2022 01 04

Kazio Maksvyčio ir kitų lietuvių triumfas: „Parma“ sudorojo Eurolygos klubą

Kazio Maksvyčio treniruojama ir dviejų lietuvių atstovaujama Permės „Parma“ (6-4) pasiekė skambiausią sezono pergalę VTB Vieningoje lygoje.
Kazys Maksvytis
Kazys Maksvytis / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

Uralo kalnų regiono komanda namuose 77:67 (21:14, 17:9, 14:19, 25:25) patiesė vieną geriausių Eurolygos ekipų Sankt Peterburgo „Zenit“ (7-3).

Tai jau trečia iš eilės K.Maksvyčio, kuriam talkina Gintaras Kadžiulis ir Robertinas Vilimas, auklėtinių pergalė, leidusi pakilti į penktą turnyrinės lentelės vietą.

„Parma“ rungtynių eigą kontroliavo beveik visas 40 minučių. Jau pirmajame ketvirtyje šeimininkai turėjo 10 taškų persvarą (20:10), o įpusėjus rungtynėms pirmavo net 38:23.

„Zenit“ atsitiesė po ilgosios pertraukos ir buvo kelis sykius sumažinęs skirtumą iki 5 taškų, bet „Parma“ arčiau oponentų neprisileido, o jų viltis galutinai sužlugdė ketvirtajame kėlinyje spurtuodama 12:3 ir atkurdama 15 taškų pranašumą (74:59).

Stipriai prie Permės ekipos pergalės prisidėjo Eigirdas Žukauskas, buvęs antru pagal rezultatyvumą mačo dalyviu.

Lietuvos rinktinėje lapkritį debiutavęs puolėjas per 35 minutes įmetė 18 taškų (5/7 dvit., 2/7 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, prasižengė tris kartus ir surinko 17 naudingumo balų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Eigirdas Žukauskas

Adas Juškevičius nugalėtojams per 19,5 minutės pelnė 4 taškus (2/4 dvit., 0/2 trit., 0/1 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, prasižengė 4 kartus ir surinko 3 naudingumo balus.

Pralaimėjusiųjų gretose Artūras Gudaitis per 10 minučių taškų nepelnė (0/1 dvit.), atkovojo 4 kamuolius, blokavo 2 metimus, vieną kartą prasižengė ir surinko 5 naudingumo balus.

Mindaugas Kuzminskas trenerio sprendimu rungtynėms nebuvo registruotas.

Ketvirtoje Eurolygos vietoje žengianti Xavi Pascualio treniruojama „Zenit“ ekipa ketvirta yra ir VTB lygoje.

„Parma“: Jeremiah Hillas 19 (5 rez. perd.), Eigirdas Žukauskas 18, Marekas Mejeris 11 (7 atk. kam.).

„Zenit“: Billy Baronas 15 (3/11 trit.), Jordanas Loydas 11 (0/5 trit.), Andrejus Zubkovas ir Jordanas Mickey po 9.