2019 09 14

Facundo Campazzo – mažiausio pasaulio čempionato finalo žaidėjo dideli stebuklai

Argentinos senoji gvardija eina į antrą planą – Andresas Nocioni, Manu Ginobili jau pasitraukė, paskutinį triumfo dūmą traukia tikra krepšinio legenda Luisas Scola. Už senukų stovi 179 cm mažylis deginantis varžovų krepšio tinklelį, įkyriai zvimbiantis aplink oponentus gynyboje. Facundo Campazzo tiesiog fantastiškai veda gimtąją šalį link aukso medalių.
Facundo Campazzo
Facundo Campazzo / FIBA nuotr.

Vis dažniau pastebima tendencija, jog krepšinyje naudingesni yra aukšti, atletiški įžaidėjai. Kartais jais tampa net 3 ar 4 pozicijos žaidėjai, kaip tai sėkmingai daro Giannis Antetokounmpo.

F.Campazzo visam pasauliui įrodė, kad 179 cm krepšininkui nėra jokių problemų tvarkytis su itin talentingais taškų rinkėjais kaip Nando De Colo ar Evanas Fournier.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Facundo Campazzo

Tarsi užsuktas motoras Argentinos mažylis pusfinalyje prieš Prancūziją atlakstė net 34 minutes ir aikštę paliko su 12 taškų ir 6 rezultatyviais perdavimais.

Nors E.Fournier ir N.De Colo kartu surinko 27 taškus, tačiau pirmasis sukaupė vos 5 naudingumo balus. Aukštesnis ir tvirtesnis prancūzas atrodo visas rungtynes turėjo draskyti į šipulius mažąjį argentinietį, bet pasirodo įmesti per Joną Mačiulį ar Edgarą Ulanovą yra lengviau nei per magiškąjį Facundo.

Ką jau kalbėti apie Serbijos įžaidėjų liniją. Vasilije Micičius surinko vos 5 taškus (pataikymas 25 proc.), o Stefanas Jovičius 7 (pataikymas 60 proc.).

FIBA nuotr./Evanas Fournier

Facundo savo oponentams atseikėjo 18 taškų ir 12 rezultatyvių perdavimų – perpus daugiau nei jo tiesioginiai oponentai kartu sudėjus.

Rungtynių karūną ir visą kamerų dėmesį nusinešė Luisas Scola, tačiau Facu irgi nusipelnė pagarbos.

Madrido „Real“ vos prieš du metus patikėjo argentiniečiu. Atvykęs iš kuklaus „Penarol“ klubo Argentinos lygoje, Facundo Campazzo 2014-aisiais pasirašė trejų metų kontraktą su karališkuoju klubu.

Vos metai Madride ir vėl teko kelti sparnus. Nėra lengva ateiti ir dominuoti „Real“ klube. Tuo metu F.Campazzo Eurolygoje gaudavo pasireikšti po mažiau nei devynias minutes, o sužaidė vos 11 rungtynių.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Facundo Campazzo

Mažylis 2015–2017 metais buvo nuomuojamas Mursijos UCAM klubui. Čia jis prisipylė pilną baką degalų ir nežinia, kokios talpos tas bakas, nes Facundo pasaulio pirmenybėse žaidžia dar nuostabesnį krepšinį nei Ispanijoje.

Perdavimai pro nugarą, varžovų tarpkojus ar nusisukus. Sunku sugalvoti kitą tokį analogą Europos krepšinyje. Madrido „Real“ gerbėjai kiekvieną kartą susimokėdami už vietą "WiZink" centre gauna ne tik aukšto lygio krepšinį, bet ir mažojo šoumeno magijos dalelytę.

Magijos yra paragavę ir Lietuvos rinktinės krepšininkai 2016-ųjų Rio olimpinėse žaidynėse. Toje rinktinėje pirmais smuikais grojo Emanuelis Ginobili, Andresas Nocioni, Carlosas Delfino ir Luisas Scola, tad F.Campazzo neturėjo tokios didelės rolės.

Startiniame penkete pasirodęs mažylis kankino Mantą Kalnietį 25-ias minutes ir įsūdė 10 taškų. Lietuva grupės etapo rungtynes laimėjo rezultatu 81:73.

„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Jonas Valančiūnas ir Facundo Campazzo

Gynėjui jau 28-eri, tad vargu ar F.Campazzo kada nors pravers NBA duris. Jo komandos draugas „Real“ klube Sergio Llullas visada buvo tuo „kodėl jis ne NBA?“ žaidėju Europoje.

Panašu, kad atėjo ir mažylio porcija raginimų persikelti ten, kur gali ir neužsibūti.

„Seniau buvau tiesiog apsėstas NBA, bet dabar nebe esu. Pratęsiau sutartį su "Real" ir turiu likusius dar dvejus metus kontrakto dideliame klube, kuris realizuoja mano talentus“, – Argentinos spaudai teigė Facu.

ACB nuotr./Sergio Llullas

Argentiniečio kontrakte numatyta išpirkos galimybė, jei ateitų pasiūlymas iš už Atlanto, bet panašu, jog tokia privilegija nepasinaudos niekas.

Vis gi sekmadienį išvysime S.Llullo ir F.Campazzo akistatą, kurioje visai ispanų gynėjų linijai reikės stipriai pamiklinti riešus.

Rungtynėse su Australija Ricky Rubio, tą patį S.Llullą, Pau Ribasą nuolatos gainiojosi tokie patys „varikliukai“ Matthew Dellavedova ir Patty Millsas.

Ispanai pataikė tiesiog tragiškai, bet mistiniais būdais išliko rungtynėse, o ir dėl pralaimėjimo australai gali kaltinti tik patys save.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ricky Rubio ir Sergio Llullas

F.Campazzo irgi neleis kvėpuoti ispanams, tad trečiajame kėlinyje turėti 33 proc. pataikymą „iš žaidimo“ prieš tokią Argentiną sveikam kailiui išnešti tikrai neužteks.

Aišku, galbūt Argentina turėjo lengvesnę grupę, galbūt pergalės prieš Rusiją ar Nigeriją nieko neįrodo, bet ant menčių paguldyti favoritai serbai ir prancūzų gynybos sienos griūtis pasako daug.

Dviejų ispanakalbių šalių finale visas pasaulis dar kartą padėkos Luisui Scolai už išrastą laiko mašiną, tačiau oranžinį sviedinį jam visada paduos ne kas kitas, o tas mažylis Facundo.