TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Ą.Tubelis pasiekė rekordą, „Neptūnas“ išsilaikė ant pergalių bangos – jau penktoji iš eilės

„Betsafe-LKL“ pirmenybėse Ąžuolas Tubelis pasiekė savo rezultatyvumo rekordą, nors jo klaida rungtynių pabaigoje galėjo brangiai kainuoti Klaipėdos „Neptūnui“ per dvikovą su lentelės kaimynais iš Mažeikių.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) susigrūmė du į šeštąją vietą nusitaikę klubai.

Klaipėdos „Neptūnas“ (11-12) savo arenoje 91:89 (21:21, 15:20, 32:22, 23:26) triumfavo prieš Mažeikių „M Basket-Delamode“ (10-13).

Pirmoji mačo dalis į jokius klausimus neatsakė – Chauncey Collinso baudų metimai prieš ilgąją pertrauką sukrovė svečiams trapią penkių taškų persvarą (41:36).

Iki ilgosios pertraukos blankiai žaidęs Ąžuolas Tubelis vien per trečiąjį kėlinį suvertė 16 taškų, dar tiek pat pridėjo likę komandos draugai, o „Neptūnas“ atsidūrė priekyje – 68:63.

Ketvirtąjį kėlinį atidarė mažeikiškių spurtas, Kay’us Bruhnke galingai krovė iš viršaus, Kamau Stokesas rezultatą persvėrė dviem tritaškiais paeiliui (74:70). Čia banga dar kartą pakeitė kryptį – Igno Sargiūno atkarpa ir Ą.Tubelio tolimas metimas grąžino į priekį šeimininkus (78:74). Paskutinę minutę Giedrius Staniulis pradėjo dar kartą pakeisdamas pirmaujančią komandą – 87:86.

Po minutės pertraukėlės penktąjį savo tritaškį dūrė „Neptūno“ lyderis (89:87). Mažeikiškiams vaisingo atsako nepateikus taškus pelnė Deividas Gailius, Martynas Gecevičius atsakė taikliais baudų metimais. Ą.Tubelis tuomet suklydo, o Ch.Collinsas dar pataikė pergalingu galėjusį tapti tritaškį su sirena, tačiau teisėjų peržiūra įrodė, kad metimas buvo atliktas pavėluotai.

„Neptūnas“ išlieka nepralaimėjęs komandos vairą perėmus Georgios Vovorui. Graikas pergalingus derinius braižė penktame mače paeiliui.

Po ilgosios pertraukos ryškiai žibėjęs Ą.Tubelis per 35 minutes surinko 27 taškus (5/8 dvitaškių, 5/8 tritaškių, 2/4 baudų metimų), 6 atkovotus, perimtą ir 3 prarastus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, klaidą, pražangą ir 28 naudingumo balus.

Martynas Gecevičius šiame susitikime tapo 17-uoju rezultatyviausiu visų laikų „Betsafe-LKL“ žaidėju, aplenkdamas Egidijų Dimšą.

nuotr. lkl.lt/Martynas Gecevičius

Tarpusavio pranašumas dar prieš rungtynes buvo nulemtas „M Basket-Delamode“ naudai. Mažeikiškiai spalį Klaipėdoje laimėjo 87:84, gruodį triumfavo ir savo teritorijoje (70:68).

Šio mačo baigtis nulėmė, kuri ekipa lygoje šiuo metu užims šeštąją, kuri – septintąją vietas. Virš jų išlieka po 13 pergalių surinkę Utenos ir Panevėžio klubai, už jų – Jonavos „CBet“ (8-14).

Standings provided by Sofascore

„Neptūnas“ artimiausią mačą kitą pirmadienį žais būtent Jonavoje, Mažeikių klubas Telšiuose priims Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (13-10).

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti