2016 10 08 /19:21

Antroje pusėje pabudęs „Žalgiris“ išsivežė pergalę iš Vilniaus – 74:66

LKL čempionas Kauno „Žalgiris“ (5-1) pakelta galva palieka Vilnių. Kauniečiai atkakliose rungtynėse antroje mačo dalyje palaužė Vilniaus „Lietuvos rytą“ (5-1) – 74:66 (15:19, 19:19, 22:8, 20:18).
Pirmasis LKL favoritų susirėmimas: Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Kauno „Žalgiris“
Pirmasis LKL favoritų susirėmimas: Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Kauno „Žalgiris“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
LKL | „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ | „Siemens“ arena | 66:74

Tai buvo tikrai netradicinės rungtynės. Iki pat 29-osios minutės visas vilniečių žaidimas į priekį važiavo tik tritaškių dėka. Vienintelis Julius Jucikas buvo pataikęs dvitaškį (keturis), o baigiantis trečiajam ketvirčiui prie jo prisidėjo ir iš vidutinio nuotolio įmetęs Adamas Lapeta.

TAIP PAT SKAITYKITE: Rungtynės su „Lietuvos rytu“ kauniečių sirgaliui baigėsi praskelta galva, keli sulaikyti

„Žalgiris“ visas rungtynes labai gerai gynėsi baudos aikštelėje, tačiau vilniečiai nepataikė gausybę patogių dvitaškių metimų. Tiesa, kai kurie „Lietuvos ryto“ tritaškiai vertė griebtis už galvų.

Vis dėlto po didžiosios pertraukos vilniečių tolimi metimai nebekrito ir tai leido „Žalgiriui“ dar labiau akcentuoti baudos aikštelės saugojimą. Puolime kauniečiai pataikė porą tritaškių ir įgijo dviženklę persvarą – 56:46.

TAIP PAT SKAITYKITE: Antano Kavaliausko sutikimas Vilniuje: keiksmai, plakatas ir į aikštę skriejęs žiebtuvėlis

Vilniečiai uraganinėmis atakomis pradėjo lemiamą ketvirtį, kai įsiutęs Šarūnas Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės. Trenerio planui trukdė itin nesėkminga diena Pauliui Jankūnui (0/6 dvit.) ir Antanui Kavaliauskui su Augusto Lima.

Pastarieji greitai prisirinko pražangų, tačiau juos puikiai pavadavo Robertas Javtokas. Veteranas pirmajame kėlinyje lyg jaunystėje viena ranka sugrūdo kamuolį į krepšį, o mačą baigė su 9 taškais ir 5 išprovokuotomis pražangomis.

Pergalės skonį pajutęs žalgiriečiai ją laikė tvirtai. Per dviejų minučių atkarpą tris iš eilės tritaškius sumetė Edgaras Ulanovas, Leo Westermanas ir Kevinas Pangosas, kuris netrukus įsūdė ir antrą – 72:59. Per likusią pusantros minutės „Lietuvos rytas“ mačo nebeperlaužė.

„Lietuvos rytas“: R.Broadusas (3/5 trit.) ir J.Jucikas po 13, D.Loganas (1/5 dvit., 3/9 trit., 5 rez. perd.) 12, R.Giedraitis 7, A.Lapeta (6 atk. kam.) 6, A.Fisheris (0/7 dvit.) 5.

„Žalgiris“: K.Pangosas (4/7 trit.) 16. E.Ulanovas (2/4 dvit., 2/2 trit., 8 atk. kam.) ir L.Lekavičius (2/3 trit.) po 12, L.Westermanas (5 rez. perd.) ir R.Javtokas (3/4 dvit., 5 atk. kam.) po 9, A.Kavaliauskas 5.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pirmasis pralaimėjimas „Žalgiriui“: trys nesėkmės priežastys pagal Tomą Pačėsą

TAIP PAT SKAITYKITE: Po pergalės prieš „Lietuvos rytą“ – Šaro liaupsės A.Kavaliauskui ir gynėjams

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“

10 min. Po netaiklios D.Logano baudos vilniečiai atsikovojo kamuolį ir greit pelnė du taškus, dar du pridėję kitoje atakoje – 66:74.

9 min. Dar vienas K.Pangoso tritaškis! Atrodė, kad skubėti nereikia, tačiau „Žalgirio“ lyderis pasirinko mesti ir nesuklydo – 72:59.

8 min. K.Pangosas įmetė trečią iš eilės kauniečių tritaškį, kauniečiai apsigynė ir R.Javtokas įmetė dvitaškį su pražanga – 69:59.

7 min. Nors rezultatyvumas nedidelis, tačiau rungtynės ir toliau klostėsi labai įdomiai. L.Westermanas sudėtingoje situacijoje išvedė E.Ulanovą laisvą mesti tritaškį ir šis pataikė. Kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsakė ir R.Giedraitis, tačiau netrukus iš toli įmetė ir L.Westermanas – 64:57.

5 min. Dvitaškį iš toli, nedaug mindamas tritaškio liniją, pataikė ir R.Giedraitis – 54:58.

2 min. Įsiutęs Š.Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės, po kurios vilniečiai atsikovojo kamuolį puolime ir R.Broadusas pataikė fantastišką tritaškį per rankas.

1 min. Puiki vilniečių pradžia. Tiesa, jiems pasisekė, kad laisvas A.Milaknis nepataikė tritaškio, o netrukus iš toli įmetė D.Loganas – 49:56.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 46:56 (19:15, 19:19, 8:22)

10 min. Atsirado antrasis „Lietuvos ryto“ žaidėjas, pataikęs dvitaškį – tai padarė A.Lapeta. K.Pangosas atsakė tritaškiu (56:46), tačiau prieš pabaigę R.Broadusas pataikė iš vidutinio nuotolio.

8 min. „Lietuvos rytas“ puolime nepadarė visiškai nieko, skriejo desperatiški metimai. Po B.Motumo dvitaškio „Žalgiris“ įgijo rekordinę persvarą – 51:42.

6 min. Tritaškį visiškai laisvas pataikė E.Ulanovas, iš vidutinio nuotolio pataikė L.Westermanas, o vilniečių atakos toliau strigo – 42:47.

4 min. Prie baudų metimo linijos stojus A.Kavaliauskui arenoje pasipylė necenzūrinės skanduotės, į krepšininką skriejo žiebtuvėlis, monetos. „Centras“ pataikė tik antrą metimą, o kitoje atakoj D.Gailius už vaidybą gavo techninę pražangą. Emocijos kaito.

3 min. Greitoje atakoje vienas prieš krepšį atsidūręs J.Jucikas pataikė jau ketvirtąjį savo dvitaškį. Jis yra vienintelis vilniečių žaidėjas, šiose rungtynėse pataikęs dvitaškį.

2 min. L.Lekavičius įmetė tritaškį, o A.Kavaliauskas galingu dėjimu sugrūdo kamuolį į krepšį ir persvėrė rezultatą – 41:40.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 38:34 (19:15, 19:19)

10 min. Tritaškį įmetė ir J.Jucikas! Jis tapo rezultatyviausiu vilniečių žaidėju, o pirmąją mačo dalį užbaigė du L.lekavičiaus taškai – 38:34.

7 min. Čia tai bent! Vos du dvitaškius iš 14-os pataikę vilniečiai įmetė jau 7-ąjį tritaškį iš 11-os. Dar viena žaibiška ataka šįkart baigėsi D.Gailiaus tolima bomba, prieš tai A.Gudaičiui išrašius įspūdingą stogą P.Jankūnui – 34:28.

5 min. Dar vienas tritaškis! Greita vilniečių ataka baigėsi D.Logano staigiu tritaškiu ir rekordine persvara (30:23), tačiau netrukus iš toli pataikė ir K.Pangosas.

4 min. Vilniečiai toliau kone visus taškus rinko tritaškiais. A.Fisheris ir D.Gailius pataikė dar po vieną ir vilniečiai jau turėjo įmetę penkis iš aštuonių – 25:21.

2 min. 6:0 – tokia atkarpa ketvirtį pradėjo „Žalgiris“. A.Milaknis pataikė iš toli, L.Westermanas – iš vidutinio nuotolio, o R.Javtokas pridėjo baudos metimą. Šeimininkų atakos strigo, jie krepšį atakavo labai sudėtingais metimais.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 19:15

10 min. J.Jucikas tęsė sėkmingą pasirodymą – po atkovoto kamuolio puolime išprovokavo pražangą ir sumetė baudas. Netrukus jas sumetė ir R.Giedraitis, o paskutinėje kėlinio atakoje L.Westermanas gavo bloką – 19:15.

9 min. Du iš eilės puikūs J.Juciko metimai iš vidutinio nuotolio (15:11) buvo nustelbti galingo R.Javtoko dėjimo viena ranka po puikaus derinio „du prieš du“ su L.Lekavičiumi. Jau kitoje atakoj po krepšiu nėręs įžaidėjas išlygino rezultatą – 15:15.

6 min. Pirmą tritaškį kauniečių gretose pataikė L.Lekavičius, o netrukus dvi baudas sumetęs E.Ulanovas persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai – 11:9.

5 min. Aikštėje pasirodė A.Kavaliauskas – jis sutiktas švilpimu. Žiūrovai švilpė ir „centrui“ kaskart tiesiog gavus kamuolį.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rashaunas Broadusas

3 min. R.Broadusas smeigė jau antrąjį tritaškį. R.Seibutis kone prikibęs gainiojosi D.Loganą, tačiau antrasis vilniečių amerikietis jau antrą kartą metė kone laisvas.

2 min. Du taiklūs tritaškiai – taip rungtynes pradėjo vilniečių legionieriai R.Broadusas ir D.Loganas. Du netaiklūs metimai ir klaida – taip pradėjo „Žalgiris“.