2023 01 24

Sunkus „Top 16“ startas: „Rytas“ – parklupdytas Manresoje

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai šventė dvi žūtbūtines pergales praėjusią savaitę, tačiau geros serijos nesugebėjo pratęsti antradienio vėlyvą vakarą. FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etapo starte Lietuvos čempionai išvykoje 69:82 (19:19, 18:26, 12:18, 20:19) krito prieš Manresos BAXI.

Pirmasis kėlinys prasidėjo gerai Vilniaus komandai, kuri šovė į priekį 13:6, vėliau pirmavo 19:13, tačiau tuomet garvežys ėmė stoti. BAXI ketvirtį užbaigė atkarpo 6:0, tad po dešimties minučių švieslentė rodė lygų rezultatą.

Antrajame šeimininkai ėmė diktuoti savo sąlygas, o „Rytas“ nerado atsakymų. Įpusėjus laikui, BAXI pranašumas pirmąkart pasiekė dviženklę ribą 31:21. Marcuso Fosterio ir Jarvio Williamso atkarpa apkarpė deficitą, bet tuomet Manresa vėl šovė pirmyn – 41:30.

Aštuoni taškai komandas skyrė per pertrauką, iki kurios „Rytas“ nepelnė nė taško antruoju bandymu, o dvitaškius pataikė tik 27 proc. taiklumu (6/22). Nuo suolo kilę krepšininkai per 20 minučių tebuvo pelnę 2 taškelius.

nuotr. FIBA/Margiris Normantas

Trečias kėlinys vėl buvo blankus, deficitas augo ir iki 16 taškų, bet ketvirtojo pradžioje „Rytui“ pavyko priartėti vienženkliu atstumu (60:69). Atrodė, kad bus galima kabintis į rungtynes, bet ir vėl pasipylė klaidos bei netaiklūs metimai. BAXI susigrąžino solidžią persvarą ir šventė pergalę.

Marcusas Fosteris bandė traukti „Rytą“ į priekį. Jis suvertė net 25 taškus, atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, bet komandos draugų indėlio trūko.

Vilniečiai tragiškai metė dvitaškius. Tikslą pasiekė tik 10 iš 36, o tai – vos 28 proc. taiklumas. Iš toli G.Žibėno auklėtiniai atakavo 35 proc. taiklumu (12/34).

BAXI puikiai dalinosi kamuoliu – atliko net 23 rezultatyvius perdavimus, kai svečiai – tik 12. „Rytas“ suklydo net 16 kartų, o nuo atsarginių suolo kilę krepšininkai tesurinko 10 taškų.

Be Ispanijos ir Lietuvos klubų grupėje taip pat varžosi Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija) ir Stambulo „Bahčešehir Koleji“ (Turkija). Kitas Čempionų lygos rungtynes „Rytas“ žais sausio 31-ąją namuose su turkų klubu.

Į kitą etapą – ketvirtfinalį – pateks dvi stipriausios grupės komandos.

„Rytas“: M.Fosteris 25, E.Fridrikssonas 12, M.Normantas ir J.Williamsas po 8, M.Echodas 6 (10 atk. kam.).

BAXI: D.Robinsonas 18, M.Steinbergas 16, J.Hardingas 14, F.Ferrari 12.

Rungtynių eiga. „Rytas“ – BAXI

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – BAXI

40 min. Viskas. Deja, pralaimėjimas.

39 min. M.Fosteriui vėl skauda. Šįkart po labai kietos varžovo pražangos lyderis susiėmęs už rankos – 66:78.

38 min. M.Fosterio tritaškis gaivina viltis – 66:76.

37 min. Už raumens susiėmęs M.Fosteris... Dar techninė jam pačiam už vaidybą! Oho koks sprendimas – 60:74.

36 min. Dar ir L.Ulecko klaida. Taip nelaimėsi. M.Gebenas po ilgos pertraukos pelno taškus ir didina Manresos persvarą iki 11 taškų.

