2023 03 23

Šaro mylimame mieste „Barca“ užsitikrino bilietą į atkrintamąsias

Į Šarūno Jasikevičiaus buvusius namus ir žmonos gimtinę sugrįžusi „Barcelona“ (20-10) pasiekė pergalę 88:74 (22:25, 21:11, 25:24, 20:14) prieš Atėnų „Panathinaikos“ (10-20) ir užsitikrino bilietą į Eurolygos atkrintamąsias varžybas.

„Panathinaikos“ galingai pradėjo rungtynes ir pirmajame kėlinyje turėjo 11 taškų pranašumą (23:12), bet katalonai pirmą ketvirtį užbaigė šešiais taškais be atsako ir atsiliko jau tik 22:25.

Antrajame kėlinyje fantastišką atkarpą sužaidė Mike'as Tobey, per tris minutes pelnęs 11 taškų, o „Barcelona“ persvėrė rezultatą įpusėjus rungtynėms (43:36).

Įspūdingai po ilgosios pertraukos sugrįžo „Barca“ vedlys Nikola Mirotičius, per 100 sekundžių suvertęs 10 taškų ir nutolinęs savo komandą iki 53:39. Iš viso per kėlinį Miro pelnė 15 taškų, o „Barca“ pirmavo 68:60.

Įpusėjus paskutiniam ketvirčiui PAO buvo priartėjęs iki 5 taškų (70:75), bet N.Mirotičiaus, M.Tobey ir Cory Higginso tritaškiai nubraukė graikų šansus pakovoti dėl pergalės.

Likus keturiems turams „Barca“ turi jau penkių pergalių persvarą prieš devintoje vietoje esančią komandą, tad iš pirmojo aštuoneto katalonai jau tikrai nebeiškris ir garantuotai žais atkrintamosiose. „Panathinaikos“ vilčių pratęsti savo sezoną nebeturi.

Rokas Jokubaitis katalonų klubui Atėnuose per 15 minučių pelnė 6 taškus (1/2 dvit., 1/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, sykį suklydo ir surinko 8 naudingumo balus.

Priešingoje stovykloje Marius Grigonis per 27,5 minutės įmetė 13 taškų (1/2 trit., 10/11 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, trissyk prasižengė, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 18 naudingumo balų.

Artūras Gudaitis graikų klubui per beveik 10 minučių pelnė 4 taškus (2/5 dvit., 0/2 baud.), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, dukart prasižengė ir surinko 1 naudingumo balą.

„Panathinaikos“: Georgios Papagiannis 19 (7 atk. kam.), Marius Grigonis 13 (10/11 baud.), Mattas Thomasas 11.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 26 (4/8 trit.), Mike'as Tobey 16 (4/6 trit.), Cory Higginsas 9.