2022 05 28

Kazys Maksvytis pakomentavo Mareko žaidimą ir „Žalgirio“ sirgalių boikotą

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo antrąsias „Betsafe-LKL“ mažojo finalo rungtynes, bet Kazio Maksvyčio veide nesimatė daug džiaugsmo.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išplėšė pergalę po pratęsimo 90:85 Šiauliuose ir pirmauja varžybose dėl LKL bronzos 2-0.

„Gerai, kad laimėjome, galėjo ir prasčiau pasibaigti, – pripažino „Žalgirio“ treneris Kazys Maksvytis. – Per rungtynes per greitai išbarstėme persvarą, kurią greitai buvome susikūrę („Žalgiris“ pirmavo antrajame kėlinyje 15 taškų). Ypač trečiajame kėlinyje išbarstėme visą persvarą. Ir paskui pirmavome 4-6 taškais, bet pradėjome laikyti kamuolį – „Šiauliai“ išlygino rezultatą.

Sunkios rungtynės, „Šiauliai“ namie žaidžia su didesne energija. Mus ypač žudė suteikti varžovams antrieji šansai. Ačiū Dievui iškovojome pergalę – lauksime kitų rungtynių.“

Kitos rungtynės serijoje iki keturių pergalių vyks pirmadienį Kaune, kur jau turėtų žaisti dėl traumos mačą praleidęs Tai Websteris.

Užtat „Žalgirio“ sudėtyje pirmą kartą šį sezoną LKL atkrintamosiose varžybose pasirodė Marekas Blaževičius.

Iki šiol per 3-2 laimėtą ketvirtfinalio seriją su Klaipėdos „Neptūnu“ , per 1-3 pralaimėtą pusfinalį Panevėžio „Lietkabeliui“ ir per pirmąsias laimėtas mažojo finalo rungtynes prieš Šiaulių ekipą Kauno komandos treneriai neregistravo 20-mečio vidurio puolėjo.

Kauno „Žalgiris“ – Šiaulių „Šiauliai“

Šįkart jis pakeitė dvyliktuke Regimantą Miniotą ir Šiauliuose žaidė aktyviausiai iš trijų „Žalgirio“ vidurio puolėjų – Joshas Nebo atrodė blankiai, o Joffrey Lauvergne'as galingiau sužaidė tik per pratęsimą. M.Blaževičius per 12 min. pelnė 7 taškus.

„Nesinori žlugdyti jauno žaidėjo, – apie Mareką sakė K.Maksvytis. – Kita vertus, turbūt pastebėjote, kad mūsų aukštaūgiai nežaidžia labai stabiliai. Pirmasis Mareko išėjimas buvo labai geras, suteikė mums energijos. Tokia ir buvo mintis dėl jo.“

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

Prieš rungtynes Šiauliuose apie tai, jog stabdo palaikymą komandai paskelbė „Žalgirio“ sirgalių grupė „Green White Boys“, aiškiai nepasakiusi, kodėl priėmė tokį sprendimą.

„Manau, kad negerai, – komentavo K.Maksvytis. – Kai komanda sugriūna, kai prastai žaidžia, prasideda visi blogi dalykai vienu metu. Manau, kad komanda su sirgaliais ar sirgaliai su komanda turėtų būti išvien.

Turi susitaikyti, jei niekas neperžengė kažkokių ribų. Visi einame prie vieno tikslo, žaidžiame dėl sirgalių.”