TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rimas Kurtinaitis prieš Dainių Adomaitį – prie kurio trenerio linksta 14 išrinktųjų?

Rimas Kurtinaitis ir Dainius Adomaitis
15min nuotr. / Rimas Kurtinaitis ir Dainius Adomaitis
Šaltinis: 15min
7
A A

Spalio 25 dieną Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomasis komitetas rinksis į posėdį, kurio metu keturiolika narių turėtų išrinkti naująjį nacionalinės rinktinės trenerį. Nors kalbama, jog federacijos favoritu yra Dainius Adomaitis, jam iššūkį gali mesti Rimas Kurtinaitis. 15min paklausė Vykdomojo komiteto narių, kurį pretendentą jie palaikytų.

Keturiolika LKF vykdomojo komiteto (VK) narių spalio 25-ąją turėtų balsuoti už naująjį rinktinės vairininką – nuo federacijos prezidento Arvydo Sabonio, iki moterų antrosios lygos atstovės, visi turi po vieną balsą, tad nugalėtoją teoriškai turėtų nulemti dauguma.

LKF vadovai – A.Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, pasirinko tylų žaidimą ir informacijos apie naujo trenerio rinkimus neteikia.

Spaudos konferencija numatyta tik spalio 28 dieną – praėjus trims dienoms nuo svarbiojo keturioliktuko susirinkimo.

Keli 15min kalbinti VK nariai taip pat išreiškė nuostabą, kad iki šiol negavo jokios oficialios informacijos apie galimus kandidatus.

15min duomenimis, federacijos favoritas yra Klaipėdos „Neptūno“ strategas Dainius Adomaitis, tačiau antradienį Vydas Gedvilas pareiškė, kad rinkimuose iškels Kantu „Red October“ trenerio Rimo Kurtinaičio kandidatūrą. Tokią teisę turi kiekvienas VK narys. Pats R.Kurtinaitis 15min interviu teigė, kad iš federacijos į jį kreiptasi nebuvo.

Vienas rinktinės lyderių Mantas Kalnietis sakė, kad federacija klausė ir žaidėjų nuomonės: „Klausė ne tik manęs, bet ir kitų rinktinės žaidėjų, kuriems tenka didžiausias krūvis. Tačiau kiekvienas turi savo nuomonę. Aš savo favorito neturiu, o pagrindinis balsas priklauso federacijos vadovams.“

Kokia VK narių nuomonė?

LKF Vykdomojo komiteto nariai apie savo favoritus kalba nedrąsiai.

Algimantas Stasys Anužis, LKF viceprezidentas, Lietuvos krepšinio veteranų lygos prezidentas:

E.Ovčarenkos nuotr./Veteranų vadovas Algimantas Anužis
E.Ovčarenkos nuotr./Veteranų vadovas Algimantas Anužis

„Manau, kad pirmenybė siūlyti trenerį yra krepšinio trenerių asociacijos (jos prezidentas Vydas Gedvilas – aut. past.). Kaip narys aš išklausysiu visas kandidatūras ir pasiūlymus.

Manau, kad klausimų bus nemažai, aš pats jų irgi turiu. Kiekvienas mūsų kalbasi su krepšininkais, tikrais krepšinio specialistais. Visuomet yra daug nuomonių. Trylika žmonių pasakys savo nuomonę, o aš išklausysiu argumentus ir tada priimsiu galutinį sprendimą. Neturiu dar tvirtos nuomonės, noriu pasiklausyti ir kitų.“

Mindaugas Plūkas, LKF viceprezidentas, verslininkas:

„Kai Vykdomojo komiteto posėdyje išgirsiu visą informaciją, tada apsispręsiu. Nors savų minčių turiu, esu linkęs kol kas jas pasilaikyti. Federacija apie kandidatus neinformavo, dabar turiu tik bendrą informaciją, žinau tik tiek, kiek ir jūs.“

Remigijus Milašius​, LKL prezidentas:

Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Milašius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Milašius

Portalui 15min R.Milašius sakė, kad aiškaus favorito neturi, o prieš priimdamas sprendimą tarsis su LKL klubais, kad jo nuomonė atspindėtų ir visos lygos nuomonę. Vis dėlto portalui krepsinis.net jis išsidavė, kad palaiko R.Kurtinaičio kandidatūrą.

„Visų pirma, tikrai džiaugiuosi, kuomet į postą pretenduoja LKL treneriai, tačiau Rimas tikrai nusipelnė šitos vietos. Tikrai nusipelnė. Na... per daug jau iš manęs čia ištraukėte“, – krepsinis.net sakė R.Milašius.

