2022 08 04

Krepšinio maratono startas – duotas: Lietuva be vargo nugalėjo Estiją

Pasaulio čempionato atrankai ir Europos čempionatui besirengianti Lietuvos krepšinio rinktinė be didesnio vargo laimėjo pirmąsias draugiškas rungtynes – 84:70 (21:12, 20:14, 29:19, 17:25) „Švyturio“ arenoje Klaipėdoje buvo nugalėta Estijos komanda.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Jau pirmajame kėlinyje lietuviai įgijo dviženklę persvarą, kurią buvo padidinę iki 18-kos taškų antrajame ketvirtyje. Nugalėtojų klausimas buvo išspręstas greitai, tačiau, kaip įprasta, kontrolinėse rungtynėse treneriai sprendė daug kitų klausimų.

Martynas Echodas pelnė 15 taškų per 18 minučių ir buvo rezultatyviausias Lietuvos komandoje, jis taip pat atkovojo 6 kamuolius.

Rokas Giedraitis pridėjo 13 taškų, Tomas Dimša – 10.

Visi 12 Lietuvos rinktinės krepšininkų žaidė 12-22 minutes, tad K.Maksvytis pasireikšti davė visiems.

Dvitaškius šeimininkai Klaipėdoje metė 58 proc. (25/43), tritaškius – 39 proc. (9/23) taiklumu. Kovą dėl kamuolių pavyko laimėti 38:33, tačiau estai atliko daugiau rezultatyvių perdavimų – 23 prieš 20.

Po krepšiais dominavę lietuviai iš baudos aikštelės surinko net 44 taškus, varžovai – 26.

Aikštėje žiūrovai neišvydo Igno Brazdeikio, kuris vėliausiai prisijungė prie komandos ir gavo daugiau laiko pagauti ritmą, ir Mindaugo Kuzminsko – jis yra patyręs mikrotraumą.

Kol kas prie Lietuvos rinktinės dar nėra prisijungę Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas, kurie atvyks vėliau dėl NBA taisyklių. Tiesa, treneris svarstė, kad didžiausios komandos žvaigždės aikštėje galbūt pasirodys jau sekmadienio draugiškame mače Alytuje, kur varžovė vėl bus Estija.

Rugpjūčio pabaigoje Lietuvos rinktinė žais 2023-ųjų pasaulio čempionato atrankos lange, kur susitiks su Vengrijos ir Juodkalnijos komandomis.

Rugsėjo 1-ąją startuos Europos čempionatas.

Lietuva: M.Echodas 15 (6 atk. kam.), R.Giedraitis 13, T.Dimša 10, M.Grigonis 9, K.Žemaitis, D.Tarolis ir L.Birutis po 7, A.Butkevičius 6, E.Žukauskas 5, L.Lekavičius 3, R.Jokubaitis 2, G.Masiulis 0.

Estija: K.Kullamae 15, M.Tassas 14, S.Vene 9.

Rungtynių eiga. Lietuva – Estija 84:70 (21:12, 20:14, 29:19, 17:25)

Ketvirtas kėlinys. Lietuva – Estija

40 min. Rungtynės – baigtos. Kitos – sekmadienį Alytuje, vėl prieš Estiją. Iki!

37 min. Krepšinis tapo chaotiškas, abi komandos, atrodo, jau laukia finalinės sirenos – 80:57.

34 min. Sudėtingą metimą iš po krepšinio pataikė T.Dimša, sužaidęs veidu į krepšį – 75:50.

32 min. Dėjimu iš viršaus M.Echodas vėl didino Lietuvos pranašumą – 73:48.

Trečias kėlinys. Lietuva – Estija 69:45

30 min. M.Grigonis pagaliau pataikė tritaškį – 69:44.

28 min. R.Jokubaitis pelnė dvitaškį, tai pirmi jo taškai šiandien – 66:44.

27 min. Puiki greita ataka. R.Jokubaičio tolimas perdavimas ir M.Grigonio dvitaškis – 64:42.

25 min. M.Echodo dvitaškis su pražanga – 56:38.

23 min. Gera trečiojo kėlinio pradžia Lietuvos rinktinei: keli tritaškiai, tuomet K.Žemaičio išradingas dvitaškis, o galiausiai ir M.Echodo dėjimas iš viršaus – 50:36.

Antras kėlinys. Lietuva – Estija 41:26

20 min. Tą pirmųjų rungtynių sindromą dar kartą iliustravo A.Butkevičius – jis nepataikė iš po krepšio greitoje atakoje, nors varžovų šalia nebuvo.

19 min. Vis daugiau progų susikuria lietuviai, tačiau ne visi metimai sukrenta. Natūralu, juk pirmosios draugiškos rungtynės – 41:24.

17 min. Netikėta problema R.Jokubaičiui – panašu, kad ant jo aprangos likusi etiketė. Ją reikia nusikirpti, tad gynėjas keičiamas. Kuriozinis epizodas.

16 min. Puikų perdavimą D.Taroliui iškišo G.Masiulis. Beliko tik iš po krepšio pataikyti – 34:20.

15 min. Atsirišo krepšys Lietuvos rinktinei. Dar vieną tritaškį smeigė T.Dimša – 32:17.

13 min. Po ilgokos pertraukos pavyko pelnyti taškus. Tai padarė R.Giedraitis, įkrėtęs tritaškį. Netrukus tris taškus pridėjo ir K.Žemaitis – 27:12.

Pirmas kėlinys. Lietuva – Estija 21:12

10 min. T.Dimšos tritaškis vėl kelia triukšmo lygį „Švyturio“ arenoje – 21:12.

8 min. Koks M.Echodo blokas! Puiki lietuvių atkarpa ir skirtumas didėja iki dviženklio – 18:8.

7 min. Perėmęs kamuolį aikštės viduryje M.Echodas pasileido į greitą ataką ir įkrovė iš viršaus – 14:8.

6 min. A.Butkevičiaus tikslus šūvis iš toli – 12:5.

5 min. Situacija galėjo būti ir geresnė, bet R.Jokubaitis iš pradžių laisvas prametė tritaškį, o tada – ir iš po krepšio. O estai atsakė keliomis sėkmingomis atakomis, tad Lietuvos persvara sumažėjo – 9:5.

3 min. A.Butkevičiaus tritaškis yra taiklus. Kol kas viskas kaip iš pypkės – 9:1.

2 min. Du lengvi L.Biručio taškai, E.Žukausko tikslus metimas iš vidutinio nuotolio. Skirtumas auga – 6:1.

1 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė M.Grigonis – 2:0.

Komandų starto penketai:

Lietuva: Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Arnas Butkevičius, Eigirdas Žukauskas, Laurynas Birutis.

Estija: Kerras Kriisa, Sanderis Raieste, Siimas-Sanderis Vene, Rauno Nurgeris, Kristianas Kullamae.