35 min. Kokiu svarbiu metu klysta M.Normantas. Rizikavo kapitonas su perdavimu, bet perimtu kamuoliu BAXI nepasinaudojo. Reikia taškų, o jų nėra...

34 min. Pavyko vilniečiams nukirpti varžovų pranašumą iki dešimties taškų, BAXI užpuolė, o M.Normantas pelnė dvitaškį su pražanga. Kabinkimės, vilniečiai – 60:69.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – BAXI 49:63

30 min. Kėlinys vilties beliko, ponios ir ponai.

27 min. Bando kabintis ir mažinti skirtumą „Rytas“, bet reikia nusiimti kamuolį. O nusiėmus – jį laikyti rankose tvirtai, nes kitu atveju M.Gebenas gali smeigtelti dvitaškį. Tamsuma kol kas – 47:63.

26 min. J.Williamsas buvo nubaustas nesportine pražanga už smūgį alkūne varžovui į veidą. Sunku lipti iš duobės vilniečiams – 44:60.

25 min. M.Fosteris pelnęs daugiau nei pusę komandos taškų. 22 iš 42.

24 min. M.Fosteris toliau vienas lauke karys. Jo tritaškis – 40:53.

22 min. J.Hardingo tritaškis, M.Steinbergo dvitaškis su pražanga. Lietuvos čempionai nežiba – 37:53.

21 min. Pradedame trečiąjį kėlinį, atsiliekame vėl dviženkliu skirtumu – 37:47.

Antras kėlinys. „Rytas“ – BAXI 37:45

20 min. D.Robinsono koks dėjimas greitoje atakoje! Netrukus jis ir dar du taškus pelnė. M.Fosteris – vienas lauke karys. Jis įspūdingu tritaškiu uždarė pirmąją pusę.

„Ryto“ lyderis yra surinkęs 17 taškų.

19 min. BAXI pranašumas buvo išaugęs iki 11 taškų, bet M.Normanto baudos kiek apkarpė deficitą – 32:41.

18 min. F.Ferrari užsikūrė tritaškiu ir bloku, o „Ryto“ atsilikimas vėl auga – 30:38.

16 min. Pagaliau gyvybė. M.Fosterio 2+1, J.Williamso dvitaškis ir dvi taiklios baudos atgaivino puolimą – 33:28.

15 min. Kas per vaizdelis?! Giedriau, daryk kažką! Atsilikimas jau dviženklis – 21:31.

13 min. Na štai, varžovai jau priekyje po taiklaus tolimo dūrio. „Rytas“ ėmė žaisti skystai, o BAXI antrąjį kėlinį pradeda jau 7:2. G.Žibėnas šaukia pasitarimą, jo komanda atsilieka – 21:26.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – BAXI 19:19

10 min. E.Kairys išbėgo vienas prieš krepšį, tačiau nesugebėjo pataikyti į skylę. Oho... Po pirmojo kėlinio – lygu.

7 min. Ir dar vienas M.Fosterio tolimas dūris – 19:13.

6 min. M.Fosterio tritaškis – 16:11.

5 min. O štai ir „Ryto“ sirgalių grupelė Manresoje. Kol kas situacija jų komandai nebloga, bet iš turėtų neblogo pranašumo beveik nieko neliko – 13:11.

nuotr. FIBA/Vilniaus „Ryto“ gerbėjai Manresoje

3 min. Tęsiasi puikus rungtynių startas. „Rytas“ pirmavo 10:3, praleido tritaškį, bet iš toli taiklus buvo ir E.Fridrikssonas – 13:6.

1 min. Puiki rungtynių pradžia. M.Normantas pataikė tritaškį, M.Echodas pridėjo sunkų dvitaškį – 5:0.

Starto penketai.

„Rytas“: Dani Perezas, Musa Sagnia, Marcis Steinbergas, Jerrickas Hardingas ir Martinas Gebenas.

BAXI: Elvaras Fridrikssonas, Margiris Normantas, Marcusas Fosteris, Jarvis Williamsas, Martynas Echodas.