Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 21d. 15:52

Apie rinktinės trenerio rinkimus prabilęs Dainius Adomaitis: žinojau, kas manęs laukia

Dainius Adomaitis Interviu
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Dainius Adomaitis

Lietuvos krepšinio federacijai duodamas sutikimą iškelti jo kandidatūrą į Lietuvos rinktinės trenerio postą, Klaipėdos „Neptūno“ specialistas Dainius Adomaitis žinojo, kas jo laukia. „Jeigu būčiau galvojęs, kad bus kitaip ir man bus sunku, niekada nebūčiau sutikęs“, – interviu 24sek atviravo D.Adomaitis.

Ruošdamasis FIBA Čempionų lygos startui su Klaipėdos „Neptūnu“, į rungtynes su Ušako „Sportif“ 42 metų treneris buvo tiek susitelkęs, kad pašalinės mintys apie rinktinės trenerio postą jo nepaveikė.

Bet šiais laikais nuo informacijos viešojoje erdvėje nepabėgsi. Todėl ir D.Adomaitis neslėpė matęs visas karštas diskusijas.

Lietuva pasidalijo į dvi stovyklas. Vieni garsiai reiškia nepasitenkinimą, kad Rimas Kurtinaitis nepelnytai paliktas užribyje ir tai jis turėtų vadovauti rinktinei. Kiti palaiko D.Adomaitį ir su juo sieja naujos jaunos rinktinės veidą.

„Atvirai pasakius, esu labai susikaupęs darbui „Neptūne“. Turėjome labai sudėtingą išvyką į Turkiją ir sunkias rungtynes su Utenos „Juventus“, todėl man čia yra svarbiausias dalykas. Juolab, sekmadienį dabar laukia rungtynės su „Žalgiriu“. Sprendimas ten (LKF) priimtas, kad aš sutikau, jog būtų priimta mano kandidatūra. Dabar esu tą palikęs šone.

Aš meluočiau sakydamas, kad nieko neskaitau.

Aš meluočiau sakydamas, kad nieko neskaitau. Matau informaciją, kuri yra. Kiekvienas turi teisę pasakyti, ką jis galvoja. Tai yra normalu.

Yra nuomonės, kurios man svarbios, todėl įdomu išklausyti. Dabar gyvename tokiais laikais, kad niekas nedraudžia sakyti savo nuomonės ir kiekvienas ją išreiškia.

Mano komentaras labai trumpas ir aiškus – manęs buvo paklausta, ar aš sutinku, jei bus kelta kandidatūra posėdyje. Mano atsakymas buvo „taip“. Dabar bus Vykdomojo komiteto posėdis. Tiek aš pasakysiu.“

D.Adomaitis jau ilgą laiką įvardijamas kaip favoritas tapti Lietuvos rinktinės treneriu. Neva jį einant šias pareigas pageidavo matyti Lietuvos krepšinio federacijos vadovai su Arvydu Saboniu ir Mindaugu Špoku priešaky, užtarė ir Jonas Kazlauskas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Avydas Sabonis ir Mindaugas Špokas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Avydas Sabonis ir Mindaugas Špokas

„Pokalbis buvo ne per seniausiai. Bet jis buvo klausiamąja forma, ar aš sutikčiau. Ir viskas. Su Jonu Kazlausku ta tema nebuvo kalbėta. Tik su federacijos atstovais“, – 24sek tikino D.Adomaitis.

Dar prieš sezoną duodamas interviu 24sek D.Adomaitis minėjo, kad yra ambicingas treneris, todėl svajoja vieną dieną dirbti Eurolygoje ir Lietuvos rinktinėje.

Antroji svajonė gali išsipildyti jau po spalio 25-osios LKF Vykdomojo komiteto posėdžio, kuriame trylika narių nuspręs, kam patikėti nacionalinės komandos vairą.

„Į šį pasiūlymą žiūriu kaip į labai didelę atsakomybę. Bet tuo pačiu man ir didelė garbė būti tarp kandidatų“, – teigė D.Adomaitis.

O kokios karštos diskusijos užvirė aplinkui, jo visiškai nestebina: „Žinoma, kad žinojau, kas manęs laukia. Per savo gyvenimą jau mačiau daug tokių rinkimų. Todėl tai, kas vyksta, manęs nenustebino.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Rimas Kurtinaitis prieš Dainių Adomaitį – prie kurio trenerio linksta 14 išrinktųjų?

Vykdomojo komiteto narių palankumas
Narys Atstovaujama
organizacija
Palaiko
Arvydas Sabonis LKF prezidentas Dainių Adomaitį
Mindaugas Špokas LKF gen. sekretorius Dainių Adomaitį
Algimantas Stasys
Anužis
LKF viceprezidentas,
Lietuvos krepšinio veteranų lyga
Neapsisprendęs
Mindaugas Plūkas Viceprezidentas Neapsisprendęs
Remigijus Milašius LKL prezidentas Rimą Kurtinaitį
Remigijus Štaras NKL prezidentas Dainių Adomaitį
Darius Gudelis RKL prezidentas Rimą Kurtinaitį
Audra Ginelevičienė LMKL direktorė Neapsisprendusi
Rasa Mikaitytė „Akvilės“ moterų krepšinio lygos vadovė Neapsisprendusi
Martynas Račkauskas MKL direktorius Neapsisprendęs
Rimantas Cibauskas LSKL prezidentas Favorito nepasakė
Kęstutis Pilipauskas Lietuvos krepšinio teisėjų
asociacijos prezidentas
Favorito nepasakė
Vydas Gedvilas Lietuvos krepšinio trenerių
asociacijos prezidentas
Rimą Kurtinaitį
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 24sek