2021 11 27

Pasaulio čempionato atranka: Rusija nukovė Italiją, Lietuvos grupėje – bosnių pergalė

Atranka į 2023-ųjų pasaulio krepšinio čempionatą įsibėgėja. Penktadienio vakarą Rusija lemiamu metu sudavė smūgį Italijai, o štai Lietuvos grupėje Bosnija ir Hercegovina nukovė Čekiją.
Bosnija ir Hercegovina – Čekija
Bosnija ir Hercegovina – Čekija / nuotr. FIBA

Bosnija ir Hercegovina – Čekija 97:90 (17:23, 27:33, 31:11, 22:23)

Tai buvo F grupės rungtynės, kurioje žaidžia ir Lietuva. Priminsime, kad lietuviai penktadienį be didesnio vargo 89:69 nugalėjo Bulgariją.

O štai Sarajeve žaidę bosniai kiek nustebino, įveikdami čekus. Kertiniu tapo trečiasis kėlinys, kai po pertraukos ūBosnijos krepšininkai net 31:11 laimėjo 10-ties minučių atkarpą.

Džananas Musa nugalėtojams pelnė 21 tašką, vienu mažiau pridėjo Amaras Gegičius.

Bosniai suklydo šiame mače 9 kartus, o čekai – net 19. Po varžovų klaidų šeimininkai pelnė net 27 taškus, antraisiais šansais surinko 26.

Būtent prieš Čekiją lietuviai žais kitas „lango“ rungtynes – pirmadienį susitikimas vyks Opavoje.

Bosnija ir Hercegovina: Dž.Musa 21, A.Gegičius 20, E.Sulejmanovičius 15, J.Robersonas 11.

Čekija: D.Jelinekas 31, O.Sehnalis 16, M.Peterka 14, T.Kyzlinkas 13, J.Bohačikas 10.

Rusija – Italija 92:78 (15:14, 22:23, 27:22, 28:19)

Italai atsiliko 59:64 prieš ketvirtąjį kėlinį, tačiau lemiamą 10-ties minučių atkarpą Rusija laimėjo užtikrintai 28:19.

Sankt Peterburge vykusiame H grupės mače šeimininkai išdalino net 25 rezultatyvius perdavimus, bet nepelnė nė taško greitose atakose.

Vienu metu rusų persvara siekė ir 20 taškų.

Rusija: A.Astapkovičius 21, S.Toropovas 17, A.Komolovas 12, I.Strebkovas 10.

Italija: S.Tonutas 20, A.Tessitori 19, L.Candi 10.