2019 09 07

Apiplėšimas: Lietuvos rinktinę palaidojo teisėjų klaida

Pasaulio čempionatas Lietuvos rinktinei baigsis fatališkai. Šiurkšti teisėjo klaida palaidojo nacionalinę komandą gyvybiškai svarbiose rungtynėse su Prancūzija 75:78.
Jonas Valančiūnas
Emocijos po skaudaus pralaimėjimo prancūzams / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Paskutinę minutę Jonas Valančiūnas baudų metimais galėjo išplėšti pratęsimą, bet prancūzai numušė antrą baudos metimo nuo lanko.

Iš vaizdo pakartojimo aiškiai matyti, kad kamuolys buvo numuštas pažeidžiant taisykles – Rudy Gobert'as prieš tai lietė lanką.

Pagal taisykles, žaidimas turėjo būti stabdomas, Lietuvos rinktinei – įskaitytas vienas taškas, kuris būtų išlyginę rezultatą.

Prancūzai būtų turėję paskutinę ataką.

„Tai nepriimtina. Paskutiniai švilpukai buvo baisūs. Kažkas turi būti daroma“, – sakė Jonas Valančiūnas.

„Klauskit FIBA klausimų. Ne manęs. Antrą kartą iš eilės tie teisėjai... Su australais žaidėm rebgį, o dabar jie atėmė pergalę. Tai suknistas pokštas. Tai ne krepšinis! Stabdykit žaidimą, eikit peržiūrėti! Tie žmonės du mėnesius praleidžia be šeimų, aukojasi dėl rinktinės, dėl komandos. Bet gerbkit juos!“ – anglų kalba vykusioje spaudos konferencijoje stalą daužė ir šaukė D.Adomaitis.

Lietuvos rinktinė po pralaimėjimo pateikė protestą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dainius Adomaitis pratrūko: keikėsi, daužė stalą ir pliekė FIBA