2015 01 16 /23:33

Bedantis „Žalgiris“ Eurolygos mače Atėnuose nusileido „Panathinaikos“ 58:77

Kauno „Žalgirio“ (1/2) krepšininkai Eurolygos „Top 16” etapo trečiosiose E grupės rungtynėse patyrė antrąją nesėkmę. Tragiškai žaidę Lietuvos čempionai 58:77 (16:24, 17:22, 9:17, 16:14) pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“ (2:1) ir vos išvengė antirekordo.
Willas Cherry
Willas Cherry / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Rungtynės „Žalgiriui“ prasidėjo šiemet Eurolygoje jau ne kartą matytu scenarijumi, kai kauniečiai į aikštę išeina lyg pirmą kartą į rankas paėmę krepšinio kamuolį. „Panathinaikos“ mačą pradėjo 9:0, o pirmuosius taškus A.Milaknis tritaškiu įmetė kėliniui jau beveik įpusėjus. Optimizmo per pirmas 10 minučių suteikė Willas Cherry, sužaidęs gerą atkarpą ir neleidęs graikams įsirašyti pergalės jau pirmajame kėlinyje.

Antrajame ketvirtyje „Žalgiris“ sugebėjo sustabdyti „Panathinaikos“ puolimą, nors pats taip pat sunkiai rinko taškus, tačiau priartėjo iki 4 taškų – 26:30. Vis dėlto, likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes ir P.Jankūnui baudos metimu pagaliau atidarius savo taškų sąskaitą, „Žalgiris“ vėl sustojo. „Panathinaikos“ baigė ketvirtį atkarpa 7:0.

Dar didesnė bėda „Žalgirį“ ištiko po didžiosios pertraukos, kai mačo nugalėtojas paaiškėjo per 5 minutes. A.Fotsio dėjimas įpusėjus trečiajam ketvirčiui persvarą padidino iki 19 taškų (52:33) ir tik tada, sužaidus penkias su puse minutės, „Žalgiris“ pagaliau įmetė taškus. Vis dėlto, bedantis kauniečių puolimas, „tuščias“ Jamesas Andersonas ir priekinės linijos žaidėjai jokių galimybių kautis dėl pergalės nepaliko.

Tai buvo dešimtasis iš eilės kauniečių pralaimėjimas „Panathinaikos“ klubui. Iš viso su Atėnų ekipa nuo 1995 metų „Žalgiris“ oficialiose rungtynėse yra žaidęs 17 kartų ir iškovojęs vienintelę pergalę – 2003 metų pabaigoje Kaune laimėta 80:74.

Paguosti gali tai, kad ketvirtajame kėlinyje šiek tiek atsigavę kauniečiai išvengė  savo rezutatyvumo antirekordo. 2008 m. „Žalgiris“ toje pačioje O.A.K.A. arenoje „Panathinaikos“ buvo pralaimėjęs 51:78 – taip mažai taškų kaunečiai Eurolygoje įmetė tik tą kartą.

„Panathinaikos“: N.Pappas (4/6 dvit.) 14, J.Gistas (4/6 dvit.) 13, A.J.Slaughteris (3/5 trit.), E.Batista (5/11 dvit., 9 atk. kam.) ir V.Giankovitsas (7 atk. kam.) po 11, A.Fotsis 10.

„Žalgiris“: W.Cherry (3/10 dvit., 2/3 trit., 4 atk. kam., 3 per. kam.) 13, E.Ulanovas (4/4 dvit., 0/3 trit.) 10, A.Milaknis (3/5 trit.) 9, A.Gudaitis (1/3 dvit., 6/8 baud.) 8, J.Andersonas (2/10 dvit., 0/3 trit., 1/3 baud.) 5, D.Songaila 4, P.Jankūnas (1/3 dvit., 1/4 baud., 7 atk. kam.) 3, L.Lekavičius 2.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Gintaras Krapikas

Rungtynės:

Ketvirtasis kėlinys: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“

9 min. Piktas A.Gudaitis baudų metimais įmetė 53-ąjį komandos tašką ir padėjo „Žalgiriui“ išvengti rezultatyvumo Eurolygos rungtynėse antirekordo.

8 min. Šeimininkai jau pradėjo kurti šou – po D.Diamantidžio perdavimo aukštai iššokęs J.Gistas per A.Gudaičio galvą kalė į krepšį iš višaus per save.

5 min. Varžovai jau pradėjo tiruškinti „Žalgirį“, kai tritaškį smeigė A.J.Slaughteris – 70:46.

3 min. Ketvirtajame kėlinuke kauniečiams pavyko išvengti didelės duobės, tačiau apsiginti nesisekė, sužaidus tris minutes komandos buvo įmetusios po 4 taškus – 67:46.

Trečiasis kėlinys: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 63:42 (24:16, 22:17, 15:9)

10 min. Baigiantis ketvirčiui šiek tiek optimizmo įnešė W.Cherry tritaškis, tačiau E.Batista su sirena įmetė iš po krepšio 61:42.

8 min. E.Batista skirtumą padidino iki 20 taškų, T.Dimša pataikė dvitaškį po šuolio – 56:37.

7 min. Dar viena klaida – dar vienas greitas graikų išpuolis ir du taškai.

6 min. Sužaidus penkias su puse minutės po varžovų klaidos E.Ulanovas dėjimu pagaliau pelnė pirmuosius „Žalgirio“ taškus antroje mačo pusėje 35:52.

5 min. Įpusėjus ketvirčiui A.Fotsis įkalė iš viršaus – 52:33.

4 min. Pagaliau aikštėje pasirodė ir L.Lekavičius bei S.Sanderis Vene, per pirmus du kėlinius visai nežaidę. Ketvirtoji minutė be taškų.

3 min. Kaip ir pirmojo ketvirčio pradžioje, trečiajame „Žalgiris“ ir vėl stovi vietoje – trys minutės be taškų. Po V.Giankovitso dvitaškio jau minus 17 – 33:50.

2 min. Dvi minutės praėjo be taškų, tačiau V.Giankovitsas įmetė dvitaškį, o J.Andersono metimas net nelietė lanko – 48:33.

1 min. Po pertraukos žaidimas prasidėjo netaikliu svečių metimu ir šeimininkų klaida.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Artūras Milaknis

Antrasis kėlinys: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 46:33 (24:16, 22:17)

10 min. „Žalgiris“ suklydo ir gavo tritaškį į savo krepšį. Užpulti nepavyko, tačiau bent jau nuo paskutinės „Panathinaikos“ atakos buvo apsiginta – 33:46.

9 min. Be pražangų apsiginti niekaip nesisekė – baudas sumetė A.Fotsis. Užpulti nepavyko, o J.Gistas, vėl stabdytas pražanga, atstatė dviženklį pranašumą – 43:33.

8 min. Kauno komandos ataka užstrigo, tačiau paskutinę sekundę tritaškį įsmeigė A.Milaknis – 32:38. D.Diamantidis įmetė vieną baudos metimą, o kitoje aikštės pusėje P.Jankūnas pagaliau atidarė savo taškų sąskaitą taikliu baudos metimu – 33:39.

7 min. Greitos atakos metu „Panathinaikos“ vėl padidino pranašumą, kai tritaškį pataikė V.Giankovitsas. J.Andersonas į tai atsakė dvitaškiu su pražanga, bet vėl prametė baudą – 29:35. D.Diamantidis smeigė tritaškį – 38:29.

6 min. Žaidimas vėl sulėtėjo ir kauniečiai porą kartų apsigynė, tačiau patys neįmetė. J.Andersonas tylą nutraukė išprovokuota pražanga ir įmestu baudos metimu – 27:32.

5 min. Pagaliau savo pirmuosius taškus įmetė ir J.Andersonas – 26:30. E.Batista atsakė tuo pačiu.

4 min. Įsibėgėjęs W.Cherry suklydo, tačiau vėl pavyko apsiginti ir D.Songaila pataikė iš toliau – 24:28. Greitasis N.Pappas įmetė dar vieną metimą – šįkart labai sudėtingą.

3 min. Dar du taškus įmetė ir E.Ulanovas, o po to pavyko apsiginti.

2 min. W.Cherry ir toliau žaidė neblogai – po prasiveržimo įmetė iš po krepšio, o vėiau kamuolį perėmė. Vis dėlto, paskubėjęs metimą prametė ir graikai surengė greitą ataką – 28:20.

1 min. Ketvirtis prasidėjo blokui W.Cherry ir N.Pappo dėjimu iš viršaus – 26:16. Taikliu metimu atsakė E.Ulanovas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Willas Cherry

Pirmasis kėlinys: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 24:16

10 min. W.Cherry atsikovojo kamuolį, paspaudė akseleratorių ir greitoje atakoje atliko puikų perdavimą T.Dimšai, kuris įkalė iš viršaus – 16:24.

9 min. N.Pappas itin lengvai prasiveržė ir įmetė taškus, P.Jankūnas prametė abi baudas, o apsigynę žalgiriečiai prie savo krepšio tiesiog atidavė kamuolį varžovams. Netrukus W.Cherry pataikė tritaškį – 12:24. Pagaliau taškai įmesti dviejose atakose iš eilės – E.Ulanovas sumetė baudas.

8 min. N.Pappas dviem baudų metimais jau pradėjo triuškinti „Žalgirį“ (20:6), tačiau W.Cherry parodė, kaip reikia sulaužyti gynybą – amerikietis įmetė dvitaškį su pražanga ir pridėjo baudos metimą – 9:20.

7 min. Pataikytas ir antrasis metimas – jis vėl buvo A.Milaknio tritaškis. J.Gistas pranašumą padidino iki 12-os – 18:6.

6 min. A.J.Slaughteris netrukus padidino pranašumą iki dviženklio – 14:3.

5 min. Pirmieji „Žalgirio“ taškai! A.Milaknis smeigė tritaškį. Vis dėlto, D.Diamantidis atsakė tuo pačiu – 12:3.

4 min. J.Andersonas bandė žaisti vienas, tačiau nekrito ir jam, o pražangą išprovokavęs E.Batista įmetė vieną baudą – 9:0.

3 min. „Žalgiriui“ niekaip nesisekė įmesti taškų, o sužaidus jau pustrečios minutės J.Gistas smeigė tritaškį – 8:0. G.Krapikas iškart prašė minutės pertraukėlės.

1 min. Graikijos klubas puikiai pradėjo rungtynes, įmetė tritaškį ir dvitaškį bei pirmavo 5:0.

„Panathinaikos“ klubas, kaip ir kauniečiai, „Top 16“ turnyre turi vieną pergalę, kurią iškovojo pirmajame ture, kai 83:76 įveikė Tel Avivo „Maccabi“. Praėjusią savaitę graikai 76:80 nusileido „Barcelona“ ekipai.

Kauniečiai prieš šias rungtynes turėjo kuo pasidžiaugti – praėjusią savaitę ne tik įveikta Berlyno ALBA, bet ir pirmadienį iškovotas pergale prieš „Lietuvos rytą“.

Šį sezoną Eurolygoje „Žalgirio“ lyderis visiems žinomas. Jamesas Andersonas yra vienintelis krepšininkas, kurio taškų vidurkis yra dviženklis – amerikietis renka po 16,8 taško (45 proc. dvit.), sugriebia po 5,7 kamuolio ir atlieka po 2,4 rezultatyvaus perdavimo. Jam geriausiai talkina Paulius Jankūnas (9,3 tšk., 6,7 atk. kam.), Artūras Milaknis (8,8 tšk.) ir Robertas Javtokas (7,3 tšk., 4,7 atk. kam., 1,2 blok.).

„Panathinaikos“ komandoje išsiskiria E.J.Slaughteris (12,5 tšk.), DeMarcusas Nelsonas (10,7 tšk., 3,7 atk. kam., 3,3 rez. perd.) ir Estebanas Batista (10,7 tšk. 5,5 atk. kam.).

Tarpusavio susitikimų statistika su „Panathinaikos“ LKL čempionams yra itin bloga – pralaimėti 9 pastarieji mačai iš eilės. Iš viso su Atėnų ekipa nuo 1995 metų „Žalgiris“ yra žaidęs 16 kartų ir iškovojęs vienintelę pergalę – 2003 metų pabaigoje Kaune laimėta 80:74.

Komandų statistikos palyginimas: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“

Taškai: 77,3 – 71,5
Dvit.: 51,3% – 47,8%
Trit.: 38,2% – 37,7%
Baud.: 78,2% – 70,6%
Atk. kam.: 34 (9,2/24,8) – 38,2 (10,5/27,7)
Rez. perd.: 16,4 – 13,5
Per. kam.: 5,3 – 5,8