2015 10 28

Liūdna argentinietiškos gulbės giesmė? „Lietuvos rytas“ pažemintas ir nušvilptas namuose

Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiojo trenerio Marcelo Nicolos karjera pakibo ant plauko. Argentiniečio vadovaujami šalies vicečempionai sužaidė dar vienas beviltiškas rungtynes ir trečiadienio vakarą namuose 81:97 (27:23, 19:27, 15:32, 20:15) pralaimėjo Europos taurės dvikovą Saratovo „Avtodor“ ekipai. Antroje rungtynių pusėje sirgaliai nušvilpė ypač nykiai žaidusius šeimininkus.
„Lietuvos rytas“ -„Avtodor“
„Lietuvos rytas“ -„Avtodor“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Tai buvo jau antroji vilniečių nesėkmė namuose šiame turnyre. Prieš dvi savaites „Lietuvos rytas“ taip pat neturėjo jokių šansų žaisdamas su Stambulo „Bešiktaš“ klubu.

Mačo pradžia tokio skaudaus pralaimėjimo tikrai nežadėjo. Kurį laiką „Lietuvos rytas“ buvo priekyje ir net turėjo 8 taškų persvarą.

Visgi antrajame kėlinyje svečiai perėmė iniciatyvą, o po didžiosios pertraukos pradėjo daužyti vilniečius tarsi bokso kriaušę.

Matydami beviltišką savo komandos žaidimą gynyboje, trečiajame kėlinyje „Lietuvos ryto“ sirgaliai pradėjo nušvilpinėti savus krepšininkus. Kai kurie aistruoliai susirinko būgnus ir vėliavas bei patraukė namo.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai dar rodė atsigavimo ženklus, tačiau deficitas buvo pernelyg didelis.

Po savaitgalį patirto pralaimėjimo LKL pirmenybėse Kauno „Žalgiriui“, M.Nicolos karjera Vilniaus klube buvo pakibusi ant labai plono plauko. Labai tikėtina, kad klubo vadovų kantrybė baigėsi ir po juodojo trečiadienio jie imsis permainų. Šiame mače argentiniečiui labai sunkiai sekėsi suvaldyti komandą, žaidėjai nuolat konfliktavo tarpusavyje, o trenerio pusėn taip pat skriejo ne viena nepasitenkinimo replika.

„Ar čia krepšinis? Mes klausiam, ar čia krepšinis?“ – tokia „Lietuvos ryto“ krepšininkams rungtynių pabaigoje iš ištikimiausių sirgalių skriejusi skanduotė geriausiai iliustruoja vaizdą, kuris trečiadienį buvo „Siemens“ arenoje.

„Lietuvos rytas“ – „Avtodor“ 81:97 (27:23, 19:27, 15:32, 20:15).

„Lietuvos rytas“: Deividas Gailius 15 taškų, Nicolas Laprovittola 14, Julius Jucikas 13, Antanas Kavaliauskas 11, Gediminas Orelikas 10, Kšištofas Lavrinovičius 7.

„Avtodor“: Jeremy Chappellas 15, Travisas Petersonas 14, Malcolmas Armsteadas 13, Artiomas Zabelinas ir Jevgenijus Kolesnikovas po 11.

Kituose šios E grupės trečiojo turo mačuose pergales trečiadienį taip pat šventė svečiai. Stambulo „Bešiktaš“ išvykoje 100:80 sutriuškino Salonikų PAOK komandą, o Sankt Peterburgo „Zenit“ klubas varžovų aikštelėje 84:75 privertė pasiduoti Solnoko „Olaj“.

„Zenit“ gretose fenomenalias rungtynes sužaidė buvęs „Lietuvos ryto“ gynėjas Zabianas Dowdellas, kuris per 32 minutes surinko 24 taškus (5/6 dvit., 2/2 trit., 8/8 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 5 kamuolius, atliko 14 rezultatyvių perdavimų ir surinko net 51 naudingumo balą.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmestų ir praleistų taškų skirtumas):

19:01

Rungtynes vilniečiai pradeda tokia starto sudėtimi: Nicolas Laprovittola, Mindaugas Lukauskis, Deividas Gailius, Gediminas Orelikas ir Antanas Kavaliauskas.

19:03

Pirmoji vilniečių ataka baigiasi Antano Kavaliausko taikliu dvitaškiu, tritaškį prideda Mindaugas Lukauskis. Sėkminga vilniečių pradžia – 5:2.

19:06

Rusai persveria rezultatą (8:6), tačiau Deividas Gailius tuoj pat atstato pusiausvyrą – 8:8.

19:09

Nicolas Laprovittola pataiko pirmąjį vilniečių tritaškį – 13:9.

19:12

Šeimininkai pralaimi atkarpą 0:6 ir „Avtodor“ vėl priekyje – 15:13.

19:13

Deivido Gailiaus tritaškis – taiklus (19:18).

19:17

Vilniečiai trukteli priekin (23:18), tačiau Denisas Lukašovas pataiko tritaškį. Tuo pačiu kitoje aikštės pusėje atsako Julius Jucikas.

19:17

I kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Avtodor“ 27:23.

19:23

Vilniečių ekipos naujokas Julius Jucikas neblogai įsijungė į žaidimą ir pataiko dar vieną metimą – 30:25.

19:24

Nicolas Laprovittola pataiko antrą tolimą metimą – 33:27

19:32

Vilniečiai toliau išlaiko persvarą, tačiau varžovai atsipalaiduoti pernelyg neleidžia – 39:34.

19:33

Antanas Kavaliauskas pataiko iš po krepšio su pražanga. Vilniečiai tolsta – 41:34.

19:34

Deividas Gailius pataiko su pražanga. Baudos metimas – taiklus.

19:37

Mindaugo Lukauskio metimas neliečia lanko, o „Avtodor“ surengia spurtą ir vėl išsiveržia į priekį – 45:44.

19:42

II kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Avtodor“ 46:50 (27:23, 19:27).

20:06

Antros rungtynių pusės pradžioje Saratovo klubas pasiuntė vilniečius į nokdauną ir net įgijo 11 taškų persvarą. Iš jo „Lietuvos rytas“ bandė keltis, tačiau koją kišo klaidos – 53:59.

20:08

Antanas Kavaliauskas prasižengia ketvirtąjį kartą. Vilniečių problemos nesibaigia ir „Avtodor“ vėl įgyja dviženklę persvarą – 66:55.

20:11

Vilniečių komanda byra toliau, o „Avtodor“ daužo šeimininkų gynybinius įtvirtinimus be didesnių problemų – 71:55.

20:19

Vilniaus krepšininkai nušvilpinėjami.

20:20

III kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Avtodor“ 61:82 (27:23, 19:27, 15:32).

20:26

Paskutinį ketvirtį vilniečiai pradeda atkarpa 4:0, tačiau deficitas pernelyg didelis.

20:27

Kšištofas Lavrinovičius pataiko tolimą metimą ir sumažina deficitą iki 14 taškų (68:82).

20:29

Nicolas Laprovittola praneria link krepšio. Lieka 12 taškų – 70:82.

20:35

Visgi tolimesniam spurtui jėgų neužteko. Sumažinus atsilikimą iki 10 taškų (72:82), saratoviečiai nutraukė „tuščią“ seriją ir vėl nutolo.