2016 02 21

„Lietuvos rytas“ nutildė kritikus: titulas grįžta į Vilnių

Karaliaus Mindaugo taurės turnyro metu netrūko blankių atspalvių, tačiau viską su kaupu atpirko paskutinis šios šventės akcentas. Du šalies krepšinio milžinai finaliniame mače pademonstravo nuostabią kovą, o pergalės šampaną laistė Vilniaus „Lietuvos rytas“, sugebėjęs paneigti išankstines prognozes ir nugalėjęs savo principinį varžovą Kauno „Žalgirį“ – 67:57 (20:17, 9:6, 18:16, 20:17).
Antanas Kavaliauskas
Rungtynių akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Šia pergale vilniečiai nutraukė beveik šešerius metus trukusį titulų badą.

Antrojo kėlinio viduryje „Žalgiriui“ pralaimint aštuoniais taškais Šarūnas Jasikevičius iš nevilties sviedė savo švarką ir liko tik su marškiniais, tačiau šis emocijų proveržis jo auklėtinių nepažadino.

Jei sausį Kauno ekipos patirtą pralaimėjimą buvo galima nurašyti nuovargiui, tai šį kartą Tomas Pačėsas savo tiesioginį oponentą taktiškai pergudravo daugiau nei akivaizdžiai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Triumfuojantis T.Pačėsas atskleidė, ką jam pasakė į aikštę įbėgęs G.Vainauskas

Iš Alytaus „Dzūkijos“ persiviliotas lenkas Adamas Lapeta „Žalgirio“ aukštaūgiams ir toliau lieka didžiausiu siaubu, prieš kurį čempionai niekaip nesugeba rasti jokių priešnuodžių. Pirmoje rungtynių pusėje „centras“ stovėjo tarsi ola, o po pertraukos lyderio estafetę perėmė kitas „Lietuvos ryto“ aukštaūgis Antanas Kavaliauskas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Triumfuojantį Gedvydą Vainauską tramdė apsauga

Iniciatyvą „Lietuvos rytas“ perėmė jau pirmojo kėlinio viduryje ir ją užtikrintai išsaugojo iki pat finalinės sirenos.

Antrajame ketvirtyje abi komandos įsivėlė į chaotišką žaidimą, tačiau jį ir vėl laimėjo vilniečiai – 9:6.

Vaizdas nepasikeitė ir po didžiosios pertraukos. „Žalgiris” ir toliau labai sunkiai rinko taškus, o po Deniso Lukašovo tritaškio vilniečių persvara pasiekė pavojingą 13 taškų ribą – 38:25.

Baigiantis kėliniui, žalgiriečiai sugebėjo priartėti, tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi kelis sudėtingus metimus pataikęs Vilniaus ekipos kapitonas A.Kavaliauskas.

Mačo pabaigoje savo komandos lyderį vietos aistruoliai iš aikštės išlydėjo griausmingomis ovacijomis, o turnyro organizatoriai įteikė jam naudingiausio finalo žaidėjo prizą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Keiksmų bangos Karaliaus Mindaugo taurės finale netrukus virto ir muštynėmis

Nesėkmingai ši dvikova susiklostė „Žalgirio“ kapitonui Pauliui Jankūnui. Paprastai labai sėkmingai prieš „Lietuvos rytą“ žaidžiantis žalgirietis šį kartą greitai susirinko tris pražangas ir buvo priverstas gerokai apriboti savo veiksmų laisvę. Iki ketvirtojo kėlinio vidurio žalgirietis savo sąskaitoje turėjo tik 4 taškus – visus juos nuo baudų metimo linijos.

Viena pagrindinių Vilniaus ekipos pergalės priežasčių derėtų laikyti triuškinančia persvara 47:22 laimėtą kovą dėl atšokusių kamuolių.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei prie triumfuojančio T.Pačėso atbėgo „Lietuvos ryto“ komandos prezidentas Gedvydas Vainauskas, tačiau jį tuoj pat ėmė drausminti apsaugos darbuotojai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Šarūnas Jasikevičius apie „Žalgirį“ pasmerkusį pataikymą: „Nežinau...“

„Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 57:67 (17:20, 6:9, 16:18, 17:20).

„Žalgiris“: Martynas Pocius 13 taškų (2/5 dvit., 1/1 trit., 6/8 baud.), Paulius Jankūnas 12, Brockas Motumas ir Renaldas Seibutis po 8, Edgaras Ulanovas 6, Olivier Hanlanas ir Ianas Vougioukas po 4, Lukas Lekavičius 2.

„Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas 20 (10/11 dvit., 0/1 trit., 0/1 baud., 7 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 11, Denisas Lukašovas 8, Artūras Gudaitis 7, Kendrickas Brownas 6, Deividas Gailius, Gediminas Orelikas ir Adamas Lapeta po 5.

TAIP PAT SKAITYKITE: Žodžių pritrūkęs Antanas Kavaliauskas: „Laimėti LKL bus dar sunkiau“

Rungtynių eiga:

17:04

Kaip ir šeštadienį žadėjo, Kauno „Žalgirio“ naujokas Jerome'as Randle'as atvyko į Vilnių ir stebėjo savo būsimų bendražygių kovą su principiniu priešininku.

17:10

„Žalgirio“ starto penketas: L.Lekavičius, R.Seibutis, E.Ulanovas, B.Motumas ir P.Jankūnas.

„Lietuvos ryto“ starto penketas: K.Brownas, M.Runkauskas, D.Gailius, A.Kavaliauskas ir A.Gudaitis.

17:12

Antanas Kavaliauskas pirmasis pelnė taškus, tačiau į tai jau kitos atakos metu tritaškiu atsakė Brockas Motumas.

17:14

Lygi rungtynių pradžia. Artūras Gudaitis pataikė vieną baudos metimą, bet metimu per Antano Kavaliausko rankas atsakė ir Edgaras Ulanovas – 5:5.

17:19

Adamas Lapeta pataikė tik vieną baudos metimą. Įpusėjus kėliniui, vilniečiai priekyje – 8:7.

17:23

Ianas Vougioukas prametė abi baudas, o kitos atakos metu tritaškį įsmeigė Deividas Gailius – 11:9.

17:26

Šarūnui Jasikevičiui už kalbas buvo skirta techninė pražanga. Vilniečiai nutolo – 15:9.

17:33

Martynas Pocius pataikė sudėtingą tritaškį ir likus minutei iki kėlinio pabaigos išlygino rezultatą – 17:17. Mindaugo Lukauskio toks pats atsakas.

17:33

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 17:20.

17:38

Kėlinį taikliu metimu pradėjo Adamas Lapeta. Netrukus lenkas išrašė įspūdingą bloką Olivier Hanlanui.

17:39

Gediminas Orelikas pataikė iš toli ir šis pataikymas privertė Šarūną Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės. „Lietuvos rytas“ priekyje – 25:17.

17:40

Vilniečiai per pirmus du kėlinius aiškiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 15:7.

17:43

„Lietuvos ryto“ persvara pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą – 27:17.

17:49

Ianas Vougiuokas akivaizdžiai prisibijojo Adamo Lapetos, o Šarūnas Jasikevičius per pirmas penkiolika minučių akivaizdžiai taktiškai pralaimėjo Tomui Pačėsui.

17:52

Baigiantis kėliniui, aikštėje užvirė visiškas chaosas. Po greitos atakos įdėti kamuolio į krepšį nesugebėjo Brockas Motumas. Šį epizodą Šarūnas Jasikevičius palydėjo iš nevilties nusimesdamas savo švarką ir likdamas tik su marškiniais.

17:55

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 23:29 (17:20, 6:9)

18:14

Trečiasis kėlinys prasidėjo taikliu Antano Kavaliausko metimu su pražanga.

18:17

Priartėti svečiai nesugebėjo, o po Deniso Lukašovo tritaškio „Lietuvos ryto“ persvara pasiekė rekordinę 13 taškų ribą – 38:25.

18:24

Martynas Pocius pataikė tik vieną baudos metimą – 29:40.

18:33

Sostinės klubas toliau išlaikė rungtynių vadžias savo rankose – 42:35.

18:35

Renaldas Seibutis sumažino atsilikimą iki šešių taškų, tačiau kitoje aikštės pusėje per Pauliaus Jankūno pakeltas rankas pataikė Antanas Kavaliauskas – 45:37.

18:37

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 39:47  (17:20, 6:9, 16:18).

18:39

Antanas Kavaliauskas pajuto savo žaidimą. Taiklus dar vienas jo metimas atsilošus – 49:39.

18:44

Vilniaus klubas toliau demonstravo raumenis. Žalgiriečiai toliau klydo, o vieną po kito greitus išpuolius surengę jų varžovai nutolo 55:39.

18:48

Brockas Motumas pataikė iš toli, tačiau apsiginti žalgiriečiai ir vėl nesugebėjo. Kendrickas Brownas pataikė iš vidutinio nuotolio – 59:47.

18:52

Antano Kavaliausko dar vienas nuostabus metimas – 61:45.

18:55

Penktą pražangą gavo Kendrickas Brownas, bet vilniečiai jau užuodė pergalės kvapą. Dvikovos pabaigoje prie Tomo Pačėso atbėgo „Lietuvos ryto“ komandos prezidentas Gedvydas Vainauskas, tačiau jį tuoj pat ėmė drausminti apsaugos darbuotojai.