2020 10 24

R.Giedraitis atlaikė milžinišką krūvį, bet „Baskonia“ krito metimu su sirena

Vitorijos „Baskonia“ (4-3) krepšininkai sugebėjo panaikinti 15 taškų deficitą ir paskutinėmis rungtynių minutėmis būti padėties šeimininkais, tačiau du lietuvius savo gretose turintį klubą pražudė tritaškis paskutinę sekundę. ACB pirmenybių septintojo turo rungtynėse baskai 82:83 (19:26, 13:21, 21:15, 29:21) kapituliavo prieš Badalonos „Juventut“ (5-2).
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Euroleague.net nuotr.

Baskai į duobę krito dar pirmoje rungtynių dalyje, kuomet nesustabdę varžovų lyderių turėjo 15 taškų deficitą (32:47).

Po pertraukos Duško Ivanovičiaus auklėtiniai išėjo su nauja energija bei intensyvumu ir pradėjo mažinti atotrūkį. Dėka galingo spurto 14:2 svečiai pagaliau išsiveržė į priekį, o likus 74 sekundėms po Moustapha Fallo dvitaškio turėjo penkių taškų pranašumą (81:76).

„Juventut“ greitai surado rezultatyvius išpuolius ir atsilikdama 80:81 ėmėsi pražangų taktikos.

„Baskonia“ puolimo vadeles šiame mače savo rankose laikęs Pierria Henry likus 11 sekundžių pataikė tik vieną baudą, palikdamas šansą šeimininkams.

Apmaudu, tačiau „Juventut“ juo pasinaudojo maksimaliai – Ferranas Bassas pataikė pergalingą tritaškį paskutinę sekundę, nokautavusį baskus.

R.Giedraitis šiame mače žaidė beveik 36 minutes – pelnė 10 taškų (4/6 dvit., 0/4 trit., 2/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimų. Lietuvis mačą baigė su 8 naudingumo balais.

Tadas Sedekerskis rungtyniavo 4 min. ir prametė vienintelį mestą dvitaškį.

Badalonos „Juventut“: Ante Tomičius 23 (27 naud. bal.), Ferranas Bassas 19 (5/6 trit., 9 rez. perd., 28 naud. bal.), Pau Ribas 11 (5 rez. perd.).

Vitorijos „Baskonia“: Pierria Henry 24 (24 naud. bal.), Achille Polonara 14, Luca Vildoza 13, Rokas Giedraitis 10.

Kitose ACB pirmenybių septintojo turo rungtynėse Martyno Sajaus atstovaujama Manresos BAXI namuose 93:81 (26:19, 23:18, 29:16, 15:28) susitvarkė su Sevilijos „Real Betis“.

Vos per 9,5 min. penkias asmenines pražangas susirinkęs vidurio puolėjas iš Lietuvos pelnė 2 taškus (1/4 dvit.), atkovojo 4 kamuolius, tačiau mačą baigė su -3 naudingumo balais.