2017 04 09

LKL: triuškinanti „Žalgirio“ pergalė ir techninė pražanga Š.Jasikevičiui

Eurolygos sezoną baigęs Kauno „Žalgiris“ ir toliau skina pergales LKL. Kėdainiuose žalgiriečiai be gailesčio 82:54 sutriuškino „Nevėžį“. Šeimininkai du kėlinius bandė spyriotis ir išvedė iš kantrybės technine pražanga apdovanotą Šarūną Jasikevičių, tačiau įspūdingas žalgiriečių spurtas trečiajame kėlinyje viską sustatė į savas vėžes.
Edgaras Ulanovas
Edgaras Ulanovas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Sunki pradžia. Taip galima pavadinti pirmuosius du kėlinius Kėdainiuose. Kauno „Žalgiris“ po pirmojo kėlinio pirmavo 15:10, tačiau antrajame leido varžovams įsisiautėti. Antanui Bertašiui išlyginus rezultatą 20:20, įsiutęs Šarūnas Jasikevičius gavo jau tradicija tampančią techninę pražangą. Prieš didžiąją pertrauką pataikytas Kevino Pangoso tritaškis leido kvėpuoti kiek ramiau – „Žalgiris“ pirmavo 33:29.

Trečiajame kėlinyje viskas stojo į savo vėžes. „Žalgiris“ spurtavo 15:0 ir atsipalaidavęs dominavo aikštėje. Pirmuosius taškus šeimininkų komandai Daiquanas Walkeris pelnė tik įpusėjus kėliniui. Kauniečiai laimėjo šį ketvirtį rezultatu 33:10 ir prieš lemiamą kėlinį pirmavo 27 taškais. Ketvirtasis kėlinys tapo tik formalumu.

Š.Jasikevičius leido pasireikšti ir komandos jaunimui – nuo suolo kilo Paulius Valinskas (4 tšk.) ir Gytis Masiulis (8 tšk.). Pastarasis antrajame kėlinyje „Nevėžio“ krepšį sudrebino puikiu dėjimu.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo lemiamą spurtą inicijavęs Edgaras Ulanovas, kuris pelnė 14 taškų. 11 taškų pridėjo K.Pangosas.

Rungtynes praleido ir poilsio gavo Brockas Motumas.

Abu klubai prastai atakavo iš toli ir pataikė vos septynis tritaškius. „Nevėžis“ skaudžiai pralaimėjo kovą po krepšiais – 31:51.

27-ąją pergalę pasiekęs Kauno „Žalgiris“ yra užtikrintas LKL lyderis.

Kėdainių „Nevėžio“ situacija kritinė. Devintoje vietoje esantiems Pauliaus Juodžio auklėtiniams liko šešios LKL dvikovos, o per šiuos mačus jie privalo iškovoti bent 3 pergales, tikėdamiesi patekti į nuvažiuojantį atkrintamųjų varžybų traukinį.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 14 (5/6 dvit.), K.Pangosas 11, L.Lekavičius 8 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), R.Seibutis 8, G.Masiulis 8 (4/4 dvit.), A.Kavaliauskas 8, L.Westermannas 6, A.Lima 6 (2 blk.), P.Jankūnas 5 (6 atk. kam., 2 per. kam.), P.Valinskas 4, R.Javtokas 4 (10 atk. kam.).

„Nevėžis“: D.Walkeris 13 (3/6 trit.), J.Love‘as 9 (4/4 dvit., 6 atk. kam.), K.Petrukonis 7.