Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 05, 18:18

Lietuvos krepšinio rinktinei jau atsibodo treniruotis

„Pirmųjų rungtynių sindromas“, – klišinė frazė, kurią girdime kiekvieną čempionatą. Banali tiesa. Pirmajame Lietuvos ir Brazilijos mūšyje Rio sekmadienį didžiulį vaidmenį atliks ne tik krepšininkų meistriškumas, bet ir psichologija.
Darius Maskoliūnas
Darius Maskoliūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Pirmosiose rungtynėse didesnis faktorius bus psichologija. Prasideda olimpiada, visi pasiilgę krepšinio. O mums atsibodo treniruotis ir laukti rungtynių. Norisi greičiau į aikštę. Tik kartais per didelis noras padaro meškos paslaugą“, – po Lietuvos rinktinės treniruotės pasakojo vienas iš Jono Kazlausko asistentų Darius Maskoliūnas.

Beje, ir treniruotės nėra tokios, kokių norėtų Lietuvos krepšininkai. Jos labai įvairios ir nepilnavertės.

Ketvirtadienį lietuviai jau treniravosi pagrindinėje krepšinio turnyro salėje „Carioca“. Bet penktadienio rytą rinktinė vėl plušėjo vestuvinę palapinę primenančioje krepšinio salėje šalia olimpinio parko. Beje, tokios pratybos rytais čia tetrunka 50 minučių.

„Greičiau į rungtynių ritmą ir viskas rutuliosis savo vaga“, – nekantrauja D.Maskoliūnas.

Debiutas labai nenuspėjamas. Tiesa, pirmųjų rungtynių atsakomybė, D.Maskoliūno teigimu, gali labiau slėgti pačius žaidynių šeimininkus.

Paskutinėse Lietuvos rinktinės draugiškose rungtynėse mūsiškiai brazilams nusilenkė 62:64.

Greičiau į rungtynių ritmą ir viskas rutuliosis savo vaga.

Tas rezultatas neturi visiškai jokios reikšmės, bet brazilai pasirengimo cikle parodė, kad yra stiprūs. Lažybininkai netgi teigia, kad Brazilija yra dvikovos su Lietuva favoritė.

„Brazilai gerai atrodė pasirengimo cikle ir apžaidė daug gerų komandų. Ir mus apžaidė. Bet jiems bus dar didesnis spaudimas.

Jie žaidžia namie, bus užsivedę su papildoma motyvacija dėl sirgalių. Ir visada yra tas pirmųjų rungtynių sindromas, kuris labai svarbus namų komandai.

Mums svarbiausia susitvarkyti patiems psichologiškai. Negalime perdegti, perskubėti. Reikia žaisti savo krepšinį“, – tikino Kauno „Žalgirio“ atstovas.

Ilgą laukimą, tikisi D.Maskoliūnas, bent šiek tiek prablaškys olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija. Joje planuoja dalyvauti visi Lietuvos krepšinio rinktinės nariai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek