2017 07 27

Kruvinas nervų karas Samsune: Lietuvos krepšininkai žengė į finalą

Ketvirtadienį į Kurčiųjų olimpinių žaidynių finalą pateko vyrų krepšinio rinktinė. Vyrams teko gerokai pavargti įkaitusioje Samsuno krepšinio arenoje, tačiau po pralieto kraujo ir prakaito lietuviai įveikė Graikijos krepšininkus. Lietuvos rinktinė finale gins prieš ketverius metus iškovotą titulą.
Mantvydas Vaičiulis
Mantvydas Vaičiulis / Augusto Četkausko nuotr.

Krepšinis

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pusfinalyje 63:53 (15:14, 13:4, 19:27, 16:8) įveikė Graikijos krepšininkus.

Lietuviai tradiciškai atrodė sutrikę rungtynių pradžioje ir leido graikams pirmauti 8:2, tačiau greitai susiėmė ir pirmasis kėlinys baigėsi lietuvių persvara 15:14.

Po pirmosios rungtynių pusės lietuviai jau turėjo dešimties taškų pranašumą – 28:18.

Trečiajame kėlinyje lietuviai iššvaistė turėtą pranašumą ir graikai sumažino skirtumą iki dviejų taškų – 45:47.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje pasipylė kraujas. Po susidūrimo su varžovu Mantvydui Vaičiuliui buvo prakirstas antakis. Jį pakeitė Robertas Puzinas, kuris pataikė sudėtingą tritaškį. Lietuviai susigrąžino iniciatyvą ir pirmavo 52:45. M.Vaičiulis į aikštę sugrįžo kėlinio viduryje.

Rungtynių pabaigoje lietuviams užduotį palengvino ir išsibaudavę graikai – po penkias pražangas susirinko K.Streklas ir C.Pagkratis.

Lietuvos rinktinės lyderis Gediminas Žukas pelnė 21 tašką ir 7 atkovotus kamuolius. 10 taškų pridėjo Andrejus Zenevičius.

„Nežinau, kas su mumis darosi pirmajame kėlinyje, mes buvome pasimetę. Daug treniravomės mesti baudas, bet buvome tam psichologiškai nepasirengę. Stovi ir žinai, kad privalai įmesti, bet nepavyksta“, – apie sunkias rungtynes kalbėjo G.Žukas.

Pats puikiai kovojęs G.Žukas nuopelnus atidavė komandai: „Jie mane užveda ir padeda. Mes – broliai. Skatiname vienas kitą nepasiduoti. Atvažiavome aukso, sidabras mums būtų nusivylimas.“

Augusto Četkausko nuotr./Gediminas Žukas

Lietuviai ir toliai itin prastai metė baudos metimus – pataikė vos 18 iš 45.

Lietuviai gina prieš ketverius metus Bulgarijoje iškovotą čempionų titulą. Finale lietuviai susitiks su Venesuelos ir Ukrainos pusfinalio poros nugalėtoju.

Trenerio Algimanto Šato komentaras: „Laimėjome, nes atsikovojome daugiau kamuolių (45 prieš 31). Kreipėme didelį dėmesį į jų 14-ąjį numerį, nes su rusais jis žaidė įspūdingai, mums įmetė 17 taškų. Tačiau mes greitų puolimų pasidarėme tik 17-a. Trūko energijos. Galbūt pavargome. Baudų pataikymas labai blogas. O graikai daug baudavo. Ir Mantvydą sužeidė, bet mus gelbėjo Roberto Puzino patirtis.“

Lietuva: G.Žukas 21, A.Zenevičius 11, R.Puzinas 9, M.Vaičiulis 8, J.Navlickas 7, A.Bareikis 4, K.Birieta 3.

Graikija: R.Petalas 17.

TAIP PAT SKAITYKITE: Lietuvos moterų krepšinio rinktinė – Kurčiųjų olimpinių žaidynių finale