Publikuota: 2015 rugsėjo 15d. 21:34

Besispardžiusius latvius nugalėję prancūzai – Europos čempionato pusfinalyje

Tony Parkeris
„Scanpix“ nuotr. / Tony Parkeris

Antrajame Europos krepšinio čempionato ketvirtfinalyje čempionė Prancūzija 84:70 (21:25, 19:11, 16:7, 28:25) nugalėjo Latviją ir pusfinalyje susitiks su Ispanija. Baltijos kaimynai favoritams priešinosi du kėlinius.

Latviai puikiai pradėjo rungtynes ir sužaidus keturias minutes pirmavo 10:5. Prancūzams sunkiai sekėsi suspėti paskui puikiai pataikiusius Latvijos krepšininkus, o Tony Parkeris pirmajame kėlinyje nepelnė nė taško.

Prancūzai pabudo antrajame kėlinyje, kuriame jau žaidė daug užtikrinčiau ir išlygino jėgų pusiausvyrą. Po didžiosios pertraukos titulą ginantys prancūzai jau dominavo, įsižaidė T.Parkeris ir B.Diawas.

Latvija tarp aštuonių geriausių ekipų nebuvo patekusi nuo 2001 metų. Kelyje į šį etapą latviai patyrė du pralaimėjimus, prancūzai – nei vieno.​

Pusfinalyje prancūzų laukia akistata su ispanais. Latviai dar turės galimybę kovoti dėl septintos vietos ir kelialapio į atrankinį olimpinį turnyrą.

Prancūzija: T.Parkeris 18 (6 rez.perd.), B. Diaw 14, R. Gobertas 13, N. De Colo 11, J. Lauvergne 10.

Latvija: K. Janičenokas 16, J. Strelniekas 14, D. Bertanis 12, R. Freimanis 9.

Prancūzija – Latvija 84:70 (21:25, 19:11, 16:7, 28:25)

Latviai puikiai pradėjo rungtynes ir sužaidus keturias minutes pirmavo 10:5. Įpusėjus kėliniui prancūzai atsigavo, tačiau latviai neprarado taiklumo ir išlaikė minimalią persvarą 14:13. Likus žaisti dvi minutes latviai pirmavo 21:15 ir privertė prancūzus prašyti pasitarimo. Latviai iki kėlinio pabaigos sugebėjo išsaugoti keturių taškų pranašumą. Beje, Tony Parkeris per pirmąjį kėlinį nepelnė nė taško.

Antrajame kėlinyje prancūzai prabudo ir T.Parkeris pelnė pirmuosius taškus, tačiau latviai naudojosi šeimininkų klaidomis. Įpusėjus kėliniui latviai pirmavo 32:27. T.Parkeris užsivedė antroje kėlinio pusėje, pataikė tris metimus iš eilės ir išvedė prancūzus į priekį 38:36. Per pirmąją rungtynių dalį rezultatyviausias buvo K. Janičenokas, kuris pelnė 12 taškų.

Trečiajame kėlinyje prancūzai įsibėgėjo ir įgijo 12 taškų persvarą 52:40. Latviai per septynias minutes pelnė vos du taškus. Iš viso nuovargį pajutę latviai pelnė 7 taškus, o prancūzų lyderiai jau buvo įsijautę į žaidimą. T.Parkeris savo sąskaitoje turėjo 15, Borisas Diaw – 10 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje prancūzai sukaupė užtikrintą pranašumą ir latviai pavyti Europos čempionų nesugebėjo.

Aktualu

Ekonominė krizė Turkijoje: ar Ankara iškeis NATO į Rusijos paramą?

Aktualu

Italijoje sugriuvo viadukas: žuvo mažiausiai 22 žmonės, aukų skaičius augs

Aktualu

Antanas Guoga mėto pėdas: „Labai realus scenarijus, kad aš baigsiu politinę karjerą“

Aktualu

Po kratų Pravieniškėse kaliniams paskelbus apie pažeidžiamas teises, Kalėjimų departamentas aiškina situaciją

24sek

Europos U-16 čempionato aštuntfinalis: Lietuva – Nyderlandai

Verslas

Ketvirtadalyje prie magistralės Vilnius–Kaunas–Klaipėda įsikūrusių kavinių – pažeidimai

24sek

Mattas Farrellas jau Vilniuje – „Rytą“ pasirinko po žalgiriečio rekomendacijų

I.Stumbrienė vestuvių metinėms vėl puošėsi L.Salasevičiaus suknele: šiemet – išskirtinai trumpa

Maistas

Žolinės valgiaraštis: proga prisiminti klasiką ir išbandyti naujoves

Gyvenimas

Arturas Swanas apie lietuviškas kūnų transformacijas: dauguma tik apsimeta „natūraliais“ sportininkais

Kaune prie Kleboniškio tilto pasipylė avarijos: kamščiuose įstrigo ir ministras

Cindy Crawford pardavė vilą Malibu už 45 mln. dolerius: pažiūrėkite, už ką tokie pinigai

24sek

5 laukiamiausios „Žalgirio“ rungtynės: herojaus sugrįžimas ir emocinga Šaro kelionė

Aktualu

Vilniuje siautėja padegėjai: vis bandoma sudeginti apleistą turgavietę

Aktualu

Įtariamas terorizmas: Londone prie parlamento automobilis rėžėsi į pėsčiuosius, trys žmonės sužeisti

Kultūra

Vertėjų vasaros mokykla Noridže: nepasiklydę tarp kablelių

Aktualu

Aktualu

Aktualu

„G taško“ reklamos poveikis: „Google“ apie Vilnių ieškojo 10 kartų daugiau JAV gyventojų