2021 05 11

Fantastiškas atkrintamųjų startas: M.Kuzminskas nukalė „Loko“ pergalę prieš rusišką „Chimki“

Dviejų lietuvių atstovaujamas Krasnodaro „Lokomotiv“ klubas VTB Vieningosios lygos atkrintamąsias pradėjo pergale. „Loko“ pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse 89:80 (22:17, 14:30, 31:20, 22:13) nugalėjo Maskvos srities „Chimki“ ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1-0.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / Karolio Kavolėlio/KKF Scanpix Baltics nuotr.

Nugalėtojų gretose įspūdingu žaidimu išsiskyrė Mindaugas Kuzminskas.

„Loko“ puolėjas buvo rezultatyviausias rungtynių dalyvis ir per 37 minutes pelnė 23 taškus (6/8 dvit., 2/4 trit., 5/8 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, tris kartus prasižengė, dukart suklydo ir surinko 21 naudingumo balą.

Kuzia šį sezoną VTB lygoje rezultatyviau žaidė tik tris kartus, kai pelnė 25, 24 ir 24 taškus.

Kitas Krasnodaro komandos lietuvis Mantas Kalnietis nežaidė – VTB lygos reguliariojo sezono naudingiausiu žaidėju pripažinto gynėjo sezono pabaigą sujaukė patirta čiurnos trauma.

„Loko“ solidžiau pradėjo rungtynes ir laimėjo pirmąjį kėlinį 22:17, bet krito į gilią duobę antrajame ketvirtyje.

Įspūdingą puolimą užkūrę „Chimki“ krepšininkai taikliai metė vieną metimą po kito, kol laimėjo 10 minučių atkarpą net 30:14 ir įpusėjus rungtynėms solidžiai pirmavo – 47:36.

„Loko“ atsitiesė po ilgosios pertraukos. M.Kuzminskas įmetė 7 taškus per kėlinį, o šeimininkai vienu metu net pirmavo 5 taškų skirtumu. Po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus – 67:67.

Ketvirtąjį kėlinį M.Kuzminskas pradėjo dar 5 greitais taškais, bet komandos kurį laiką dar žaidė lygiai – likus daugiau nei keturioms minutėms „Chimki“ deficitas siekė tik tašką (78:79).

Bet nuo tada „Lokomotiv“ pajungė aukštesnę pavarą gynyboje ir tris minutes nepraleido nė taško, o patys spurtavo 7:0 ir priešpaskutinę minutę susikrovė solidų pranašumą – 86:78.

„Chimki“ šiose rungtynėse vertėsi beveik vien rusais – iš legionierių žaidė tik Errickas McCollumas, įmetęs 19 taškų ir kartu su Aleksejumi Švedu buvęs rezultatyviausiu komandos žaidėju.

Palyginimui, „Lokomotiv“ gretose iš 89 taškų net 76 pelnė žaidėjai ne iš Rusijos.

Antrosios serijos rungtynės ketvirtadienį bus žaidžiamos Chimkuose.

„Lokomotiv“: Mindaugas Kuzminskas 23, Nigelas Williamsas-Gossas 20 (11 rez. perd.), Kevinas Hervey 14, Drew Gordonas 13 (14 atk. kam.).

„Chimki“: Aleksejus Švedas (2/10 trit., 11 rez. perd.) ir Errickas McCollumas po 19, Sergejus Monia 12, Sergejus Karasiovas 11, Jevgenijus Valijevas 10 (8 atk. kam.).