Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 09 03, 16:39

Net užkimęs Jonas Valančiūnas: „Atvažiavome čia ne tik išeiti iš grupės“

Marius Grigonis susinervinęs po Kyle'o Wiltjero tritaškio piktas skuodė į suolo galą. Jonas Valančiūnas ten sulaikė jaunąjį rinktinės lyderį. „Viskas gerai!“ – nacionalinės komandos lyderis ramino ugningąjį žalgirietį. Ryškiausia rinktinės žvaigždė su Kanada nežaidė taip ilgai, kaip mes esame įpratę matyti, bet akistatoje su savo buvusio trenerio komanda centras rado daugiau būdų, kaip prisidėti prie puikios pergalės 92:69.
Mantas Kalnietis ir Jonas Valančiūnas
Mantas Kalnietis ir Jonas Valančiūnas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kanados rinktinės strategas Nickas Nurse'as savo buvusiam auklėtiniui buvo priruošęs spąstų.

Per slaptą treniruotę rungtynių rytą „Toronto Raptors“ atstovas paspendė lietuviui dvigubą gynybą kaskart JV prilietus kamuolį. Kitoje aikštės pusėje kanadiečių centras Khemas Birchas maustė mūsiškį firminiu judesiu, kurį gerai įvaldęs pats J.Valančiūnas.

Tačiau Lietuvos rinktinė nėra tik J.Valančiūnas ar D.Sabonis, pirmoje mačo dalyje nepataikęs nė vieno metimo iš žaidimo.

Iki pertraukos rinktinei užteko keturių J.Valančiūno ir dviejų D.Sabonio taškų susikrauti dviženklę persvarą.

Antroje pusėje „Memphis Grizzlies“ centro nebevaržė dviguba gynyba, bet stabdė pražangos. Tačiau vos ištrūko į aikštę, JV tvarkė reikalus. Lankstydamas Donguano arenos lanką, sulankstė paskutines Kanados viltis išgyventi mirtininkų grupėje.

„Sunkios rungtynės, bet geros rungtynės. Kiekvienos laimėtos rungtynės yra skani pergalė. Gerai, kad laimėjome“, – nedaugžodžiavo J.Valančiūnas, po mačo net užkimęs po duotų interviu.

JV žaidė 18 minučių, per kurias pelnė 13 taškų. Kanadiečiai daugiausiai prieš mačą kalbėjo apie jį ir Domantą, bet Lietuva laimėjo kaip komanda.

– Ar palengvėjo išgyvenus mirtininkų grupėje?

– Palengvėjo, žinoma. Bet niekas dar nenuspręsta. Atvažiavome čia ne tik išeiti iš grupės, o eiti toliau. Turime išlaikyti tą koncentraciją.

– Nickas Nurse'as prieš rungtynes sakė, kad nori išspardyti jums užpakalį. Gal jums tai buvo motyvacija jį išspardyti buvusiam treneriui?

– Jam nebuvo, nes nežaidžia (juokiasi). Bet nežinau, gal ir išspardėm...

– Kas leido laimėti tokiu solidžiu būdu?

– Užsivedimas. Žinojome, kad bus stipri komanda. Neleidome jiems labai smarkiai pabėgti, mesti tuos laisvus metimus. Jų jėga yra atviri metimai, todėl gan normaliai dirbome gynyboje. Po to beliko užpulti.

– Ar nustebino prieš jus ir Domantą agresyviai naudota dviguba gynyba vos prisilietus prie kamuolio?

– Tikėjomės to. Tai suveikė gal net mūsų naudai.

– Jonai, atrodo, treneris N.Nurse'as jums buvo priruošęs krūvą spąstų?

– Nežinau, jis praėjo jau, galėsit jo paklausti (šypsosi).

– Matėsi kas nors iš jo repertuaro?

– Taip, derinių mačiau, ant kurių pačiam yra tekę žaisti. Tai jo žaidimo stilius. Žinau, kaip daugmaž jis žaidžia. Kiek padėjo, kiek nepadėjo, jog jį žinau – nežinau, vis tiek reikia gintis.

– Su Domantu Saboniu padėjote tašką rungtynių gale. Jūsų duetas vis geriau įsivažiuoja?

– Tikėkimės, nenustosime ir toliau taip pat darysime. Ketvirtajame kėlinyje jautėsi susižaidimas. Nebūtinai vien su Domantu. Visi žaidėme kaip komanda.

Nebuvo vieno išreikšto lyderio, kuris primetė 50 taškų. Visi žaidėme kaip komanda, skirstėme kamuolį, radome laisvus žaidėjus ir laimėjome.

– Ką iš šių dvejų rungtynių galima pasiimti mačui su Australija?

– Kovą. Kovą, nes tikrai bus nelengva kova. Jie jau įrodė, kad yra stiprūs varžovai. Kaip norėsime, kaip atsinešime, kaip susikaupsime, tas ir lems.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek