Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2017 08 10

Į Prancūzijos rinktinę ir dėl „Žalgirio“ patekęs A.Toupane'as – apie D.Motiejūno patarimą ir gyvenimą dėžutėje

„Labas!“ – improvizuotame Prancūzijos trenerių pasitarimo kambarėlyje Orleano „Empreinte“ viešbutyje sveikinosi Axelis Toupane'as. Kaune prancūzas viešėjo vos kartą, bet jau spėjo išmokti pagrindines frazes. Į kitą interviu atėjęs Leo Westermannas greitai supažindino krepšininką ir su lietuviškais keiksmažodžiais. „Žalgiriečių rūbinėje greitai išmoksi daugiau“, – juokėsi į Maskvos CSKA persikėlęs buvęs „Žalgirio“ įžaidėjas. Į tą rūbinę, kaip ir rinktinę, A.Toupane'ą atvedė didžiulė atsitiktinumų virtinė.
Axelis Toupane'as
Axelis Toupane'as / zalgiris.lt nuotr.
Eurobasket '17 pasiruošimas | Lietuva – Prancūzija | 21:30 | Orleanas

Jeigu viskas būtų vykę pagal planą, A.Toupane'as nebūtų apsistojęs šiame viešbutyje, kuriame galėtų slėptis pasaulinės žvaigždės – patekti į „Empreinte“ eiliniai žmonės negali, o langai uždengti nepermatomomis juodomis tinklinėmis užuolaidomis.

Nes A.Toupane'o išvis neturėjo būti Prancūzijos rinktinėje.

Pastaruosius dvejus metus už Atlanto NBA bandęs įsitvirtinti puolėjas vasarą planavo gauti sutartį stipriausioje krepšinio lygoje. Tačiau Las Vegaso vasaros lyga kaip kazino automatas neparodė A.Toupane'ui laimingų skaičių.

Jis vis tiek ketino važiuoti į kurios nors NBA komandos stovyklą rudenį, todėl Prancūzijos rinktinės treneriui Vincent'ui Collet pranešė, jog šis burtų rinktinę Europos čempionatui be jo.

Bet netikėtai paskambino „Žalgiris“.

????

A post shared by Axel Toupane (@toups_33) on

Beje, irgi visai neplanuotai – žalgiriečiai į A.Toupane'o vietą jau buvo įsigiję amerikietį Royce'ą O'Nealą, tačiau šis pasirašė sutartį su „Utah Jazz“ ir paliko žaliai baltus čia nesužaidęs nė vienų rungtynių.

Kitaip nei NBA, Lietuvos čempionai galėjo pasiūlyti A.Toupane'ui garantuotą sutartį, geriausią areną Europoje, aukščiausio lygio kovas Eurolygoje ir perspektyviausią trenerį žemyne.

„Žalgiris“ parodė stiprų dėmesį, – 24sek Orleane pasakojo A.Toupane'as. – Norėjau būti tikras dėl savo ateities. Eurolyga yra antra geriausia lyga pasaulyje, tad jeigu turėsiu solidų sezoną, gal kažkas bus.“

Supratau, kad jokiu būdu negrįšiu į Europą, kai esu taip arti NBA.

Gyvenimas dėžutėje

A.Toupane'as pastaruosius dvejus metus spėjo užsivilkti trijų NBA komandų marškinėlius – „Denver Nuggets“, „Milwaukee Bucks“ ir „New Orleans Pelicans“.

201 cm ūgio žaidėjas daugiausia galimybių gavo pasireikšti Denveryje, kur baigė sezoną su 3,6 taško ir 1,5 atkovoto kamuolio vidurkiu per 14 minučių.

Bet per dvejus metus NBA jis tesužaidė 25 mačus. Rungtynių praktikos teko semtis skeptiškai vertinamoje G lygoje.

„Vykdamas į Ameriką norėjau žaisti tik NBA. Bet likau nustebintas, nes Plėtojimosi lygos lygis – tikrai neblogas. Buvo gerų naujokų, kurie tiesiog negavo žaidimo laiko savo komandose NBA. Buvo patyrusių žaidėjų. Ten važiuoja ir vis daugiau europiečių.

Ta lyga vis stiprėja, o geriausia, kad turėjau šansą būti arti NBA. Tai buvo mano tikslas.“

A.Toupane'as tuos dvejus metus už Atlanto pavadino geriausiais savo gyvenime.

Didžiąja dalimi dėl to, kad gavo galimybę debiutuoti NBA. Dar „Los Angeles Clippers“ treniruočių bazėje ruošdamasis sezonui su NBA žaidėjais jis pamatė, kad gali su jais žaisti.

„Supratau, kad jokiu būdu negrįšiu į Europą, kai esu taip arti NBA“, – prisimena 25-erių krepšininkas.

Į Ameriką jis atvyko iš Strasbūro SIG komandos, kurioje buvo rotacijos žaidėjas.

Europos taurėje jis teturėjo 6,1 taško vidurkį. Žemyne jis buvo atpažįstamas kaip gynybinio plano žaidėjas. O G lygoje jis tapo „Toronto Raptors 905“ atakų lyderiu – rinko vid. 16,7 taško. Sykį jis driokstelėjo ir 41 taško pasirodymu.

VIDEO: A.Toupane'o 41 taško pasirodymas

Visi stebėjosi: kaip tai nutiko? Pats A.Toupane'as dabar šypsosi.

Su krepšinio kamuoliu rankose jis – nuo penkerių. Augdamas Axelis spėjo rungtyniauti ir įžaidėju. Kaip pasakoja pats, visada žinojo, ką daryti su kamuoliu.

Bet A.Toupane'as taip pat išsiskyrė fiziškai kieta ir agresyvia gynyba. Kadangi aplinkui turėjo daug gerų puolimo žaidėjų, treneriai jam tiek jaunimo rinktinėse, tiek kitose komandose akcentuodavo užduotis gynyboje.

Jaučiausi, lyg pritapčiau NBA. Žinau, kad galiu ten žaisti.

Puolime jis užimdavo žmogaus, kuris spektakliuose vaidina medį, vaidmenį.

„Mane tiesiog uždarė į dėžutę. Bet po to visi pradėjo klausinėti: o tai jis gali pulti? Aš juk visada galėjau, – dabar šypsosi A.Toupane'as. – Manau, kad esu dvipusis žaidėjas ir aikštėje galiu daryti viską.

D lyga mane išlaisvino. Galėjau žaisti taip, kaip mėgstu. Buvau pagrindinis Toronto komandos atakų kūrėjas ir turėjau progą daugiau kurti komandos draugams. Buvo smagu.

Denveryje nežaidžiau įspūdingai, bet buvau solidus ir gerai jaučiausi aikštėje. Jaučiausi, lyg pritapčiau NBA. Turiu tą jausmą. Žinau, kad galiu ten žaisti.

Manau, kad įsitvirtinti NBA man kol kas pritrūko tinkamos vietos ir laiko.“

„Scanpix“/AP nuotr./Axelis Toupane'as
„Scanpix“/AP nuotr./Axelis Toupane'as

Pokalbis su Šaru ir D-Mo patarimai

Šarūnas Jasikevičius jau ne kartą susiskambino su „Žalgirio“ naujoku.

Jis dar nenurodė puolėjui tikslesnių užduočių aikštėje. Bet patikino, kad gaus žaisti ir bus svarbus žaidėjas.

Kad pateko į geras rankas, jį patikino L.Westermannas – vienmetis Prancūzijos rinktinės narys, su kuriuo jiedu kartu augo ir viename rajone, ir jaunimo komandose.

Motiejūnas pasakė, kad „Žalgirio“ sirgaliai yra puikūs ir jog mėgausiuosi krepšiniu Kaune.

„Leo dievina trenerį, – šyptelėjo A.Toupane'as. – Tai puikus specialistas. Labai gera trenerio savybė, kad jis atviras. Ne visi treneriai tokie.

Leo man sakė, kad Šaras visada sakys, ką iš tikrųjų galvoja. Jis niekada nepaliks tavęs užribyje lyg niekur nieko. Jis bus tiesus.“

A.Toupane'as apie „Žalgirį“ kalbėjosi ne tik su Š.Jasikevičiumi ir L.Westermannu.

Prieš padėdamas parašą ant vienų metų sutarties, prancūzas apskambino ir kitus buvusius žalgiriečius – Justiną Dentmoną bei Donatą Motiejūną.

Jie visi A.Toupane'ui apie „Žalgirį“ papasakojo tik gerus dalykus, tad tai palengvino sprendimą.

„Motiejūnas sakė, kad tai puiki organizacija. Kai jis buvo jaunas, buvo „Žalgirio“ sistemoje. Jis gyrė organizaciją, areną, komandą. Pasakė, kad sirgaliai yra puikūs ir jog mėgausiuosi krepšiniu Kaune“, – prisimena prancūzas, su D-Mo sezoną užbaigęs Naujajame Orleane.

Had a purpose before anyone had an opinion...????

A post shared by Axel Toupane (@toups_33) on

Rinktinė pakeitė planus

Jis jau susipažino ir su Edgaru Ulanovu, kurį ketvirtadienio vakarą 21 val. 30 min. sutiks ant „Palais des Sports“ arenos parketo.

Beje, su Lietuvos rinktinės puolėju jis pastarąjį kartą matėsi 2012-ųjų Europos dvidešimtmečių čempionato finale, kuriame lietuviai dramatiškai nugalėjo prancūzus ir iškovojo auksą.

„Ar mes tikrai turime apie tai dabar kalbėti?“ – juokėsi Toupsu pravardžiuojamas krepšininkas.

More shots from Axel #Toupane @toups_33 medical examination ????????. #Zalgiris #Kaunas #ManoKomanda #MyTeam #basketball

A post shared by BC Zalgiris Kaunas (@bczalgiriskaunas) on

Prieš porą dienų A.Toupane'as apžiūrėjo „Žalgirio“ areną ir atliko medicininę patikrą. Pagal pirminį planą, puolėjas į Kauną turėjo sugrįžti rugpjūčio pabaigoje, bet rinktinė pakeitė žaidėjo planus.

Planavau grįžti į Kauną rugpjūčio gale, bet dabar turėčiau užtrukti.

Vėlgi, V.Collet galbūt nebūtų iškvietęs žaidėjo į nacionalinės komandos stovyklą, jei ne traumų virusas, išguldęs bent keturis žaidėjus, kurie buvo kviečiami treniruotis.

Prancūzų gretose atsivėrė tokia spraga lengvojo krašto puolėjo pozicijoje, kad iš pradžių į sąrašus net neįtrauktas A.Toupane'as dabar, ko gero, neabejotinai vyks į Europos čempionatą ginti savo šalies garbės.

Prancūzams ypač pravers jo sugebėjimai gynyboje – gynyba laikoma šių metų rinktinės Achilo kulnu.

„Planavau grįžti į Kauną rugpjūčio gale, bet dabar turėčiau užtrukti“, – šyptelėjo A.Toupane'as.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius