovoję keturias pergales per dešimt mačų, užima penktąją vietą. Norint prasibrauti į kitą etapą „Žalgiriui“ reikia būti ketvirtam.

Ketvirtojoje pozicijoje esantis Atėnų „Panathinaikos“ laimėjo penkis kartus. Šešis varžovus „Top 16“ turnyre nugalėjęs „Maccabi“ yra trečias. Komandos antrame etape po šios dienos akistatos dar sužais po trejas rungtynes. Šią dvikovą rodys „Viasat Sport Baltic“ kanalas.

Pirmąjį „Žalgirio“ ir „Maccabi“ mačą Eurolygos „Top 16“ etape Kaune 73:66 laimėjo Izraelio čempionai. Jie yra šio vakaro akistatos favoritai, bet Tel Avivo krepšininkai šį sezoną rungtyniauja labai banguotai.

„Maccabi“ antrame etape namie nukovė vienas pagrindinių Eurolygos favoričių ispaniškas Madrido „Real“ ir „Barcelona“ ekipas, bet savo aikštėje nusileido vokiečių Berlyno „Alba“ klubui, pirmame etape „Nokia“ arenoje neatsilaikė prieš kuklią Zagrebo „Cedevita“ komandą.

Pastaruoju metu „Maccabi“ Eurolygoje buksuoja. Jie suklupo dusyk iš eilės, o iš paskutinių ketverių rungtynių triumfavo tik vienose.

„Kaune su „Maccabi“ žaidėme gerai, išskyrus paskutines minutes. Mūsų šansai patekti į atkrintamąsias varžybas nėra labai dideli, tačiau tokių galimybių dar turime. Reikia bent septynių pergalių. Dar viskas mūsų rankose“, – teigė „Žalgirio“ treneris Gintaras Krapikas. Į Tel Avivą neišskrido traumą vis dar besigydantis vidurio puolėjas Artūras Gudaitis.

„Maccabi“ klubas, kurio sudėtyje daugiau nei pusė amerikiečių, propaguoja itin greitą, atletišką krepšinį. Pasak krepšinio specialistų, žalgiriečiams reikia pasistengti įvelti varžovus į lėtą pozicinį krepšinį, būtina laiku grįžti į gynybą.

Izraelio komandoje rezultatyviausiai žaidžia universalumu garsėjantis lengvasis puolėjas Devinas Smithas. Jis pelno po 15 taškų, atkovoja po 6,3 kamuolio, atlieka po 2,4 rezultatyvaus perdavimo. Varžovų gynybą nuolat drasko ir gynėjas Jeremy Pargo – 12,6 taško, 5,4 perdavimo, 3,6 atkovoto kamuolio.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas