2019 08 17

Monstriški M.Grigonio ir D.Sabonio pasirodymai pažymėti Lietuvos rinktinės pergale prieš Rusiją

Antrą susitikimą per dvi dienas žaidusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Espo mieste (Suomija) vykusiame draugiškame trijų komandų turnyre išliko nepralaimėjusi – 88:72 (21:12, 22:23, 27:21, 18:16) įveikė Rusijos rinktinę ir iškovojo simbolinę, tačiau vistiek pirmąją vietą. Lietuvius į pergalę vedė fantastiškai sužaidę Marius Grigonis ir Domantas Sabonis.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / krepsinionamai.lt nuotr.

Šiose rungtynėse Dainiaus Adomaičio sprendimu nerungtyniavo Jonas Valančiūnas, Eimantas Bendžius bei Žygimantas Janavičius. Tikriausiai galima tikėtis, kad būtent vienas iš pastarųjų dviejų krepšininkų paliks rinktinės stovyklą. Vakar rinktinės strategas užsiminė, kad po rungtynių kandidatų sąrašas sutrumpės iki 14 pavardžių.

Pirmoje rungtynių dalyje Lietuvos rinktinė neišlaikė tolygaus žaidimo, tačiau žaidė agresyviau ir stengėsi palaikyti didesnį tempą.

Rungtynių pradžioje lietuvių spurtą inicijavo Domantas Sabonis ir Mindaugas Kuzminskas, rinktinei sukrovę dviženklį pranašumą. Kiekvienas į aikštę žengęs krepšininkas vis pagyvindavo žaidimą, o Lietuva pirmavo net 21:8. Tačiau supykę rusai suaktyvino gynybą ir atsakė savo spurtu 10:0.

Galiausiai tylą puolime nutraukė Paulius Jankūnas bei Arnas Butkevičius. Rusai stengėsi nebepaleisti mūsų krepšininkų į priekį, tačiau lietuviai labai protingai išnaudojo komandines varžovų pražangas ir agresyviu žaidimu nuolatos stojo prie baudų metimo linijos. Po 20 minučių pirmavome 43:35.

Monstriškai abiejose aikštės pusėse grūmėsi Domantas Sabonis, jau po dviejų kėlinių surinkęs dvigubą dublį (13 tšk., 11 atk. Kam.)

Trečiasis kėlinys buvo turbūt energingiausias visame pasiruošimo cikle. Sužvėrėjo ne tik D.Sabonis, bet ir Marius Grigonis, per kėlinį pelnęs 10 taškų, tarp kurių – ir fantastiškas tritaškis su penktąja su S.Karasiovo pražanga. Lietuvos rinktinė per kėlinį pelnė net 27 taškus (70:56).

Gaila, jog ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuvių intensyvumas atslūgo. Dainiui Adomaičiui neliko nieko kito, kaip tik į aikštę sugrąžinti smogiamąjį penketuką su D.Saboniu ir M.Grigoniu priešaky. Lietuviai stabilizavo situaciją ir pergalę iškovojo rezultatu 88:72.

Pagrindiniais Lietuvos rinktinės pergalės kalviais tapo įspūdingus asmeninius pasirodymus surengę Domantas Sabonis ir Marius Grigonis.

D.Sabonis pelnė 25 taškus (7/9 dvit., 11/17 baud.), atkovojo 13 kamuolių ir surinko 31 naudingumo balą.

M.Grigonis prisidėjo 19 pelnytų taškų (5/6 met., 6/8 baud.), 6 atkovotais kamuoliais, 4 rezultatyviais perdavimais ir 28 naudingumo balais.

Dainius Adomaitis pasinaudojo visais 12 registruotų krepšininkų. Vienintelis Martinas Gebenas pasižymėti nesuspėjo.

Lietuva: D.Sabonis 25, M.Grigonis 19, M.Kuzminskas 8, P.Jankūnas 7, E.Ulanovas, R.Giedraitis, L.Lekavičius ir A.Butkevičius po 5, M.Kalnietis 4, J.Mačiulis 3, R.Seibutis 2, M.Gebenas 0.

Rusija: A.Zubkovas 15, V.Fridzonas 11, A.Motovilovas 10.

Ketvirtasis kėlinys. Lietuva – Rusija

40 min. Intrigos paskutinėmis rungtynių minutėmis nebėra - galutinis rezultatas 88:72.

37 min. Tikriausiai galutinį tašką šiose rungtynėse deda M.Grigonis – 81:67.

36 min. Lietuvius vėl gelbėja greitasis puolimas – 78:67.

35 min. Pagaliau D.Sabonis pataiko du baudų metimus iš eilės – 76:64.

34 min. Reikia žaisti iki galo, o tą geriausiai žino rinktinės veteranai. Svarbų tolimą metimą smeigia Jonas Mačiulis – 74:63.

33 min. Į aikštę sugrįžo smogiamasis rinktinės penketas, o pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinyje baudos metimu pelno Domas – 71:59.

31 min. Lietuviai ir vėl krenta į žaidybinę duobelę – rusų spurtas tęsiasi (9:0), o D.Adomaitis į žaidimą sugrąžina D.Sabonį ir M.Kalnietį – 70:59.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Kontrolinės rungtynės Belgrade: Serbija – Lietuva. Marius Grigonis.

Trečiasis kėlinys. Lietuva – Rusija 70:56

30 min. Kėlinį Rusija užbaigia spurtu 7:0 – rezultatas 70:56.

29 min. Tritaškį pataiko Edgaras Ulanovas – 70:49.

28 min. Rusija suranda plyšelių lietuvių gynyboje, tačiau persvara daugiau nei įtikinama – 67:49.

27 min. Pirmą kartą į aikštę žengia Rokas Giedraitis ir Martinas Gebenas. Užtarnauto poilsio sėdasi D.Sabonis, šiandien pelnęs jau 20 taškų ir atkovojęs 12 kamuolių – 65:44.

26 min. Lietuvių spurtas jau 12:0.

25 min. Lietuvos rinktinė rodo tikrąjį savo veidą. Marius Grigonis greitoje atakoje dar kartą pelno taškus su pražanga, o pranašumas tampa labai solidus – 60:42.

24 min. Maaaarius Grigonis! Akrobatinis gynėjo tritaškis su pražanga. Ir ne su bet kokia pražanga, o penktąja S.Karasiovo! Keturi taškai vienos atakos metu. Lietuviai siaučia, tačiau gerąja prasme – kitoje atakoje dar du taškus su pražanga pelno Domantas ir persvara jau rekordinė – 57:42!

23 min. M.Grigonis rodo savo snaiperio sugebėjimus, tačiau lietuviai visiškai paleidžia įsimėčiusį S.Karasiovą. Pasižymi ir D.Sabonis – 50:42.

22 min. Atrodo, kad S.Karasiovas įsižaidžia – pataiko tritaškį, tačiau jau kitoje atakoje prasižengia ketvirtą kartą. Rusas lieka žaidime – 45:30.

21 min. Edgaras Ulanovas pataiko sunkų metimą dešine ranka, o pirmuosius taškus kitoje aikštės pusėje pelnė S.Karasiovas – 45:37.

krepsinionamai.lt nuotr./Mantas Kalnietis

Antrasis kėlinys. Lietuva – Rusija 43:35

Beje, D.Sabonis jau yra surinkęs dvigubą dublį – 13 taškų ir 11 atkovotų kamuolių!

Lietuvos rinktinė: D.Sabonis 13, M.Kuzminskas 8, M.Grigonis 6, A.Butkevičius 5.

20 min. Puiki kėlinio pabaiga. L.Lekavičius neklysta nuo baudų metimo linijos, E.Ulanovas sudirba gynyboje, o paskutinėje atakoje dar dvi baudas prideda A.Butkevičius – 43:35.

19 min. Greitasis puolimas ir vėl veikia. Du taškus pelno Marius Grigonis – 39:35.

18 min. Mūsų krepšininkus galima tik pagirti už kovingumą. Kuzia pataiko tik vieną baudos metimą, tačiau Domantas čiumpa atšokusį kamuolį puolime ir išprovokuoja dar vieną pražangą – 36:31.

17 min. D.Sabonis pataiko dvi baudas iš keturių, tačiau paskui užsidirba pražangą puolime – 34:31.

16 min. Domantas ir toliau karaliauja baudos aikštelėje bei savo sąskaitoje turi jau 10 taškų. Tiesa, lietuviai nebrangina kamuolio – dar viena klaida, kurią rusai išnaudoja maksimaliai – 32:29.

15 min. Bum! D.Sabonis puolime ima kamuolį varžovui nuo galvos ir dar kartą kala kamuolį į krepšį – 30:26.

14 min. Komandos apsikeičia taikliais metimais – 28:24.

13 min. Labai svarbus Arno Butkevičiaus tritaškis – 26:22.

12 min. Rusijos spurtą 10:0 pagaliau nutraukia taiklus P.Jankūno metimas iš vidutinio nuotolio. Tačiau lietuvių gynyba pradeda girgždėti – jau 23:22. Dainius Adomaitis prašo minutinės pertraukėlės.

11 min. Pirmąjį rusų tritaškį realizuoja A.Zubkovas. Lietuviai du kartus nesugeba pereiti į varžovų aikštės pusę – 21:17.

krepsinionamai.lt nuotr./Lukas Lekavičius

Pirmasis kėlinys. Lietuva – Rusija 21:12

10 min. Rusai niekaip negali pasižymėti iš žaidimo, tačiau kėlinį pabaigia keturiais taikliais baudų metimais – 21:12.

9 min. Kieta pražanga prieš L.Lekavičių – pastarasis realizuoja tik vieną baudų metimą. Į aikštę žengia ir Arnas Butkevičius.

8 min. Ir dar viena greita ir svarbiausia – sėkminga ataka! Po J.Mačiulio perdavimo taškus pelno D.Sabonis. Tik išėjęs abiejose aikštės pusėse pasižymi Paulius Jankūnas – 20:8.

7 min. Nuostabus puolimas! M.Kuzminskas žaidžia nugara ir pamato įkertantį D.Sabonį, kuris krauna kamuolį į krepšį – 14:6.

6 min. Rusijos puolimo lyderis Sergejus Karasiovas užsidirba jau trečią asmeninę pražangą. Baudas sumeta Marius Grigonis, lietuviai apsigina ir tritaškį kala M.Kuzminskas – 12:6.

5 min. Į aikštę žengia Lukas Lekavičius. Lietuviai bėga į greitą puolimą, kurio smaigalyje atsiduria Mindaugas Kuzminskas – 6:5.

4 min. Aikštelėje lengvas chaosas. Nikita Kurbanovas kol kas vienintelis taškų rinkėjas Rusijos rinktinėje – 4:4.

2 min. Bravo! Domantas ir vėl rodo puikų aikštės matymą – sutraukia gynybą, o kamuolį kaip ant lėkštutės padeda Mantui Kalniečiui.

Edgaras Ulanovas stabdo varžovų greitą puolimą ir užsidirba nesportinę pražangą – 4:2.

1 min. Pirmuosius taškus Lietuvos rinktinei nuo baudų metimo linijos pelno Domantas Sabonis – 2:0.

Lietuvos rinktinės startinis penketas: Mantas Kalnietis, Marius Grigonis, Mindaugas Kuzminskas, Edgaras Ulanovas, Domantas Sabonis.

Lietuvos rinktinės sudėtis rungtynėms su Rusija

Įžaidėjai Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius
Atakuojantys gynėjai Marius Grigonis, Renaldas Seibutis, Rokas Giedraitis
Lengvieji kraštai Mindaugas Kuzminskas, Edgaras Ulanovas, Arnas Butkevičius
Sunkieji kraštai Domantas Sabonis, Jonas Mačiulis
Vidurio puolėjai Paulius Jankūnas, Martinas Gebenas

Rusai į Espo atvyksta smarkiai nukraujavę – dar prieš rinktinės stovyklą tapo aišku, kad Kinijoje nebus Timofėjaus Mozgovo, o jau pasiruošimo metu traumas patyrė Aleksėjus Švedas bei Dmitrijus Kulaginas.

Priminsime, kad vakar Dainiaus Adomaičio kariauna tiesiog pervažiavo turnyro šeimininkus suomius (87:46) ir iškovojo kol kas didžiausią pergalę pasiruošimo cikle.

Lietuvos rinktinei tai buvo šeštosios draugiškos rungtynės. Du pralaimėjimai buvo patirti serbams (68:72 ir 91:95), taip pat nusileista ispanams (70:78), o be vakarykštės pergalės suomiai buvo nugalėti ir dar kartą (80:60).

Po šio turnyro rinktinė grįš į Vilnių ir surengs keturias treniruotes sostinėje. Rugpjūčio 21 dieną lietuviai išvyks į Seulą, kur dalyvaus keturių komandų kontroliniame turnyre ir išmėgins jėgas su Pietų Korėjos, Čekijos ir Angolos rinktinėmis.

Lietuva pasaulio čempionato Kinijoje pirmojo etapo H grupėje žais su Senegalu (rugsėjo 1 d., 14.30 val.), Kanada (rugsėjo 3 d., 14.30 val.) ir Australija (rugsėjo 5 d., 14.30 val.).