Remigijus Štaras, NKL prezidentas:

„Nenoriu sudaryti išankstinio spaudimo kandidatams, tačiau savo favoritą aš turiu. Aišku, galbūt mano favoritas tą dieną pasirodys blogai, o kitas gerai, tad griežtai nenukertu.

Tačiau aš manau, kad metas pasireikšti naujai kartai. Vis dėlto treneris turėtų dirbti olimpinį ciklą, tad reikia jauninti ir visą rinktinę. Žinoma, ne dirbtinai, tačiau kartų kaita ateina. Tai aš matau naujos kartos trenerį, kuris turi jau ir pasiekimų, yra naujoviškas, moka įkvėpti žaidėjus, o ne taiko tik lazdos ar bizūno metodus.“

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Audra Ginelevičienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Audra Ginelevičienė

Audra Ginelevičienė, LMKL direktorė: „Šiuo metu dar nesigilinu, nes posėdis tik vėliau. Aš gerbiu abu specialistus, labai žaviuosi, tačiau Rimo Kurtinaičio patirtis, manau, yra didesnė. Žmogiškai vertinant jis, labiau patyręs.

Patirtis ar jaunystė? Manau, kad daug lems ir krepšinio federacijos prezidento argumentai.

Anksčiau iš trenerių asociacijos gaudavome informaciją arba dalyvaudavome jų rengiamuose konkursuose ir aptarimuose. Dabar to nėra. Eilę metų diskutuodavome dėl visų trenerių, ne tik vyrų rinktinės. Diskutuodavome problemas, lūkesčius, žaidėjų nuomonę. Turėdavome žymiai daugiau informacijos, ne tik tai, kas spaudoje rašoma. Dabar mes daugelis nežinome beveik nieko.“

Rasa Mikaitytė, „Akvilės“ moterų krepšinio lygos vadovė:

„Kol kas nėra pateikti kandidatai, tad kaip aš galiu būti apsisprendusi? Vykdomojo komiteto nariams kandidatai nėra pateikti, todėl nesvarstau dėl favorito.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Martynas Račkauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Martynas Račkauskas

Martynas Račkauskas, MKL direktorius:

„Balsuosime tada, kai prezidentas įvardys galimus kandidatus – paprastai taip būna. Ne [favorito neturiu], nežinau, ar jų bus du, gali būti ir daugiau kandidatų. Čia prezidento pirmenybė siūlyti kandidatą, o po to Vykdomasis svarsto.“

Rimantas Cibauskas​, LSKL prezidentas:

„Žinome daugiau informacijos iš viešosios erdvės nei Vykdomajame komitete.

Bet trys kandidatūros – Kurtinaičio, Jasikevičiaus ir Adomaičio, manyčiau, pakankamai rimtos. Būdavo tokia tvarka, kad trenerių asociacija pateikdavo kandidatus, mes apsvarstydavome ir priimdavome sprendimą iškart arba, iškėlę klausimus, nukeldavome sprendimą kitam susirinkimui.

Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidentas Rimantas Cibauskas
Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidentas Rimantas Cibauskas

Pats asmeniškai turiu favoritą, bet nenoriu pateikti nuomonės viešai.

Manau, kad rinktinės treneris turėtų apimti ne tik rinktinę, bet ir plačiau. Jis yra visos piramidės flagmanas. Prie Jono Kazlausko, kuo džiaugiuosi, studentų rinktinei buvo suteiktas antrosios Lietuvos rinktinės statusas. Antrajai rinktinei atstovaudavo studentai, kurie važiuodavo į universiadas. Adomaitis du kartus buvo studentų rinktinės treneris. Taigi, labai svarbu, kad treneris žiūrėtų ir į ateitį, visas kitas rinktines.

Dabar reikia kantrybės, galbūt kalbame kiek per anksti. Nemanau, kad treneris paaiškės per spalio 25-osios posėdį.

Galbūt federacija su trenerių asociacija turėtų apsikeisti informacija apie kandidatus, kad galėtų išdėstyti susirinkime jų silpnąsias ir stipriąsias puses, o mes visi galėtume jas apsvarstyti.

Nesinorėtų, kad krepšinio bendruomenė skaldytųsi, nes ji ir taip nėra didelė. Mums reikia vienybės. Norėtųsi, kad šis konkursas nebūtų pretekstas ieškoti priešų, o kaip tik visus sutelktų“.

Kęstutis Pilipauskas, Lietuvos krepšinio teisėjų asociacija:

„Galbūt jau turiu savo favoritą, bet manau, kad tai tik viena iš daugelio nuomonių. Nemanau, kad esu kompetentingas spręsti trenerių pajėgumą. Manau, kad bus daug diskusijų, nes kandidatai oficialiai neįvardyti. Pats oficialiai negavau jokio kandidatų teikimo. Šiek tiek įdomi situacija, kad trenerių asociacijos garbės prezidentas (Vydas Gedvilas) nieko nežino apie kandidatūras. Situacija dviprasmiška.

E.Ovčarenkos nuotr./Kęstutis Pilipauskas
E.Ovčarenkos nuotr./Kęstutis Pilipauskas

Bus įdomu išgirsti LKF vadovų komentarus, todėl kol nėra jokio oficialaus paaiškinimo, nenoriu nieko sakyti. Aš už tai, kad būtų kuo mažiau spekuliacijų ir atmosferos kaitinimo. Jau buvo keletas atvejų rinktinės trenerio rinkimų istorijoje – Sireikos atleidimas, rinkimai tarp Kemzūros ir Kurtinaičio... Manau, kad svarbiausia, jog būtų pasirinkta tokia figūra, kuri tiktų žaidėjams, jog šis galėtų juos suburti į vieną kumštį.

Nemanau, kad treneris rinktinėje tam, kad išmokytų krepšininkus žaisti. Reikia galbūt gero psichologo, kuris rastų bendrus bendravimo principus tam, kad užtikrintų sveiką atmosferą, suvienytų komandą. Tuo mūsų rinktinės pasižymėdavo anksčiau, tai būdavo pagrindinė rinktinės jėga“.

Vydas Gedvilas, Lietuvos krepšinio trenerių asociacija:

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vydas Gedvilas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vydas Gedvilas

Būtent V.Gedvilas antradienį sudrumstė iki tol ganą ramų vandenį, pareikšdamas, kad Vykdomojo komiteto posėdyje į trenerius siūlys R.Kurtinaitį.

„Man atrodo, kad šiandien stipriausias yra Kurtinaitis. Jis geriausias Lietuvos treneris – turi didžiausią patirtį, pats buvęs geras žaidėjas, mokantis komunikuoti ir pakankamai griežtas. Manau, kad jis turi daugiausia aukščiausio lygio trenerio savybių.“

Vladas Garastas, LKF garbės prezidentas:

15min nuotr./Vladas Garastas
15min nuotr./Vladas Garastas

„Atvirai sakant, jei manęs kas dabar klaustų, kurį trenerį vertėtų paskirti, sakyčiau, kad nežinau. Su klubu dirbti yra viena, su rinktine – kita. Reikia paruošti žaidėjus per trumpą laiką, išsirinkti tinkamus krepšininkus, dėl kurių visi aplinkui turi tiek patarimų.

Rimas Kurtinaitis? Nežinau, gal gerai būtų ir R.Kurtinaitis. Dainius Adomaitis yra pripažintas geriausiu praėjusių metų treneriu Lietuvoje. Mano nuomone, tai daug ką pasako.“

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Neringa Skrudupaitė su vyru Dariumi
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Neringa Skrudupaitė su vyru Dariumi

Darius Gudelis, Regionų krepšinio lyga:

„Iki antradienio dar turėsime susitikimą su vykdomojo komiteto nariais, klubų atstovais, todėl aptarsime situaciją ir analizuosime, kokį sprendimą priimsime spalio 25-ąją. Su federacija apie tai dar nekalbėjome, o dabar kurį laiką buvau atitrūkęs nuo krepšinio – sekmadienį laukia rinkimai“.

Vykdomojo komiteto narių palankumas
Narys Atstovaujama
organizacija
Palaiko
Arvydas Sabonis LKF prezidentas Dainių Adomaitį
Mindaugas Špokas LKF gen. sekretorius Dainių Adomaitį
Algimantas Stasys
Anužis
LKF viceprezidentas,
Lietuvos krepšinio veteranų lyga
Neapsisprendęs
Mindaugas Plūkas Viceprezidentas Neapsisprendęs
Remigijus Milašius LKL prezidentas Rimą Kurtinaitį
Remigijus Štaras NKL prezidentas Dainių Adomaitį
Darius Gudelis RKL prezidentas Neapsisprendęs
Audra Ginelevičienė LMKL direktorė Rimą Kurtinaitį
Rasa Mikaitytė „Akvilės“ moterų krepšinio lygos vadovė Neapsisprendusi
Martynas Račkauskas MKL direktorius Neapsisprendęs
Rimantas Cibauskas LSKL prezidentas Favorito nepasakė
Kęstutis Pilipauskas Lietuvos krepšinio teisėjų
asociacijos prezidentas
Favorito nepasakė
Vydas Gedvilas Lietuvos krepšinio trenerių
asociacijos prezidentas
Rimą Kurtinaitį
Vladas Garastas (neturi balso teisės) LKF garbės prezidentas Dainių Adomaitį
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek