2023 03 31

Uraganas Nemuno saloje: „Žalgiris“ paguldė ir „Valencia“ ekipą!

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai uždarė idealią dvigubą Eurolygos savaitę. Kazio Maksvyčio auklėtiniai įspūdingai 95:74 (21:16, 31:24, 22:15, 21:19) nugalėjo „Valencia“ krepšininkus ir tęsia kovą dėl patekimo į atkrintamąsias.
Ignas Brazdeikis
Ignas Brazdeikis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Dabar „Žalgiris“ turi 17 pergalių ir 15 pralaimėjimų, tačiau nepaisant pergalės liko devintoje vietoje, nes laimėjimą pasiekė ir pagrindinė kauniečių oponentė Vitorijos „Baskonia“, namuose sutriuškinusi Stambulo „Fenerbahče“ ir lenkianti „Žalgirį“ dėl tarpusavio pranašumo.

10. „Anadolu Efes“ 16-16

Pergalingas mūšis su „Valencia“ buvo karštas, bet smagus sausakimšai „Žalgirio“ arenai.

Visus šešis mestus dvitaškius pirmajame kėlinyje pataikė Kauno „Žalgiris“, tačiau turėjo problemų su varžovų aukštaūgiu Jasieliu Rivero. Šis rungtynes pradėjo keturiais taikliais dvitaškiais ir tempė paskui save svečių ekipą. Po pirmųjų 10-ties minučių kauniečiai buvo priekyje 21:16.

Antrajame kėlinyje į priekį pristojusį „Žalgirį“ truktelėjo nuo suolo pakilęs Karolis Lukošiūnas, kuris susmeigė tris tritaškius. „Valencia“ buvo atsidūrusi ir priekyje 37:36, bet kauniečiai ketvirtį užbaigė spurtu 16:3 ir į pertrauką išėjo pirmaudami net 52:40.

Po pasitarimo rūbinėje abi komandos žaidė apylygiai, bet trečiojo kėlinio pabaigoje dar kartą spurtavo „Žalgiris“. Iggy Brazdeikio, Arno Butkevičiaus ir Luko Lekavičiaus tolimi dūriai vedė į neviltį svečius iš Valensijos.

19 taškų pranašumą kauniečiai turėjo po trijų kėlinių, tad ketvirtasis tebuvo formalumas Nemuno saloje.

95 surinkti taškai – geriausias puolimo rezultatas šio sezono Eurolygoje „Žalgiriui“. Dviem mažiau žalgiriečiai buvo pelnę Vilerbane prieš ASVEL.

Lukas Lekavičius pelnė 16 taškų ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus, Ignas Brazdeikis pridėjo 15 taškų.

Vis dėlto efektyviausi žaidėjai buvo ne jie. Arnas Butkevičius surinko 11 taškų, atkovojo 4 kamuolius, perėmė 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir finišavo su 21 naudingumo balu.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Arnas Butkevičius

Achille Polonara pelnė tik 6 taškus, bet atkovojo net 8 kamuolius, išdalino 6 perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

„Žalgiris“ puikiai pataikė. Tikslą pasiekė 70 proc. dvitaškių (21/30) ir 48 proc. tritaškių (14/29). Kovą dėl kamuolių šeimininkai laimėjo 33:25.

Kauno „Žalgiris“ kitas rungtynes žais balandžio 6-ąją prieš Tel Avivo „Maccabi“, o sezoną pabaigs balandžio 14-sios vizitu Vokietijoje ir maču su Miuncheno „Bayern“.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 16 (3 rez. perd.), I.Brazdeikis 15, I.Tayloras ir K.Lukošiūnas po 12, R.Šmitas ir A.Butkevičius (4 atk. kam., 4 per. kam., 21 naud. bal.) po 11, L.Birutis 8 (6 atk. kam.), A.Polonara 6 (8 atk. kam., 6 rez. perd., 20 naud. bal.), E.Ulanovas 4.

„Valencia“: J.Webbas 18 (6 atk. kam.), J.Rivero 17 (6 atk. kam.), Sh.Evansas 15 (5 rez. perd.).

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Valencia“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Valencia“

40 min. L.Lekavičiaus tritaškis ir viskas. Pergalė!

38 min. R.Šmito dvitaškis su pražanga – 89:72.

37 min. J.Rivero dėjimas iš viršaus ir Kazio pasitarimas. Jam nepatinka, kad varžovai artėja – 86:72.

35 min. A.Polonaros tritaškis – 84:64.

34 min. Biro dėjimas po puikaus E.Ulanovo perdavimo – 81:61.

33 min. L.Birutis gaivina „Žalgirio“ puolimą labai sunkiu metimu – 79:61.

32 min. Na gerai, gal kiek ir per anksti buvo padėti taškai. Valensijos žaidėjai truktelėjo į priekį, o Kazys šaukia pertraukėlę.

31 min. K.Lukošiūno tritaškis. Viskas, galime skelbti mačo pabaigą – 77:55.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Valencia“ 74:55

30 min. Pristojęs buvo žaidimas, bet jį gyvina A.Butkevičiaus tritaškis su sirena. Kėlinį I.Tayloras uždarė dar vienu tritaškiu paskutinę sekundę – 74:55.

27 min. Iggy puikus kamuolio atmetimas L.Lekavičiui ir šio tolimas metimas – 68:52.

26 min. I.Brazdeikio dvitaškis greitoje atakoje, o netrukus dar ir metimas po puolime atkovoto kamuolio – 65:52.

25 min. Kelios iš eilės nesėkmingos atakos primena, jog dar ne visas darbas šiandien yra padarytas – 61:50.

23 min. Trečią asmeninę pražangą puldamas užsidirbo I.Tayloras, bet L.Lekavičius pavaduoja kolegą ir pataiko dvitaškį, greitoje atakoje tikslus ir A.Butkevičius – 61:45.

22 min. Rūūūlė Šmitas! Jo tritaškis su sirena – 57:42.

21 min. J.Webbas pradėjo kėlinį dvitaškiu, bet greitoje atakoje netrukus – puikus Ulios perdavimas ir I.Brazdeikio taiklus metimas.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Valencia“ 52:40

20 min. J.Webbas pataikė iš toli, o A.Butkevičius, prakirtęs pro galinę liniją, krovė iš viršaus! Netrukus pavyko apsiginti, A.Polonara pataikė vieną baudą, bet L.Birutis atsikovojo kamuolį.

I.Brazdeikis išnaudojo situaciją įspūdingai – krovė iš viršaus dviem rankomis su varžovo pražanga. Skirtumas dviženklis – 50:40.

19 min. Dar dvi Arno baudos ir pranašumas auga smagiu tempu – 44:37.

18 min. A.Butkevičiaus taiklūs baudų metimai ir jau trečias K.Lukošiūno tritaškis! Ačiū, Karoli – 42:37.

17 min. Du tritaškius jau įkrėtė K.Lukošiūnas ir jis timpteli „Žalgirį“ pirmyn svarbiu momentu – 36:34.

16 min. K.Lukošiūno tritaškis! Mestas į aikštę snaiperis iškart duoda naudos – 33:31.

15 min. Geras „Žalgirio“ derinys ir gana lengvas I.Tayloro dvitaškis. Jam atsako Sh.Evansas, pelnęs du taškus su pražanga.

14 min. Po minutės pertraukėlės – dvi iš eilės „Žalgirio“ tikslios atakos. Tiesa, į I.Brazdeikio tolimą metimą atsakė V.Claveras. Lygu – 28:28.

12 min. Na ką, varžovų tritaškis ir rezultatas jau lygus – 23:23.

11 min. Antras kėlinys prasidėjo K.Alexanderio dėjimu ir L.Biručio tvarkingais dviem taškais – 23:18.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Valencia“

10 min. Maksimaliai kantriai, bet sėkmingai po krepšiu stumdėsi L.Birutis, o I.Brazdeikis kėlinį užbaigė viena taiklia bauda – 21:16.

8 min. L.Lekavičius rinko taškus baudų metimais, bet niekam nepavyksta sustabdyti J.Rivero (9 tšk.) – 18:14.

7 min. I.Tayloro įspūdingas prasiveržimas, dar pavaišinant alkūne Ch.Jonesą – 16:11.

6 min. Skaudus J.Webbo tritaškis.

5 min. I.Tayloro tritaškis! Ch.Jonesas netaiklus iš toli, o E.Ulanovas smeigia labai sunkų vidutinio nuotolio dūrį – 14:8.

3 min. R.Šmitas pelnė taškus ir kol kas dominuoja puolimas šiose rungtynėse. O kas sustabdys J.Rivero? Dar ir dar kartą jis siunčia kamuolį į krepšį. „Žalgirio“ latvis dar įkrečia ir tritaškį – 9:8.

2 min. E.Ulanovo taiklus puskablis, bet vėl J.Rivero stumdosi po krepšiu ir verčia taškus – 4:4.

1 min. Puikus I.Brazdeikio reidas ir gražus dvitaškis, J.Rivero atsakė dviem taškais – 2:2.

Starto penketai:

„Žalgiris“: Isaiah Tayloras, Ignas Brazdeikis, Arnas Butkevičius, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas.

„Valencia“: Chrisas Jonesas, Josepas Puerto, Jamesas Webbas, Jonahas Radebaugh, Jasielis Rivero.