2022 10 06

Eurolygos starte – tragiškas M.Grigonio pasirodymas ir PAO nesėkmė prieš „Real“

Eurolygos sezono starte dviejų lietuvių Mariaus Grigonio ir Artūro Gudaičio atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“ krito prieš turnyro vicečempionę Madrido „Real“ rezultatu 68:71 (22:23, 15:15, 14:16, 17:17).

Ketvirtojo kėlinio viduryje OAKA arenoje Madrido „Real“ laikė pranašumą 62:55, bet po minutės pertraukėlės Atėnų „Panathinaikos“ šovė į priekį bei likus 3 minutėms išsiveržė 65:64.

Lyderio vaidmens karališkajame klube ėmėsi Džananas Musa, pelnęs 4 taškus iš eilės, o vinį iš toli įkalė veteranas Sergio Llullas.

Kovą dėl atšokusių kamuolių „Real“ laimėjo 49:34. Nesėkme pažymėtame mače „Panathinaikos“ realizavo vos 11 baudų metimų iš 21.

Lietuvių gretose išsiskyrė Artūras Gudaitis. Vidurio puolėjas iš Lietuvos per 17 minučių pelnė 10 taškų (5/8 dvit., 0/1 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 11 naudingumo balų.

Mariui Grigoniui sekėsi prasčiau. Atakuojantis gynėjas dar iki ilgosios pertraukos prametė visus penkis tolimus metimus, o iš viso per 28 minutes įmetė 5 taškus (1/5 dvit., 1/9 trit.), atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, suklydo ir užfiksavo net -8 efektyvumo balų rodiklį.

Buvęs Panevėžio „Lietkabelio“ žaidėjas Panagiotis Kalaitzakis per 2 minutes pasižymėjo atkovotu kamuoliu.

„Panathinaikos“: Derrickas Williamsas 15, Parisas Lee 12, Artūras Gudaitis 10, Andrew Andrewsas 8.

„Real“: Walteris Tavaresas 14, Džananas Musa 13, Gabrielis Deckas 9, Fabienas Causeuras ir Mario Hezonja – po 8.