2019 09 03

Lietuvos rinktinė – kitame etape: ant kelių parklupdyta ir Kanada!

Lietuvos rinktinė sužaidė dar vienas puikias rungtynes ir iškovojo antrąją pergalę pasaulio čempionate Kinijoje. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai prieš dvi dienas sutrypė Senegalą, o antradienį 92:69 (24:14, 22:22, 24:18, 22:15) palaužė Kanadą ir užsitikrino vietą kitame etape.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Lietuviams liko sužaisti vienerias rungtynes pirmajame etape – ketvirtadienį mūsiškių dar laukia kova dėl pirmosios vietos grupėje su taip pat du laimėjimus savo sąskaitoje turinčia Australija.

Pirmasis kėlinys rungtynėse su Kanada priklausė Lietuvos rinktinei. Nors mačą Dainius Adomaitis pradėjo su Domantu Saboniu ir Jonu Valančiūnu priekinėje linijoje, greitai į Saboniuko vietą buvo mestas Edgaras Ulanovas ir tai pasiteisino. Ulia greitai surinko 8 taškus ir tapo mįsle Kanados gynybai. Net 7 kartus varžovus suklysti privertę lietuviai po pirmųjų 10-ties minučių pirmavo 24:14.

Antrajame kėlinyje Lietuva buvo padidinusi pranašumą jau iki 16-kos taškų (39:23), bet kanadiečiai atkuto ir surengė nedidelį spurtą, priartinusį prie varžovų. Prieš didžiąją pertrauką lietuviai pirmavo 10 taškų (46:36), o puikiai rungtyniavęs E.Ulanovas savo sąskaitoje turėjo jau 13 taškų. Kanados rinktinėje jau keli aukšti žaidėjai buvo susidūrę su pražangų problemomis, o komandos vežimą traukė Kyle’as Wiltjeras, kuris buvo pelnęs 15 taškų.

Po pertraukos Lietuvos rinktinė vėl buvo kiek padidinusi pranašumą, bet D.Adomaitis buvo priverstas šaukti pasitarimą, kai Bradly Heslipas tritaškiu sumažino skirtumą iki vienženklio (59:50). Tačiau po pertraukėlės lietuvių žaidimas vėl stabilizavosi, o prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą skirtumas buvo išaugęs iki 16-kos taškų (70:54).

Ketvirtajame kėlinyje mūsų šalies rinktinei reikėjo atsilaikyti ir tai pavyko padaryti sėkmingai. Lietuviai arčiau 9 taškų kanadiečių neprisileido ir puikiu, sustyguotu žaidimu nužygiavo iki užtikrintos pergalės.

Po 13 taškų Lietuvos rinktinei pelnė Edgaras Ulanovas (6/7 dvit., 0/3 trit., 1/2 baud. met.) ir Jonas Valančiūnas (5/6 dvit., 3/3 baud. met.). Pastarasis dar atkovojo 8 kamuolius.

Kanados komandoje išsiskyrė K.Wiltjeras. Jo sąskaitoje – 24 taškai (4/8 dvit., 3/3 trit., 7/7 baud. met.), 3 atkovoti kamuoliai ir 23 naudingumo balai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jonas Valančiūnas

Šiose rungtynėse lietuviams pavyko pasinaudoti tuo, kuo prieš mačą skundėsi Nickas Nurse'as – kanadiečių ūgio trūkumu. Kovą dėl kamuolių D.Adomaičio auklėtiniai laimėjo 46:27.

Vien antraisiais šansais Lietuvos krepšininkai pelnė 23 taškus, kai varžovai – vos 6. Iš baudos aikštelės mūsiškiai suvertė daugiau nei pusę savo taškų – 52.

Kanados rinktinė šiose rungtynėse nepirmavo nė akimirkos, o lygus rezultatas buvo tik vieną kartą – kai teisėjas išmetė ginčo kamuolį.

Lietuva: E.Ulanovas (7/8 dvit., 5 atk. kam.) 15, J.Valančiūnas (5/6 dvit., 8 atk. kam.) 13, M.Kalnietis (5 rez. perd.) ir M.Kuzminskas po 11, M.Grigonis ir D.Sabonis (8 atk. kam., 4 rez. perd.) po 10, L.Lekavičius 9, J.Mačiulis 7 (5 pr.), A.Butkevičius (5 atk. kam.) ir P.Jankūnas po 3, R.Seibutis 2.

Kanada: K.Wiltjeras 24, C.Josephas 15, Kh.Birchas 12.

LIETUVA STATISTIKA KANADA
31/50 (62 proc.) Dvitaškių pataikymas 18/42 (43 proc.)
5/21 (24 proc.) Tritaškių pataikymas 5/14 (36 proc.)
15/22 (68 proc.) Baudų metimų pataikymas 18/24 (75 proc.)

Ketvirtas kėlinys. Lietuva – Kanada

40 min. Viskas! Vyrai džiaugiasi, D.Adomaitis plačiai šypsosi – bilietas į kitą etapą jau saugiai guli jo kišenėje.

39 min. Laikas bėgo, rezultatas nesikeitė, pergalė artėjo!

A.Butkevičius privertė sulaikyti kvapą Lietuvos rinktinės sirgalius. Puolėjas persivertė per varžovą ir nugara tėškėsi ant parketo, bet krepšininkas pakėlė nykštį į viršų.

38 min. M.Kalnietis padidino skirtumą jau iki 20-ties taškų – 87:67.

37 min. D.Sabonis pelnė dar du taškus, po minutės pertraukėlės pridėjo ir du baudų metimus. Kanada pulti gal ir moka gerai, bet gynyboje priešnuodžių neturi – 85:67.

Kęstas Rimkus Kęstas Rimkus, 15min žurnalistas Donguane

Pasaulio čempionato talismanas, keistokas vaikinas, pavadintas „Sapnų sūnumi“, savo pasirodymu sukėlė šurmulį Donguano arenoje. Aikštėje vyksta sapnas, iš kurio pabusti nesinori – užsivedę Lietuvos vyrai mostais ragina vienas kitą ir sirgalius – jie nė minutę neleido suabejoti, kuri komanda šįvakar stipresnė.

36 min. J.Valančiūnas įkrovė iš viršaus, C.Josephas pataikė tritaškį, bet J.Valančiūnas toliau renka taškus po Kanados krepšiu – 81:67.

35 min. M.Grigonis! Tryyys taškaaai! – 77:64.

34 min. J.Mačiulis aprėkė L.Lekavičių, nes šis laiku neprasižengė. Dėl to J.Mačiulis pats užsidirbo penktąją pražangą. Skirtumas dar sumažėjo – 74:62.

Donatas Urbonas Donatas Urbonas, 15min žurnalistas Donguane

Jonas Mačiulis baisiai užpyko ant Luko Lekavičiaus, kuris praleido savo žmogų ir pasodino puolėją su penktąja pražanga. Aidas Buzelis užsiima psichologo paslaugomis ir ramina įsiutusį veteraną. Sveikas sportinis pyktis.

33 min. M.Kuzminskas praleido K.Wiltjerą, kuris sudrebino krepšį dėjimu. Pranašumas kiek sumažėjo – 74:60.

32 min. L.Lekavičius ir C.Josephas apsikeitė metimais – 74:58.

31 min. Kh.Birchas pelnė dvitaškį, bet varžovui tuo pačiu atsakė E.Ulanovas – 72:56.

Jau kitoje atakoje Kh.Birchas užsidirbo ketvirtąją pražangą.

Trečias kėlinys. Lietuva – Kanada 70:54

30 min. Kuziaaa! Du sunkūs taškai su varžovo pražanga! Tiesa, baudos metimas nebuvo taiklus – 70:54.

29 min. M.Kuzminskas padidino skirtumą jau iki 16 taškų, bet Th.Scrubbas atsakė dvitaškiu – 68:54.

28 min. Kelios iš eilės geros Lietuvos rinktinės atakos ir situacija stabilizuota – 65:52.

27 min. D.Adomaitis sušaukė pasitarimą po taiklaus B.Heslipo tritaškio – pranašumas jau vienženklis. Po pertraukėlės A.Butkevičius iškart pelnė dvitaškį, bet K.Wiltjeras taip pat atsakė taškais – 61:52.

Arnas Butkevičius, ponios ir ponai! Tarp keturių žaidėjų, su sugriebtu kamuoliu puolime, kaip iš giedro dangaus. Kitą kartą – su tinklinio elementais, ištraukiant beviltišką kamuolį. O dabar – su aštriu rezultatyviu prasiveržimu. Toks turi būti dvyliktas žaidėjas.

Kai Domantas Sabonis perskrido kanadiečių galvas ir pakartojo netaiklų komandos draugo metimą, tribūnose nuvilnijo susižavėjimo šūksniai. Aikčioti verčia visos Lietuvos komandos kova po krepšiais. 28:15 pagal atkovotus kamuolius kol kas.

26 min. D.Sabonis nusiėmė dar vieną kamuolį puolime ir pelnė taškus, bet K.Wiltjeras pataikė dvitaškį su pražanga. Lietuva vis dar turi dviženklį pranašumą – 59:47.

25 min. Trečioji pražanga D.Saboniui, tiek pat turi ir J.Valančiūnas.

24 min. Lietuviai ėmė kamuolį puolime tol, kol D.Sabonis pelnė du lengvus taškus – 57:42.

23 min. Jonas Valančiūnas! Du taškai ir pražanga! Skirtumas padidėjo – 53:38.

22 min. J.Mačiulis užsidirbo jau ketvirtąją asmeninę pražangą, jį pakeitė A.Butkevičius, o J.Valančiūnas ir Kh.Birchas apsikeitė dvitaškiais – 50:38.

21 min. M.Grigonis kėlinį pradėjo savo mėgstamu dvitaškiu aukšta trajektorija – 48:36.

Antras kėlinys. Lietuva – Kanada 46:36

20 min. Kėlinį taikliu metimu užbaigė P.Jankūnas ir baudų metimus sumetęs P.Scrubbas.

19 min. J.Mačiulis paleido labai reikalingą tolimą vinį į Kanados krepšį – 43:30.

18 min. „Mes norim atakuoti antrus, ne ketvirtus, laikykitės to!“, – šaukė D.Adomaitis per minutės pertraukėlę.

Kanadiečiai surengė keletą sėkmingų atakų be atsako, kurias vainikavo K.Wiltjero tritaškis ir Lietuvos pranašumas sumažėjo – 39:30.

Marius Grigonis susinervinęs po Kyle'o Wiltjero tritaškio piktas skuodžia į suolo galą. Jonas Valančiūnas sulaiko jaunąjį rinktinės lyderį ir ramina: „Viskas gerai!“ JV šiandien žaidžia neilgai, bet randa kitų būdų, kaip įnešti savo indėlį net nuo šoninės linijos.

17 min. E.Ulanovas yra neperkandamas riešutas Kanados komandai. Puolėjas pelnė ir dar du taškus – 39:24.

Arvydui Saboniui turėtų paskausti ausį. Donguano arenoje jis sėdi prie pat Lietuvos rinktinės sirgalių, taip arti, kad galėtų palaikyti vieną iš trijų didžiųjų trispalvių. Bet Sabo širdis turėtų džiaugtis – žalieji aistruoliai tribūnoje atrodo tokie pat darnūs, kaip Lietuvos komanda aikštėje.

16 min. M.Kuzminskas visiškai laisvas liko prie tritaškio linijos ir nubaudė varžovus, o Kh.Birchas – pagrindinis varžovų centras – užsidirbo jau trečiąją pražangą – 37:23.

15 min. Uliaaa! Jau 10 taškų jo sąskaitoje po dar vieno dvitaškio – 34:22.

Edgaras Ulanovas ir Jonas Mačiulis dabar visiems demonstruoja, kodėl jie neturėjo būti palikti už Lietuvos rinktinės dvyliktuko borto, jeigu kažkam taip dar pasirodė.

14 min. Kanados rinktinė bando taikyti zoninę gynybą, bet ją be didesnio vargo perkandusi Lietuvos komanda pelnė taškus – 32:22.

13 min. Įdomus epizodas – C.Morganas neįmetė iš po krepšio, o už tai M.Kalnietis kitoje atakoje varžovus nubaudė tritaškiu – 30:18.

12 min. Kelios itin žaibiškos abiejų komandų atakos nesibaigė niekuo, bet į tokį žaidimą lietuviams veltis nereikėtų.

11 min. K.Wiltjeras ketvirtį atidarė taikliu tritaškiu metimu, bet tritaškę bombą į varžovų krepšį pasiuntė ir M.Grigonis – 27:17.

Pirmas kėlinys. Lietuva – Kanada 24:14

10 min. E.Ulanovas pelnė dar du taškus. Jis sunkiai sustabdomas kanadiečiams. Kėlinį lietuviai užbaigė tiksliu D.Sabonio baudų metimu – 24:14.

„Valančiūnas, Sabonis, vieninteliai NBA žaidėjai komandoje, o apie kitus 10 turbūt nesate girdėję“, - rašė prieš mačą „Toronto Sun“ apie Lietuvos komandą. Panašu, kad kanadiečiams teks išgirsti daugiau pavardžių. Edgaras Ulanovas per kėlinį įmetė 8 taškus.

9 min. Lietuviai surengė keletą nesėkmingų atakų: puolime prasižengė M.Kuzminskas, o kitoje atakoje L.Lekavičius užmynė ant šoninės linijos. Lietuvos rinktinės pranašumas kiek sumažėjo – 19:14.

7 min. L.Lekavičius pataikė nelengvą metimą, o Kh.Birchas prasižengė puldamas. Kol kas N.Nurse'as kraipo galvą ir stebi, kaip E.Ulanovas maudo jo auklėtinius – 18:10.

6 min. Dar vienas E.Ulanovo dvitaškis. Ulia į aikštę išėjęs pakeitė D.Sabonį, tad Lietuvos rinktinės penketas yra žemesnis nei mačo pradžioje – 14:10.

5 min. J.Valančiūnas realizavo du baudų metimus, bet Lietuvos pranašumą tritaškiu sumažino K.Wiltjeras. Dvitaškį po prasiveržimo pelnė E.Ulanovas – 12:8.

4 minutės ir 3 atkovoti kamuoliai puolime. Lietuvos rinktinė kol kas dominuoja baudos aikštelėje. Matome ir kanadiečių namų darbus – dauguma JV ir Domo prisilietimų prie kamuolio palydimi dviguba gynyba, kuri dažnai buvo efektyvi. Kitoje aikštės pusėje Valančiūną jo paties firminiais judesiais maudo Khemas Birchas. Gal tai susiję ir su tuo, kad Kanados treneris N.Nurse'as pusšeštų metų dirbo su Jonu.

4 min. Kh.Birchas sudrebino krepšį dėjimu iš viršaus, bet lietuvių persvarą vėl kiek padidino sunkų metimą pataikęs M.Kalnietis – 8:5.

2 min. Iškart dviguba gynyba prieš J.Valančiūną. Atrodo, savo buvusį auklėtinį N.Nurse'as pasirengęs smaugti visas rungtynes. J.Mačiulis realizavo baudų metimus, o tada pridėjo ir dvitaškį – 6:2.

1 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė M.Kalnietis, jam dvitaškiu atsakė C.Josephas – 2:2.

Marijono Mikutavičiaus „Trys milijonai“ palydėjo Lietuvos krepšininkus į kovą. Puiki daina prieš starto sireną. Ačiū, Donguane.

Linkėjimai iš Donguano! Nežinau, kaip ta minia Lietuvos sirgalių priplaukė iki tribūnų, nes Donguaną dabar skalauja didžiulė audra. Bet, atrodo, jie atsinešė tą palaikymo audrą į pačią areną. Nors išsibarstė skirtinguose arenos sektoriuose, dauguma lietuvių pradėjo burtis į vieną tribūną už rinktinės krepšio. Turėsime šeštą žaidėją!

Komandų starto penketai:

Lietuva: Mantas Kalnietis, Marius Grigonis, Jonas Mačiulis, Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas.

Kanada: Kevinas Pangosas, Cory Josephas, Melvinas Ejimas, Phillas Scrubbas, Khemas Birchas.