2017 10 10

Naująjį sezoną „Fortūna“ pradėjo pergale prieš „Aistes-LSU“

Galingai dėl atšokusių kamuolių kovojusi Klaipėdos „Fortūna“ padovanojo pirmąją pergalę savo žiūrovams naujojo sezono atidarymo rungtynėse. Nei karto neleidusi varžovėms pirmauti uostamiesčio krepšininkės namuose įveikė Kauno „Aistes-LSU“73:64 (15:10, 14:12, 29:21, 15:21).
„Fortūna“
„Fortūna“ / Vytauto Petriko nuotr.

Atsikratyti startinio jaudulio ir pelnyti pirmuosius taškus kaunietėms pavyko tik po keturių tuščių minučių, kai tolimą metimą pataikė nuo solo pakilusi Deimantė Žukaitė. Sėkmingiau pradėjusios dvikovą „Fortūnos“ krepšininkės, kurias į priekį vedė Roberta Mizgerytė ir Andra Gabalytė, atitrūko 8 taškų pranašumu (15:7).

Karolinos Kazočiūnaitės metimų dėka, „Aistės-LSU“ antrojo kėlinio pradžioje priartėjo vieno metimus atstumu, bet rezultatyvia atkarpa, per kurią 5 taškus pelnė Erika Kregždytė, atsakė ir klaipėdietės, pirmą sykį rungtynėse susikrovusios dviženklę persvarą – 24:14. Kaunietes dar sykį paskui save ėmė vesti K.Kazočiūnaitė, užbaigusi dvi atakas iš eilės ir privertusi trenerį Vilių Stanišauską prašyti minutės pertraukėlės.

Po tragiškos trečiojo kėlinuko pradžios, skirtumui šoktelėjus iki 14 taškų (38:24), jau „Aistėms-LSU“ teko prašyti teisės pasitarti ir sustyguoti žaidimą. Po minutės pertraukėlės viešnių puolimas atsigavo, tačiau sumažinti atsilikimo neleido du tolimus metimus pataikiusi Agnė Černeckytė. Snaiperių savo gretose surado ir kaunietės. Trys tolimi jų šūviai ištirpdė varžovių persvarą iki 6 taškų – 46:40. Tačiau permainingo kėlinuko pabaigoje dar sykį savo žodį tarė A.Černeckytė, o „Fortūna“ vėl atitrūko.

Paskutinio ketvirčio pradžioje klaipėdietės pratęsė gerą atkarpą ir pirmavo jau 20 taškų persvara 63:43. Nors šeimininkės mačo pabaigoje sustojo ir per 4 minutes užbaigė vos vieną išpuolį, tačiau „Aisčių-LSU“ taškų deficitas buvo per didelis, jį pavyko sumažinti tik iki vienaženklio taškų skaičiaus.

„Fortūna“ dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių (51:27).

Klaipėdietėms R.Migerytė pelnė 21 (10 atk. kamuolių), A.Černeckytė – 18, A.Gabalytė – 12 taškų.

„Aistėms-LSU“ po 13 taškų įmetė K.Kazočiūnaitė (9 atk. kamuoliai), A.Baronėnaitė ir D.Žukaitė.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas