2019 11 04

Scenarijus nepasikartojo: vėl pratęsimą žaidęs „Zenit“ dramatiškai suklupo

Kaune praėjusią savaitę besisvečiavusiems ir pergalę namo išsivežusiems Sankt Peterburgo „Zenit“ krepšininkams vietiniame fronte sekėsi kiek prasčiau. Joano Plazos auklėtiniai išvykoje po pratęsimo 108:109 (22:26, 17:31, 32:15, 25:24, 12:13) nusileido „Astana“ ekipai ir patyrė jau ketvirtąjį pralaimėjimą šiame VTB Vieningosios lygos sezone.
Mateusz Ponitka
Mateusz Ponitka / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

„Zenit“ po dviejų kėlinių nuo Kazachstano komandos atsiliko net 39:57, bet susiėmė po ilgosios pertraukos.

Trečiąjį ketvirtį Sankt Peterburgo komanda laimėjo net 32:15 ir prieš lemiamą rungtynių atkarpą atsiliko jau tik minimaliai (71:72), o ketvirtajame kėlinyje išsigelbėjo ne mažiau įspūdingai, nei tą trečiadienį padarė pratęsimą prieš Rusijos ekipą išplėšęs Kauno „Žalgirio“ klubas.

„Zenit“ dar likus 47 sekundėms atsiliko 88:95, bet Austinas Hollinsas pataikė tritaškį, Mateuszas Ponitka pridėjo dvitaškį, o po to, kai „Astana“ gynėjas Isaiah Whiteheadas pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų, Dmitrijus Chvostovas smeigė tritaškį tiksint paskutinėms sekundėms ir išplėšė pratęsimą.

Jame „Zenit“ pirmavo, kai likus pusei minutės Willas Thomasas pataikė dvitaškį (108:106), bet tuomet tas pats I.Whiteheadas ištaisė savo klaidą – amerikietis likus žaisti 6 sekundes smeigė tritaškį ir išplėšė „Astana“ klubui pergalę 1 tašku.

Ketvirtą kartą per šešis mačus suklupęs Sankt Peterburgo klubas tarp 13 komandų rikiuojasi vos 9-as. Lygiai taip pat (2 pergalės ir 4 pralaimėjimai) J.Plazos auklėtiniai žygiuoja ir Eurolygoje, kur tarp 18 ekipų užima 15-ąją vietą.

„Astana”: D.Rističius 30 (12/15 dvit.), J.Hillas 25 (5/11 trit., 8 rez. perd., 34 naud. bal.), I.Whiteheadas 20, M.Hillas 15.

„Zenit“: A.Hollinsas 22 (5/13 trit.), D.Chvostovas 20 (6/9 trit., 7 rez. perd.), G.Ayonas 17 (13 atk. kam.), W.Thomasas 13.