2023 01 20, 22:52

Planą „Ulanovas“ išsitraukęs K.Maksvytis: „Tyliai norime daugiau“

Kazys Maksvytis vėl triumfuoja. Žaidimo gijas į Edgaro Ulanovo rankas lemiamu atidavęs specialistas su Kauno „Žalgiriu“ švenčia ketvirtą pergalę iš eilės ir pakartojo geriausią komandos rezultatą po 20 rungtynių naujo formato Eurolygoje.

Įsielektrinusi „Žalgirio“ arena nuo skanduočių aidėjo dar likus pusvalandžiui iki rungtynių pradžios, kai iš pradžių sirgaliai prieš Rusijos diktatorių Vladimirą Putiną nukreipta skanduote „pasveikino“ svečius iš Serbijos, o netrukus griausmingai sutiko savuosius.

Žaliai-baltų ir Ukrainos vėliavų jūros iš tribūnų įkvėptas „Žalgiris“ su tokia pačia energija, kokią demonstravo jų sirgaliai, pradėjo rungtynes ir nė sekundei neleido pasidžiaugti persvara Belgrado krepšininkams.

Rolando Šmito tritaškiai kilnojo „Žalgirio“ arenos stogą, gynyboje žalgiriečiai užsmaugė oponentus ir per devynias minutes praleido tik 9 taškus bei džiaugėsi augančia persvara (18:9).

Antrajame kėlinyje Kauno sirgaliams prisistatė Achille Polonara. Pirmą kartą ant „Žalgirio“ arenos parketo su žaliais namų komandos marškinėliais išbėgęs italas skraidė po aikštę – per kelias minutes pelnė 10 taškų, rinko atšokusius kamuolius, blokavo Nemanjos Nedovičiaus metimą, perėmė kamuolį ir sukrovė „Žalgiriui“ dviženklį atotrūkį nuo serbų – 30:18.

Audringas nuotaikas nerimu trečiojo kėlinio starte keitė tikslūs „Crvena zvezda“ žaidėjų šūviai iš toli – po trijų taiklių tritaškių „Žalgirio“ pranašumas ištirpo iki minimalaus (42:41).

O kėlinio pabaigoje svečiai iš Serbijos ant „Žalgirio“ arenos parketo pasijuto lyg šeimininkai – jie stabdė Igno Brazdeikio mėginimus pelnyti taškus iš po krepšio ir užbaigė ketvirtį spurtu 11:0, pirmą kartą išsiverždami į priekį ir sužaidus 30 minučių turėdami apčiuopiamą pranašumą (56:50).

Prie „Crvena zvezda“ sėkmės prisidėjo ir strigusi „Žalgirio“ arenos technika, kai ketvirto kėlinio viduryje serbams atakuojant krepšį užstrigo atakos laikrodis, o galimai jam jau pasibaigus kamuolį po netaiklaus metimo nusiėmę svečiai savo ataką užbaigė Lucos Vildozos dvitaškiu.

Vienintelis stabtelėjusį laikrodį pastebėjęs žalgirietis Mantas Kalnietis šoko prie Gintaro Krapiko, šis – prie sekretoriato, bet tik po keliasdešimt sekundžių susivokę arbitrai nieko pakeisti jau negalėjo ir paliko „Crvena zvezda“ taškus.

Viltis jau geso, žalgiriečiams niekaip nerandant kelių link „Crvena zvezda“ krepšio ir šiai pirmaujant 64:57 likus kelioms minutėms, bet svarbiausiu metu „Žalgiris“ spindėjo.

Edgaras Ulanovas sumetė baudas likus dviem minutėms, kitoje atakoje Tomas Dimša smeigė tritaškį ir rezultatas buvo lygus (64:64), o tada išaušo Ulės valanda.

„Žalgirio“ kapitonas, šį sezoną pataikęs jau ne vieną rungtynes nulėmusį metimą, dvejose atakose iš eilės pataikė tritaškius, sukrovė „Žalgiriui“ 6 taškų persvarą (70:64) ir pratęsęs kauniečių spurtą iki 13:0, lėmė savo komandos pergalę 71:66 emocingose ir dramatiškose rungtynėse.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Achille Polonara
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Achille Polonara

Tai – jau ketvirtoji „Žalgirio“ pergalė iš eilės 2023-iaisiais metais, o šįkart ji buvo iškovota prieš komandą, kuri nuo trenerio Duško Ivanovičiaus atėjimo buvo laimėjusi devynis iš 12 mačų Eurolygoje.

Be to, ji buvo iškovota didesniu skirtumu, nei pralaimėtos rungtynės prieš mėnesį Belgrade (73:77).

„Sveikinimai sirgaliams ir komandai. 40 minučių buvome rungtynėse, kovojome dėl pergalės. Esame dvigubai laimingi, nes laimėjome didesniu taškų skirtumu negu buvome pralaimėję Belgrade. Žinoma, rungtynių pabaigoje kiek pametėme kontrolę, bet turėjome planą „Ulanovas“, duoti kamuolį jam. Visa komanda nusipelnė laimėti, ypač dėl gynybos. Butkevičius ir Hayesas, kaip ir kiti vyrukai, taip pat puikiai padirbėjo. Nusipelnėme šios pergalės“, – po pergalės kalbėjo K.Maksvytis.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kazys Maksvytis
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kazys Maksvytis

Jo treniruojamas „Žalgiris“ per 20 turų pasiekė jau 12 pergalių ir pakartojo Šarūno Jasikevičiaus treniruotos komandos pasiekimą, kai ši 2017-2018 m. sezone po 20 turų irgi turėjo rezultatą 12-8. Tą sezoną „Žalgiris“ užbaigė pasirodymu finalo ketverte.

Suprasti akimirksniu: "Žalgirio" rezultatai po 20 rungtynių

  • 2016-2017 m. sezonas: 8-12
  • 2017-2018 m. sezonas: 12-8
  • 2018-2019 m. sezonas: 8-12
  • 2019-2020 m. sezonas: 6-14
  • 2020-2021 m. sezonas: 11-9
  • 2021-2022 m. sezonas: 3-17
  • 2022-2023 m. sezonas: 12-8

Bet K.Maksvytis apie jį bei ketvirtfinalį kol kas dar svajoja tyliai.

– Kas lėmė sugrįžimą į rungtynes, kai „Crvena zvezda“ buvo, atrodė, perėmusi kontrolę? – tokį klausimą išgirdo K.Maksvytis.

– Lėmė planas „Ulanovas“.

– Kokios mintys virė jūsų galvoje, kai E.Ulanovas paleido tuos lemiamus metimus?

– Kažkiek kontrolė slydo iš mūsų rankų. Mes kovojome, buvome rungtynėse, bet ypatingai antroje pusėje pametėme šiek tiek energiją, varžovai puse žingsnio buvo greitesni tiek puolime, tiek gynyboje. Gal kažkiek per daug statiškai vienu metu bandėme eiti į vidų, kas pirmoje pusėje veikė. Antroje pusėje mus kaip tik pradėjo „žudyti“. Pabaigoje tiek Tomas, tiek Edgaras sumetė metimus, bet nemažai kas prasidėjo nuo geros gynybos.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Edgaras Ulanovas
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Edgaras Ulanovas

– Ar E.Ulanovas jau tampa tuo žmogumi, kuris pilnai perima lyderystę iš Keenano Evanso?

– Žiūrint į paskutines rungtynes, tai taip.

– Kol laukėte televizinio interviu, vaikščiojote pirmyn atgal, kraipėte galvą. Turbūt sunku buvo suvokti, kas dėjosi per paskutinę rungtynių atkarpą?

– Visas rungtynes jaučiausi neblogai, komanda buvo gyva, kovojome. Aišku, išskyrus, kai antroje pusėje praradome iniciatyvą, vienu metu buvo 6-7 taškų atsilikimas. Visokios mintys buvo, bet raginau komandą, kad dar daug laiko, dar turime kovoti iki galo. Atrodo, kad viskas pasibaigė kaip trileryje. Ne tik pavyko laimėti rungtynes, bet ir pavyko laimėti vienu tašku daugiau negu reikėjo.

– Ką tokio turi Edgaras Ulanovas, kad jis priverčia trenerių štabą suteikti jam paskutinius metimus?

– Pirmiausia, vienu metu net norėjau pakeisti Edgarą likus trims ar daugiau minutėms, jis neatitvėrė Mitrovičiaus, kai jis pasiėmė kamuolį puolime. Bet iš kitos pusės, reikėjo žaidėjų, kurie gerai sužaistų puolime. Išleidome tiek Iggy, tiek palikome jį, Luką, Tomą Dimšą. Galvojome, kad reikia pagyvinti mūsų puolimą. Edgaras labai gerai jaučia. Mes ir patys žvalgėmės į suoliuką, kuris čia žaidėjas galėtų patempti komandą. Edgaras tą labai gerai jaučia. Kamuolys atėjo iki jo, o jis jį pasiėmė. Jis nebijo prisiimti atsakomybės, nuo ko mes nukentėjome šiemet, kai net neišsimesdavome kamuolio. Bet šįkart nuėjo kamuolys iki jo, o jis priėmė sprendimą. Jis yra kapitonas ir jis šiandien mus išgelbėjo.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Edgaras Ulanovas
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Edgaras Ulanovas

– Edgarą pažįstate labai gerai – ar jums tai naujas jo veidas?

– Jis taip pat žaisdavo Kauno krepšinio mokykloje, nuo pirmos iki penktos pozicijos. Jam buvo leidžiama viskas. Nesakysiu, kad jam yra žalia šviesa, bet tokiose rungtynėse, ypatingai, kai jis savo pavyzdžiu tai rodo, be abejo, kažkiek duodame jam tos žalios šviesos.

– Achille Polonara turėjo gerą atkarpą. Ar buvo nuogąstavimų dėl jo prieš rungtynes ir ką jums sufleruoja toks jo pasirodymas?

– Jis, kol nepavargo, turėjo gerą atkarpą. Jis pats priėjo, paprašė manęs būti kantriam, kol jis įeis į formą treniruotėse. Mes sakome, kad matome, jog viskas, ką jis daro, yra gerai. Jam reikia susigrąžinti savo pasitikėjimą, įeiti į savo formą. Tas pats Isaiah šiandien jautė nedidelius kojos skausmus, bijojome, ar jis žais, ar nežais. Kažkiek žaidė. Išėjo, matėsi, kad buvo ne savas. Tad iš Achille pamatėme tokią pirmą pusę, kokios tikėjomės, o Isaiah, kai išsispręs nedideles sveikatos problemas, bus dar geresnis.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Achille Polonara
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Achille Polonara

– Ketvirtojo kėlinio viduryje buvo situacija, jog užstrigo atakos laikrodis. „Crvena zvezda“ atakavo, prametė galimai pasibaigus laikui, atsikovojo kamuolį ir Vildoza vėliau pelnė taškus, bet teisėjai jų nenuėmė. Kaip jums teisėjai išdėstė tą situaciją?

– Manau, kad ten buvo pažeidimas ne 24 sekundžių, o bendro rungtynių laikrodžio, jis buvo trumpam sustojęs. Teisėjai tą paaiškino. Kažkiek jaučiau, kad ant ribos buvo metimas, bet teisėjai pasakė, kad buvo atliktas laiku.

– Antroje pusėje strigote, ypatingai puolime, bet minutės pertraukėlę paėmėte tik paskutinėmis sekundėmis. Kodėl nesiryžote stabdyti rungtynių anksčiau?

– Vieną pertraukėlę galbūt galėjome paimti, kitas už mus paėmė arba varžovai, arba buvo reklaminės pertraukėlės. Be abejo, kai taip rungtynės slysta iš kontrolės, turbūt reikėjo vieną panaudoti anksčiau. Bet vieną pertraukėlę už mane tikrai paėmė televizija.

– Rungtynėse apsilankė darbėniškiai su plakatu, skirtu jums. Kiek smagu, kad ši bendruomenė seka ir važiuoja tokį atstumą dėl jūsų?

– Smagu dėl visų, ypatingai dėl savo darbėniškių. Šiandien ruošėsi, atvažiavo 55 žmonės su dideliu autobusu, buvo ir dar daugiau atvažiavusių. Smagu, esu aktyvus bendruomenės narys. Jie dabar yra dideli „Žalgirio“ fanai, kaip ir visi kauniečiai ir lietuviai.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

– „Žalgiris“ dabar yra penktoje vietoje Eurolygoje. Kiek žiūrite į lentelę ir vejate mintis, kad nereikia žiūrėti?

– Manau, kad dabar neverta žiūrėti į lentelę. Ir pats kartais apsigaunu, lepteliu mintis apie ketvertus ar atkrintamąsias. Manau, kad per toli. Dar esu jaunas treneris, per daug kalbu, ko nereikia. Manau, kad reikėtų daugiau kalbėti apie ateinančias rungtynes. Dar kartą pasikartosiu, kad esu labai patenkintas, kaip mes visi išgyvenome sunkų laikotarpį. Tai buvo traumos, tai buvo ligos, kiti dalykai, bet mes visi su komanda, personalu, administracija tai išgyvenome ir turi vieną geresnių atkarpų.

Standings provided by Sofascore

– Laimėjote prieš aibę tituluotų Eurolygos vardų – Jasikevičius, Scariolo, Messina. Kaip jūs pats susigyvenate su mintimi, kad peržengus į antrąją sezono dalį „Žalgiris“ stovi Eurolygos elite?

– Kaip ir komanda, taip ir aš tyliai norime daugiau. Tyliai (šypsosi).

– Minėjote, kad buvo problemų, kurios galėjo išbalansuoti komandą, bet dabar turite keturių pergalių seriją. Kas jus labiausiai džiugina per šitą atkarpą ir kas jums leidžia išlikti pergalingame kelyje?

– Toks vaizdas, kad netekę vieno žaidėjo persiorientavome. Aš tikiuosi, kad eitume tuo pačiu keliu ir netekę vyriausiojo trenerio ar dar kažko. Mes visi įnešame savo indėlį. Kad ir šiandien eidamas į rungtynes – be abejo, prieš kiekvienas rungtynes jaudiniesi, bet kai žiūri į žaidėjus, žinai, kokie žaidėjai pas mus yra, tai pasitikėjimas yra žymiai didesnis.

– Prieš rungtynes buvo kalbama apie Ukrainos palaikymo akciją, jūs pats nerimavote dėl galimų provokacijų. Kaip dabar įvertintumėte, kaip atrodė ta Ukrainos palaikymo akcija ir sirgalių elgesys rungtynių metu?

– Manau, kad gerai. Nebuvo super didelių provokacijų. Viską atsakėme mes – laimėjome krepšiniu, laimėjome didesniu skirtumu ir parodėme, kurią pusę mes palaikome. Bet nebuvo nieko ekstra, kas bandytų kažką sukompromituoti ar sukelti konfliktą.

VIDEO: Ukrainos vėliavų jūra „Žalgirio“ arenoje

– Tyleris Cavanaugh buvo ant atsarginių suolo. Ar yra žinių dėl to, kiek laiko jis nežais?

– Tą geriau galėtų atsakyti gydytojas, bet mano žiniomis, situacija labai negerėja. Gali būti visko, bet jis dar tikrai toli nuo grįžimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 24sek