2022 02 02

Fantastiško M.Grigonio žaidimo neužteko – mūšį be trenerių laimėjo „Anadolu Efes“

Marius Grigonis spindėjo, bet to neužteko Maskvos CSKA (13-9) pergalei prieš Eurolygos čempioną Stambulo "Anadolu Efes" (11-11). Dramatišką pergalę per pratęsimą 99:97 (23:16, 21:25, 13:23, 29:22, 13:11) laimėjo turkai.

Abi komandos šiose rungtynėse neturėjo vyriausiųjų trenerių – CSKA vertėsi be Dimitrio Itoudžio, „Anadolu Efes“ – be Ergino Atamano. Dėl ligų iš rikiuotės iškritusius specialistus teko pavaduoti jų asistentams.

Įspūdingoje dramoje CSKA galėjo laimėti dar ketvirtajame kėlinyje, kai likus 13 sekundžių tritaškį su pražanga pataikė ir savo komandą į priekį 86:84 išvedė karjeros rungtynes žaidęs Danielis Hackettas.

Visgi italo pastangas nubraukė dvitaškį likus 0,8 sek. įmetęs Vasilije Micičius.

CSKA dar turėjo 0,8 sek. atsakui, bet neblogoje situacijoje atsidūręs Willas Clyburnas nepataikė.

Pratęsime po M.Grigonio ir Semiono Antonovo tritaškių CSKA pirmavo 94:92, bet Tiboras Pleissas įmetė dvitaškį, Rodrigue'as Beaubois laisvas pataikė tolimą metimą, Krunoslavas Simonas pridėjo baudą ir „Anadolu Efes“ išsiveržė į priekį – 98:94.

CSKA viltis dar gaivino tritaškį pataikęs M.Grigonis, bet lemiamoje atakoje kamuolį gavęs Aleksejus Švedas nepataikė tritaškio ir maskviečiai pripažino varžovų pranašumą.

Geriausias sezono rungtynes sužaidęs M.Grigonis per 34 minutes pelnė 20 taškų (2/4 dvit., 4/6 trit., 4/4 baud.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, penkis kartus prasižengė ir surinko 20 naudingumo balų.

Maskvoje netrūko ir daugiau įspūdingų individualių pasirodymų.

„Anadolu Efes“ į pergalę vedė Shane'as Larkinas, žaidęs net 39,5 minutės ir įmetęs 26 taškus (4/7 dvit., 5/7 trit., 3/3 baud.), atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 36 naudingumo balus.

Jam nuostabiai talkino R.Beaubois, įmetęs net 7 tritaškius iš 13 ir surinkęs 22 taškus.

CSKA gretose rezultatyviausią karjeros mačą sužaidė D.Hackettas – italas per 32 minutes pelnė 31 tašką (5/7 dvit., 6/10 trit., 3/3 baud.) ir surinko 32 naudingumo balus.

CSKA po šio pralaimėjimo išlieka penktoje vietoje, o „Anadolu Efes“ sugrįžo į pirmąjį aštuonetą.

CSKA: Danielis Hackettas 31 (6/10 trit., 32 naud. bal.), Marius Grigonis 20 (4/6 trit.), Willas Clyburnas 19 (3/11 trit., 7 atk. kam.).

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 26 (5/7 trit., 9 rez. perd., 36 naud. bal.), Rodrigue'as Beaubois 22 (7/13 trit.), Vasilije Micičius 16 (6 rez. perd.), Bryantas Dunstonas 12, Tiboras Pleissas 9 (12 atk. kam.).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas