2015 02 14

„Mažeikiai“ vėl laimėjo – įveikė „Lietkabelį“ ir tęsia kovą dėl išlikimo LKL

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate itin svarbią pergalę iškovojo „Mažeikiai“. Aloyzo Rudžio auklėtiniai išvykoje 98:84 (16:23, 31:19, 27:19, 24:23) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ ir tęsia kovą dėl išlikimo čempionate. Tai buvo jau buvo antroji mažeikiškių pergalė, kuri vis dar leidžia jiems pasvajoti apie galimybę pasivyti dešimtoje pozicijoje esančius Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus.
„Lietuvos rytas“ – „Mažeikiai“
„Lietuvos rytas“ – „Mažeikiai“ / Alfredo Pliadžio nuotr.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie sužaidus kiek daugiau nei 4 minutes iškart atitrūko (10:1). Giedrius Staniulis į tai atsakė 4 iš eilės taškais (5:10). Vėliau komandos porą kartų apsikeitė rezultatyviomis atakomis, tačiau mažeikiškiams pavyko stabilizuoti situaciją ir iki kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes, „Lietkabelis“ pirmavo jau tik 4 taškais (16:12). Po pirmųjų 10 žaidimo minučių „Lietkabelis“ buvo priekyje – 23:16.

Antrojo kėlinio pradžia klostėsi apylygiai ir sužaidus 3 minutes „Mažeikių“ deficitas buvo 6 taškai (22:28). Visgi, tada po tritaškį pataikė Jakovas Vladovičius bei Mantas Kazonas ir „Lietkabelis“ įgijo didžiausią persvarą šiose rungtynėse (34:22).

Arvydas Gydra į panevėžiečių išpuolį taip pat atsakė taikliu tritaškiu, tačiau M.Kazonas dar kartą pataikė tolimą metimą ir Panevėžio ekipos pranašumas vėl pasiekė 12 taškų (37:25). Bet tada „Lietkabelis“ įkrito į duobę ir tuo pasinaudoję „Mažeikiai“ surengė įspūdingą spurtą 19:0 bei persvėrė rezultatą savo naudai (44:37). Galiausiai 5 minutes trukusį aikštelės šeimininkų taškų badą nutraukė Egidijus Dimša, tačiau kėlinį 19:31 pralaimėję panevėžiečiai po dviejų ketvirčių jau buvo priversti vytis „Mažeikių“ krepšininkus – 42:47.

Po 30 žaidimo minučių „Mažeikių“ krepšininkai laikė iniciatyvą savo rankose – 74:61.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo „Lietkabelio“ 6 taškais be atsako (67:74), tačiau Simonas Serapinas pataikė tritaškį, taip vėl sugrąžindamas mažeikiškiams dviženklį pranašumą (77:67).

Visgi, J.Vladovičius taip pat pasižymėjo taikliu tolimu metimu, baudas sumetė Egidijus Dimša, o kėliniui įpūsėjus „Mažeikių“ persvara sumažėjo (77:72). Tačiau ir vėl svečiai netruko atsigauti bei po Dariaus Pakamanio ir Giedriaus Staniulio taškų greitai atstatė kiek saugesnį pranašumą 83:74. Per likusį laiką „Lietkabelio“ ekipai nepavyko panaikinti deficito ir aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė antrąją „Mažeikių“ pergalę LKL čempionate – 98:84.

Lietkabelis: Dainius Šalenga ir Evaldas Žabas po 19 tšk, Egidijus Dimša 15 tšk, Jakovas Vladovičius 13 tšk, Mantas Kazonas 10 tšk.

„Mažeikiai“: Simonas Serapinas ir Giedrius Staniulis po 23 tšk, Darius Pakamanis ir Raimundas Danys po 11 tšk, Arvydas Gydra 10 tšk.

Lygoje pirmauja čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (24/1), lenkiantis vicečempionę Klaipėdos „Neptūno“ (22/3) komandą ir praėjusio sezono bronzos medalininkus Vilniaus „Lietuvos ryto“ (20/4) krepšininkus.

BEKO-LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):