2015 09 26 /19:25

Garasto taurėje „Lietuvos rytas“ be vargo įveikė „Neptūną“

Klaipėdoje tęsiasi Vlado Garasto taurės turnyras. Antrąją varžybų dieną Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai užtikrintai 73:56 (20:20, 13:15, 21:15, 19:6) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“.
VIDEO kadras: Tiesiogiai: Neptūnas - Lietuvos rytas (2015-05-23)
Adas Juškevičius

Pirmajame kėlinyje „Lietuvos ryto“ treneris Marcelo Nicola į aikštę metė net dešimt žaidėjų. Nerungtyniavo tik Žygimantas Janavičius ir Julius Jucikas. Nė viena komanda neįgijo didesnės persvaros, o ketvirtis galiausiai baigėsi lygiai – 20:20.

Antrajame ketvirtyje žaidimas vyko taškas į tašką, tačiau geresnė pabaiga „Neptūnui“ leido turėti persvarą – 35:33. Po pertraukos „Lietuvos rytas“ pradėjo ketvirtį kietu žaidimu ir per tris minutes klaipėdiečiai surinko 5 komandines pražangas.

N.Laprovittola pelnė 8 taškus per 4 minutes ir išvedė vilniečius į priekį. „Neptūno“ puolimas strigo, o po G.Oreliko tritaškio „Lietuvos ryto“ persvara pasiekė 8 taškų ribą – 48:42. „Neptūnas“ atsakė tritaškiu ir nutolti varžovams neleido, ketvirtis baigėsi vilniečiams pirmaujant 54:50.

Po pertraukėlės „Lietuvos rytas“ įgijo 7 taškų persvarą, kurią išlaikė kelias minutes. Neužtikrintai gynyboje žaidę „Neptūno“ krepšininkai palikdavo daug ervdės varžovų atakoms ir po dviejų iš eilės tritaškių „Lietuvos rytas“ pirmavo jau 67:54. Visiškai puolime sugriuvę klaipėdiečiai varžovams nepasipriešino.

„Lietuvos rytas“: N.Laprovittola 18, G.Orelikas 9, R.Giedraitis ir A.Kavaliauskas po 8, M.Runkauskas 7, K.Lavrinovičius ir A.Gudaitis po 6, Ž.Janavičius 4, J.Jucikas 3, A.Juškevičius (4 rez. perd.) ir M.Lukauskis po 2, D.Gailius 0.

„Neptūnas“: Gilvydas Biruta 12, Jerai Grant'as, Travis Baderis ir Mindaugas Girdžiūnas po 9, Danielis Ewingas 6, Martynas Mažeika 5, Simas Galdikas 4, Arvydas Šikšnius 2.

Kitose V.Garasto taurės rungtynėse Rimo Kurtinaičio treniruojamas Maskvos srities „Chimki“ be didesnio vargo 103:78 sutriuškino ramūno Butauto treniruojamą „Astana“.

Tyleris Honeycuttas „Chimki“ ekipai per 23 minutes įmetė 24 taškus, surinkdamas 32 naudingumo balus. „Astana“ komandoje tiek pat taškų pelnė Kennethas Hayesas.

Pastarojoje ekipoje rungtyniaujantis Arvydas Eitutavičius per 28 minutes įmetė 9 taškus (3/4 dvit., 1/2 trit.), 4 sykius prasižengė, kartą suklydo ir surinko 2 naudingumo balus.