Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 11d. 08:59

Kodėl Kauno „Žalgiriui“ nereikia Dainiaus Adomaičio?

Kauno „Žalgiris“ intensyviai ieško trenerio. Iš pradžių pirmenybė keisti Šarūną Jasikevičių buvo numatyta lietuviams. Tačiau po dviejų nesėkmingų derybų, kryptis pasikeitė, „Žalgiris“ paskelbė, kad dabar taikysis į užsieniečius. Kodėl pasiūlymų nesulaukė aukščiausiame lygyje dirbę kiti lietuviai? Apie tai 15min paklausė dviejų buvusių Kauno „Žalgirio“ trenerių.

Šarūnas Jasikevičius priėmė „Barcelona“ pasiūlymą ir su ašaromis akyse palikęs Kauno „Žalgirį“ paliko savo buvusią komandą klaidžioti paieškų gatvėmis.

Pirmasis kandidatas, Š.Jasikevičiaus asistentu dirbęs Darius Maskoliūnas paaiškino, kad nusprendė keltis paskui Šarą į Barseloną, o ne bandyti užpildyti jo paliktus didelius batus „Žalgiryje“.

Antrasis įpėdinis buvo Kazys Maksvytis, bet jo darbdavys Rusijos klubo „Parma“ uždegė raudoną šviesą, atsisakęs paleisti trenerį, nors Kauno klubas ir siūlė 150 tūkst. eurų išpirką, anot 15min žurnalisto Donato Urbono.

Regis, kad derybų su Lietuvos krepšinio specialistais ratą buvo galima sukti toliau.

Buvę Lietuvos rinktinės treneriai – Kęstutis Kemzūra ir Dainius Adomaitis, pastaruoju metu dirbę aukščiausio lygio krepšinio turnyruose, lyg tyčia dar buvo laisvi.

„Kai Šaras išėjo, iškart pradėjau galvoti, kas galėtų jį pakeisti. Mano pirmiausia mintis buvo apie Kęstutį Kemzūrą, – 15min sakė buvęs Kauno „Žalgirio“ žaidėjas ir treneris Algirdas Brazys, nepraleidžiantis ir dabar savo mylimos komandos rungtynių. – Žinau Kęstą kaip trenerį ir žmogų, gerai pamenu, ką jis su Lietuvos rinktine padarė 2010 metais pasaulio čempionate. Tada jauna komanda su Linu Kleiza priešakyje žaidė ateities krepšinį. Man atrodo, kad dabar „Žalgirio“ padėtis būtų kažkuo panaši – mažesnio biudžeto komanda su jaunais žaidėjais.

K.Kemzūra, mano nuomone, buvo Nr.1. kandidatas. Paskui jau eitų K.Maksvytis.“

Euroleague.net nuotr./Kęstutis Kemzūra
Euroleague.net nuotr./Kęstutis Kemzūra

Kitas buvęs „Žalgirio“ treneris Rimantas Grigas pirmuoju pretendentu laikė D.Maskoliūną dėl Šaro darbų tąsos, bet tada irgi būtų siūlęs darbą K.Kemzūrai.

„Manau, kad dar dirbant Šarūnui buvo planuota, kas jį pakeis, nes buvo aišku, kad ilgai jo neišlaikysi. Planai turėjo būti A, B ir C.

Nesuprantu, kodėl po dviejų nebežiūrėjo į kitus. Mes turime nedaug tokių aukšto lygio specialistų, ypač tokių kaip K.Kemzūra, kuris yra dirbęs aukštu lygiu, ir su D.Blattu, ir savarankiškai. Jis to šanso turėjo sulaukti jau seniai, bet aplinkybės vis nesusiklostydavo.

Man keista, kad neišleido Kazio Maksvyčio. Manau, kad jei „Žalgiris“ būtų labiau norėjęs, būtų išleidę. Juk pasiūlytų, būtų galima susitarti. Tai Romanovas yra prašęs kosminės sumos už Martyną Pocių, bet jis nesigaudė krepšinyje, galvojo, kad perėjimo sumos kaip futbole. Bet Maksvyčio treniruojama komanda toli gražu nėra stipriausia Rusijoje. Tai tik 5-8 vietų ekipa.“

VTB-League.com nuotr./Kazys Maksvytis
VTB-League.com nuotr./Kazys Maksvytis

K.Kemzūra buvo susitikęs su „Žalgirio“ prezidentu Pauliumi Motiejūnu, bet per pokalbį susidarė įspūdį, kad klubui nėra įdomus

„Buvau susitikęs su Pauliumi Motiejūnu, pasikalbėjome, bet konkretaus pasiūlymo nesulaukiau, o man pasiūlymą pateikęs Turkijos klubas nebegalėjo daugiau laukti, – „lrt.lt“ žurnalistui Ryčiui Kazlauskui sakė K.Kemzūra. – Iš tikrųjų, „Žalgiris“ leido suprasti, kad jie mano kandidatūra nesidomi.“

50-metis K.Kemzūra jau sutiko stoti prie Turkijos klubo Izmiro „SOCAR Petkim“ vairo, o „Žalgiris“ per savo interneto puslapį pranešė, kad pradinė idėja – teikti pirmenybę specialistams iš Lietuvos – pasikeitė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pauliaus Motiejūno spaudos konferencija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pauliaus Motiejūno spaudos konferencija

„Turėjome aiškų lietuvių kandidatų sąrašą. Buvome susitikę su keliais lietuviais treneriais. Darius Maskoliūnas nusprendė vykti į Barseloną kartu su Šarūnu Jasikevičiumi, o Kazys Maksvytis turėjo įsipareigojimų savo dabartiniam klubui, todėl praplėtėme savo paieškos ratą. Turime nemažą specialistų iš užsienio sąrašą. Mūsų noras yra, kad treneris būtų alkanas, motyvuotas ir imlus naujovėms“, – situaciją komentavo „Žalgirio“ direktorius P.Motiejūnas.

„Žalgiris“ iš tiesų pasileido į užsienio rinką ir viena po kitos ėmė kilti galimų kandidatų pavardės: turkas Ertugrulas Erdoganas, taip pat ispanai Joanas Plaza bei Alexas Mumbru. Penktadienį vakare 15min pranešė ir dar dviejų specialistų pavardes iš kandidatų sąrašo: tai – 38-erių austras Martinas Schilleris ir 37 metų suomis Tuomas lisalo.

Ne visi jų atitinka „alkano, motyvuoto ir imlaus naujovėms“ kriterijus, o kitų patirtis yra kukli. Kalbama, kad pagrindinis kandidatas yra E.Erdoganas, kurio treniruojamą Stambulo „Galatasaray“ praėjusį sezoną dusyk įveikė kuklesnio biudžeto Vilniaus „Rytas“, treniruojamas D.Adomaičio.

„Scanpix“ nuotr./Ertugrulas Erdoganas
„Scanpix“ nuotr./Ertugrulas Erdoganas

Lieka neatsakytas klausimas, kodėl „Žalgiris“ net nepradėjo pokalbio su 46 metų treneriu, kurį pats Š.Jasikevičius šių metų pradžioje po dar vienos tarpusavio dvikovos LKL varžybose įvardino kaip „vieną geriausių Europos trenerių.“

Paprašytas paaiškinti, kodėl buvo atmestos Lietuvos krepšinio trenerių kandidatūros, P.Motiejūnas penktadienį atsiprašė, taręs, jog „paieškų ir derybų proceso metu klubas laikysis principo nieko nekomentuoti.“

Nuo komentarų susilaiko ir D.Adomaitis.

Tačiau krepšinio koridoriuose girdisi įvairių hipotezių, apie jas daug kalbėjo urBonus'o tinklalaidės vedėjai.

Aptarti jas 15min paprašė buvusių Kauno „Žalgirio“ trenerių Algirdo Brazio ir Rimanto Grigo.

Ar D.Adomaitis netinka, nes yra „Ryto“ žmogus?

A.Brazys: „Ateiti iš „Ryto“ į „Žalgirį“ niekada nebūna paprasta. Kaip žaidėjas, jis jau buvo atvykęs iš Vilniaus į Kauną (1993-1996 m. D.Adomaitis žaidė Vilniaus „Statyboje“, 1996-1999 m. – Kauno „Žalgiryje“), o tada dar viskas buvo gerai. Bet dabar Kaune „Rytas“ yra priešas Nr.1.

Esu labai geros nuomonės apie D.Adomaitį, mano akimis žvelgiant jis pakilo kaip treneris, nes ir „Rytas“, ir Lietuvos rinktinė jam vadovaujant žaidė gerai. Bet tiesa ir ta, kad Kaune jam būtų sunku.“

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Dainius Adomaitis per komandų pristatymą
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Dainius Adomaitis per komandų pristatymą

R.Grigas: „Nepasakyčiau, kai tai svarbu. Jis – treneris profesionalas. Atsidavęs klubui tiek, kiek gali. Kaip gali būti to ar kito klubo žmogus? Kiek jis ten dirbo? Juk ne 15 metų. D.Adomaitis treniravo ir kitas komandas, atidavęs save ir Utenos „Juventus“ ir Klaipėdos „Neptūnui“.

Bet šiaip ta priešprieša nėra sveika. Gerai, kai kova vyksta aikštėje, bet jos neturėtų būti už aikštės ribų.“

Ar D.Adomaitis atlaikytų įtampą „Žalgiryje“?

A.Brazys: „Spaudimas būnant „Žalgirio“ treneriu yra labai aukštas. Neįtikėtinai sunku, tai galiu patvirtinti iš savo patirties. Mano nuomone, D.Adomaitis neatlaikė spaudimo būdamas Lietuvos rinktinės treneris, tada federacija jį palaikė ir norėjo, kad jis liktų, bet 2019 metų pasaulio čempionate jis neatlaikė ir pasitraukė. Vis dėlto Lietuvos rinktinėje spaudimas tebūna kelis mėnesius, – gana trumpai. Dabar jis atvažiuotų iš pačios nemėgstamiausios kauniečiams komandos ir iškart patektų po padidinamo stiklu.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./„Žalgirio“ sirgaliai
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./„Žalgirio“ sirgaliai

Aš nežinau, ar jis sutiktų treniruoti „Žalgirį“. Gal sutiktų? Galva pailsėjusi, darbų dabar nėra, visur algos sumažėjusios. Pagalvojus, manau, kad Dainius pasiryžtų, jei jam pasiūlytų.“

R.Grigas: „Pradžioje karjeros jis gal buvo žalesnis, bet paskui labai pridėjo dirbdamas su Lietuvos rinktine. Sustiprėjo psichologiškai, tapo geresnis treneris. Be to, jau laimėjęs titulus, įveikęs tą patį „Žalgirį“.

Ar „Žalgirio“ vadovai įsižeidė, išgirdę D.Adomaičio „ne“ prieš dvejus metus ir vis dar tai prisimena?

(15min žiniomis, 2018 metais Š.Jasikevičius ieškojo asistento į D.Songailos vietą, o „Žalgiris“ pasiūlė asistento pareigas D.Adomaičiui. Šis pasirinko vyr. trenerio postą „Ryte“, o Šaro pagalbininku greta D.Maskoliūno tapo T.Masiulis)

A.Brazys: Negirdėjau, sunku komentuoti. Nežinau, ar čia tiesa. Manau, kad ne.

Kai anksčiau tekdavo bendrauti, susidarė įspūdis, kad P.Motiejūnas yra geros nuomonės apie D.Adomaitį.“

R.Grigas: „Tai – viena iš versijų. Tačiau natūralu, kad D.Adomaitis nelabai norėjo būti asistentu. Jis norėjo dirbti vyr. treneriu. Treniruodamas „Rytą“ pats vis tiek labiau tobulėji, gali pritaikyti savo filosofiją labiau nei asistentas. Juo labiau, kad jis jau buvo rinktinės treneris, ne žmogus iš gatvės, o jau kažką įrodęs. Gal jis nebenorėjo eiti asistentu, kaip karjeros pradžioje.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Dainius Adomaitis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Dainius Adomaitis

Kita vertus, tai juk tai ne vaikų darželis, kodėl dėl to kam nors reikėtų įsižeisti? Suprantu, jei jis būtų pasakęs, kad „aš niekada neisiu į „Žalgirį“ kaip buvo pareiškęs vienas žaidėjas, paskui atėjęs į „Žalgirį“ (užuomina apie Antaną Kavaliauską), bet jis nieko nėra prikalbėjęs.

Ar „Žalgiris“ nerimauja dėl agento įtakos?

(D.Adomaičiui atstovauja Tadas Bulotas, kurio klientai yra keli „Žalgirio“ žaidėjai)

R.Grigas: „Nemanau, kad Tadas Bulotas darytų tokiems dalykams poveikį. Tai juk priklauso nuo „Žalgirio“ vadovybės. Žinau, kad Europoje taip kartais būna – atėjus treneriui ir žaidėjams iš vienos agentūros, jie ima diktuoti madas. Bet čia visi visus žino, o T.Bulotas turi savo žaidėjų ir Vilniaus „Ryte“. Tokiose kalbose dalis teisybės galėtų būti, bet šiuo atveju „Žalgiris“ ne tas klubas, kuris ko nors bijotų. Tai – elitinis, finansiškai stiprus klubas, jį vertina bei gerbia ir krepšinio agentai. Kai esi vargšas, agentai gali nesiskaityti, nesutikti sumažinti žaidėjų algas ir panašiai. Bet kai biudžetas didelis, agentai siūlo brangesnius žaidėjus, jiems paties palankiau dirbti su elitiniais klubais, su jais sutarti – diktuoti nieko negali.“

A.Brazys: „Neblogai pažįstu Paulių Motiejūną, o jo įdirbis toks didelis, kad dėl tokio niuanso vargu ar jaudintųsi. Labai abejočiau. Paulius nelabai bijotų tokių dalykų. Pirmiausia, jis žiūrėtų tinkamo žmogaus, juo labiau, kad laikas spaudžia. Svarbiausia yra trenerio asmenybė, kad jis vestų komandą į priekį. Jie nori pergalių alkano trenerio, žinant Paulių, tokio „Žalgiris“ ir ieškos.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek