Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 08 30 /19:58

Vykęs debiutas: „Juventus“ 3x3 čempionato finale krito tik nuo stipriausios pasaulio trijulės

Antrąją, o tuo pačiu ir lemiamą 3x3 pasaulio turo pirmojo etapo Vengrijoje dieną Utenos „Juventus“ pateikė net dvi labai malonias staigmenas – ketvirtfinalyje 18:16 įveikė B grupės nugalėtojus iš Amsterdamo, o pusfinalyje 21:18 palaužė C pogrupio lyderius kaimynus latvius. Visgi iki pačios laimingiausios pabaigos jiems pritrūko vienos pergalės – finale 17:21 nusileista geriausiai pasaulio trijulei iš Serbijos.
Utenos „Juventus“ 3x3 čempionate Vengrijoje
Utenos „Juventus“ 3x3 čempionate Vengrijoje / FIBA nuotr.

Finalas

Įdomu tai, kad prieš turnyrą Utenos krepšininkai turėjo paskutinį 12-ąjį skirstymą, o jų varžovai FIBA 3x3 reitinge rikiuojasi pirmoje vietoje, tačiau šie skaičiai didžiajame finale greitai nusibraukė.

Jau pačioje finalinio susitikimo pradžioje „Juventus“ pajautė geležinę ir ypatingai disciplinuotą varžovų gynybą, paremtą fiziškumu, tačiau Limano trijulei iš Serbijos atitrūkti neleido – prabėgus 2 min. atsiliko rezultatu 2:3.

Serbai pirmieji finaliniame mače pataikė dviejų taškų vertės metimą, tačiau jau kitoje atakoje tą patį padarė ir Darius Tarvydas (4:5).

Uteniškiams pirmoje susitikimo dalyje niekaip nepavyko išsiveržti į priekį, o situaciją apsunkino varžovų tritaškis – kamuolys minkštai atšokęs nuo lanko galiausiai įbumbsėjo į krepšį (6:10).

Įpusėjus mačui po dar vieno tritaškio Limanas jau pirmavo dvigubai (6:12).

Tačiau netikėtai greitai uteniškiai sugrįžo į žaidimą – po V.Šulskio tritaškio, keleto gražių reidų ir G.Matulio dėjimo rezultatas likus 4 min. patapo lygus (12:12).

Abiems ekipoms išnaudojus komandinių pražangų limitą žaidimas iš karto tapo rezultatyvesnis, o svarbiausiomis akimirkomis kamuolį savo rankose laikėsi komandų lyderiai – I.Vaitkus bei Stefanas Stojačičius. Visgi būtent pastarasis pataikė keletą labai sunkių tritaškių, o Limano trijulė galiausiai triumfavo 21:17.

Antrąją vietą Debrecene užėmęs „Juventus“ išsidalins 30 tūkst. JAV dolerių, o šio turo nugalėtojai – 40 tūkst. JAV dolerių.

Priminsime, kad uteniškiams tai buvo debiutas 3x3 tarptautinėje arenoje.

Utenos „Juventus“: Ignas Vaitkus ir Gintautas Matulis po 5, Vytautas Šulskis 4, Darius Tarvydas 3.

„Liman“: Stefanas Stojačičius ir Aleksandaras Ratkovas po 8, Mihailo Vašičius 4, Stefanas Kojičius 1.

Pusfinalis

Kova dėl vietos finale „Juventus“ trijulei prasidėjo tiesiog nuostabiai – du tritaškius pataikė Darius Tarvydas, vieną – Ignas Vaitkus (6:0).

Braliukai iš Rygos yra tikri „3 prieš 3“ žaidimo meistrai, tad neužtruko šį deficitą sumažinti – 5:6.

Tačiau dar ketvirtfinalyje prasidėjęs I.Vaitkaus šou tęsėsi ir pusfinalyje, o prie jo prisidėjo ir D.Tarvydas, pataikęs vieną labai svarbų tritaškį nuo logotipo (11:5).

Greitai spurtavę latviai ir vėl alsavo „Juventus“ į nugarą (11:9), bet keletą gyvybingai svarbių taškų mūsiškiams prasiveržimais susirinko Vytautas Šulskis (15:11).

Latvijos krepšinio trijulė turėjo ieškoti kitų būdų taškams pelnyti nei tolimi metimai, kurie pusfinalyje jiems nekrito. Savo ruožtu „Juventus“ žaidėjų rankelės degė – tritaškį pataikė V.Šulskis (17:12).

Likus mažiau nei 3 min. latviams pagaliau atsirišo krepšys, tačiau teko kentėti dėl išnaudotų pražangų limito (19:17).

Paskutinės dvi su puse minutės buvo labai nervingos – „Juve“ turėjo keletą atakų anksčiau laiko surinkti 21 tašką ir žengti į finalą, tačiau koją kišo pramesti metimai ir klaidos.

Visą atsakomybę ant savo pečių užsimetė I.Vaitkus, nepabijojęs paleisti dar vieno tolimo šūvio, kuris buvo taiklus – Utena triumfavo 21:18.

Utenos „Juventus“: Ignas Vaitkus 10, Darius Tarvydas 6, Vytautas Šulskis 5, Gintautas Matulis 0.

Ryga: Karlis Lasmanis 7, Edgars Krumins 5, Nauris Miezis 4, Agnis Čavars 2.

Finale uteniškių varžovais bus serbų Limano trijulė, kitame pusfinalyje 21:15 pranokusi „Novi Sad“. Finalo pradžia – 19:30 val. Lietuvos laiku.

VIDEO:

Ketvirtfinalis

Susitikimo pradžioje uteniškiai kentėjo nuo tolimų varžovų metimų – tris dviejų taškų vertės metimus iš savo krepšio traukę „Juventus“ krepšininkai atsiliko 5:8.

Visgi įpusėjus kėliniui „Juve“ suaktyvino gynybą ir komandinėmis pastangomis puolime priartėjo iki minimumo – 8:9.

Oponentus vėl sužadino galingas Dimeo van der Horsto dėjimas (8:11), tačiau lietuviai net nemąstė pasitraukti iš kovos – du tritaškius įskraidinęs Ignas Vaitkus priartino savo ekipą prie pergalės (14:13), o netrukus iš jo puolimo vadeles perėmė Darius Tarvydas, pelnęs dar tris taškus iš eilės (17:14).

Amsterdamo ekipa likus mažiau nei minutei priartėjo iki dviejų taškų (16:18) ir turėjo galimybę dviejų taškų vertės metimu išlyginti rezultatą, tačiau jis skriejo pro šalį, o tik 12-tą skirstymą turintis „Juventus“ žengė į šio etapo pusfinalį.

Pusfinalyje jų varžovais bus kaimynai latviai (Ryga), 21:18 palaužę austrų (Gracas) trejetą. Susitikimas turėtų prasidėti apie 18:35 val. Lietuvos laiku.

Utenos „Juventus“: Ignas Vaitkus 9, Darius Tarvydas 4, Vytautas Šulskis 3, Gintautas Matulis 2.

„Amsterdam“: Dimeo van der Horstas 6, Jesperas Jobse 4, Arvinas Slagteris ir Aronas Roije po 3.

Pirmajame dienos ketvirtfinalyje serbų Limano ekipa 21:9 susitvarkė su Pirano trejetu iš Slovėnijos.

Antrajame mače kita serbų trijulė „Novi Sad“ 21:12 pamokė amerikiečius „NY Harlem“.

Priminsime, kad turnyro burtai pirmajame etape į D pogrupį pasiuntė abi lietuvių ekipas – Utenos „Juventus“ ir Šakių „Vytį-Gulbelę“. Kadangi lietuviams nepavyko įkąsti „NY Harlem“ trijulei, būtent šių dviejų komandų susidūrime ir sprendėsi antrojo bilieto į ketvirtfinalį savininkas.

Po dramatiškos kovos pratęsimo pareikalavusioje dvikovoje 20:18 triumfavo uteniškiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius