Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 14d. 19:00

Nuopuolio pradžia: Vilniuje dirbęs kroatų treneris iki šiol nesupranta „Ryto“ manevro

Draženas Anzulovičius 15min iš Osijeko
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Draženas Anzulovičius

Rimo Kurtinaičio įpėdinis, neišsilaikęs komandoje iki oficialaus sezono starto. Dainiaus Adomaičio priešininkas šalia šoninės linijos – Vilniaus „Ryte“ keistomis aplinkybėmis dirbęs kroatų specialistas. Taip jau sutapo, kad su jo atvykimu prasidėjo sostinės klubo titulų badas, kurį komanda kenčia jau beveik dešimtmetį. „Tai buvo sunkus laikotarpis“, – dabar jau su šypsena mena Draženas Anzulovičius, penktadienį bandysiąs lietuviams duoti į kaulus pasaulio čempionato atrankoje.

PČ atranka | Kroatija – Lietuva | 21:15 | Osijekas

Paskutinis „Ryto“ LKL čempionų titulas buvo iškovotas beprotiškais laikais. 2010-ųjų finale, dramatiškai finišavusiame 4-3 vilniečių naudai, Vladimiras Romanovas serijai esant 2-2 atleido vyr. trenerį Darių Maskoliūną ir jo pareigas perdavė Dainiui Šalengai bei Marcusui Brownui (!).

Rimas Kurtinaitis šioje pasiutpolkėje sugebėjo nudiriguoti „Rytą“ į finišą pirmą, tačiau pakeliui čempionų žiedų link vilniečiai be trenerio žaidusiam „Žalgiriui“ buvo pralaimėję šeštąsias rungtynes.

Tas pralaimėjimas ir nesėkmingas sezonas Eurolygoje be „Top 16“ etapo tuometiniam klubo vadovui Jonui Vainauskui sukėlė abejonių. Nors su R.Kurtinaičiu „Rytas“ laimėjo ir abu LKL čempionų titulus, ir abi LKF taures, prieštaringai vertinamam Gedvydo Vainausko sūnui toptelėjo mintis: o gal R.Kurtinaitis pasiekė savo galimybių ribas?

„Atėjo laikas, kai turime nuspręsti, ar jau viską padarėme, ar vienas kitą galime kentėti dar metus“, – lrytas.lt tuomet citavo J.Vainauską.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Jonas Vainauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Jonas Vainauskas

J.Vainauskas nusprendė dairytis kitų variantų ir pernelyg nesiblaškė ieškodamas R.Kurtinaičio įpėdinio.

Nors jam žadėjo susėsti aptarti ateitį ir nevesti derybų su jokiu kitu strategu, J.Vainauskas greitai nusitaikė tiesiai į D.Anzulovičių. 24sek žiniomis, kroatas taip patiko „Ryto“ vadovui, kad jis nė nedvejodamas atmetė kitų galimų pretendentų pavardes – jam reikėjo tik Draženo.

R.Kurtinaitis vylėsi dar išsaugoti postą Vilniuje, bet netrukus Kroatijos žiniasklaida ėmė mirgėti, kad D.Anzulovičius yra naujasis „Ryto“ treneris.

„Atsisveikinimas su treneriu įvyko abipusiu susitarimu. Manau, kad tiek jis, tiek ir mes likome patenkinti. Kiekviename darbe ateina toks momentas, kai pasiekiamas aukščiausias taškas ir tada reikia nepabijoti pasakyti ne. Tai yra aukščiausio meistriškumo lygis“, – alfa.lt tada tvirtino klubo prezidentas Gedvydas Vainauskas, užsiminęs, kad „Rytas“ renkasi tarp Draženo Anzulovičiaus ir slovėno Jure Zdovco.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Gedvydas Vainauskas (centre)
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Gedvydas Vainauskas (centre)

Jis su visa „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupe įteikė R.Kurtinaičiui auksinį Saulės kryžiaus ženklą su briliantu, ir dovaną – suvenyrinį sprogmens užtaisą, su veikiančiu laikrodiniu mechanizmu.

„Ši dovana padės Kurtinaičiui nepamiršti, kur jis buvo ir ką darė, bei koks sunkus mūsų gyvenimas“, – jos prasmę tada paaiškino G.Vainauskas.

Tą patį vakarą, gegužės 31-ąją, oficialiai patvirtinta, kad R.Kurtinaitį Vilniuje keičia D.Anzulovičius.

Toks J.Vainausko ėjimas tada nustebino daugelį. Iki sutarties su „Rytu“, didžiausi D.Anzulovičius pasiekimai buvo trys Kroatijos čempionų titulai su Zagrebo „Cibona“ ir du Belgijoje su Šarlerua „Spirou“. Prieš pat persikeldamas į Vilnių jis nenuvertė kalnų su Donecko klubu.

Kuo lietuvį patraukė kroatas, iki šiol negali tiksliai pasakyti ir buvę jo bendražygiai.

„Jis – drąsus treneris, o aš visada mėgstu surasti žmones, kurių karjera šiuo metu nesiklosto taip, kaip talentas ir galimybės leistų. Todėl žmonės į „Rytą“ ateina alkani ir dažnai nuveikia daugiau, nei iš jų reikalaujama“, – lrytas.lt tada aiškino J.Vainauskas.

Po penkerių metų J.Vainauskas savo vaizdo tinklaraštyje prekybos centre atviraus manęs, jog R.Kurtinaitis pasiekė savo piką ir po metų vis tiek būtų per brangus Vilniaus komandos kišenei. Todėl jis nusprendė žvelgti į perspektyvesnį variantą.

Buvęs klubo vadovas turėjo nuojautą perspektyviems žaidėjams ir treneriams. Tačiau su D.Anzulovičiumi, deja, akivaizdžiai nepataikė.

Pirmieji pavojaus signalai atėjo dar tik ruošiantis sezonui. „Rytas“ prapylė BBL taurės finalą Tartu „Rock“ komandai, vėliau draugiškame turnyre krito -20 skirtumais prieš Sienos „Montepaschi“ ir Gdynės „Asseco Prokom“.

D.Anzulovičius neišdirbo nė iki pirmų oficialių LKL ar Eurolygos rungtynių. Tik spėjo debiutuoti VTB lygoje, kur „Lietuvos rytas“ 61:80 ketvirtajame kėlinyje nusilenkė Maskvos CSKA.

Po rungtynių D.Anzulovičius buvo iškviestas ant raudono kilimėlio ir atleistas.

Taip drąsaus trenerio karjera „Ryte“ baigėsi dar spalio 8-ąją.

Portalas lrytas.lt, tuomet atlikęs klubo komunikacijos priemonės užduotį ir rašęs Gedvydo Vainausko lūpomis, atleidimą aiškino taip: „Kroatas taip ir nesugebėjo sulipdyti pergalingo komandos žaidimo. Iki šiol Anzulovičiui nebuvo tekę vadovauti komandai, kurioje žaidėjai buvo rinkti ne jo. Klubo vadovų ir trenerio pokalbyje buvo nutarta, kad su konkrečiais „Lietuvos ryto“ sudėtyje esančiais krepšininkais šis treneris negalės įvykdyti keliamų aukštų užduočių.“

Vienintelis D.Anzulovičiaus į Vilnių atsivežtas žaidėjas buvo gynėjas Jerry Johnsonas, su kuriuo kroatas dirbo Šarlerua „Spirou“ klube. Visus kitus krepšininkus pirko Jonas Vainauskas. Jo surikiuotoje sudėtyje buvo jauniklis Jonas Valančiūnas, Kenanas Bajramovičius, Milko Bjelica, kitu Chucku Eidsonu turėjęs tapti Bradas Newley, Martynas Gecevičius, Steponas Babrauskas, Arvydas Šikšnius, Artūras Jomantas, Cemalis Nalga, Simas Jasaitis, Simas Buterlevičius.

Basketnews.lt tada rašė, kad „Lietuvos rytas“ grįžti į postą siūlė R.Kurtinaičiui, bet lietuvis pasiūlymo atsisakė ir liko darbuotis Rygos VEF.

„Mūsų nuomonės dėl šios komandos pajėgumo ir galimybių buvo skirtingos“, – Kroatijos žiniasklaidai tada sakė D.Anzulovičius.

Praėjus 8 metams 51-erių kroatas nelaiko pykčio ant „Ryto“ organizacijos.

Anaiptol, jis puikiai atsiliepia apie Lietuvą. 2014-ųjų pasaulio čempionato metu jis lankėsi mūsų šalyje ir žavėjosi, kiek žmonių rinkdavosi į Vilniaus aikštes ir gatves stebėti nacionalinės komandos pasirodymo.

„Kai kalbame apie Lietuvos krepšinį, kalbame apie kokybišką krepšinį. Mes labai gerbiame Lietuvą, tačiau norime parodyti savo geriausią krepšinį ir parodyti, kokį potencialą turime“, – prieš Lietuvos ir Kroatijos dvikovą pasakojo D.Anzulovičius.

Kroatijos rinktinės vyr. treneriu jis tapo tik po nesėkmingų šios šalies krepšinio federacijos derybų su Velimiru Perasovičiumi, Andrea Trinchieri ir Jasminu Repeša.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Draženas Anzulovičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Draženas Anzulovičius

Daug apie Lietuvą klausinėti jam nereikėjo. D.Anzulovičius iki šiol įdėmiai seka Vilniaus klubo veiklą ir žino, kad jame jau nebėra daug buvusių bendražygių. Žino, kad vėliau tarp Jono ir Gedvydo Vainauskų buvo perbėgusi juoda katė ir sūnus neteko darbo. Girdėjo ir apie naują klubo pavadinimą ir didžiąsias permainas.

„Tai buvo sunkus laikotarpis, – 24sek Osijeke pasakojo D.Anzulovičius. – Bet man patiko tie keturi mėnesiai Lietuvoje. Dirbome su labai didelį potencialą turėjusia komanda. Buvo Valančiūnas, kiti geri talentai. Turėjome gerą komandą.

„Rytas“ yra geras klubas su gera organizacija. Tik aš tada negalėjau suprasti to vadovų sprendimo. Bet jūs pažįstate Joną geriau nei aš (šypsosi.). Taip jau nutiko. Toks gyvenimas.“

Per tuos 8 metus „Rytas“ pakeitė 10 trenerių, bet nė vienas jų taip ir nesugrąžino į Vilnių LKL čempionų titulo.

Bandė ir R.Kurtinaitis, bet antras dublis nepavyko. „Ryto“ pergalių architekto paieškos tęsiasi, o D.Anzulovičius apie save bandys priminti penktadienio vakarą Kroatijos ir Lietuvos mūšyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Aukščiausiasis Teismas uždraudė Vilniaus savivaldybei pasirašyti sutartį dėl nacionalinio stadiono

Aktualu

Petras Auštrevičius 15min studijoje: nepamiršau, kad esu kandidatas

Aktualu

VMVT ragina pirkėjus būti budrius dėl maiste randamų adatų

Aktualu

Ekvadoriečio užpuolimu kaltinamas 18-metis vėl teisme: 4 kartus sumušė mamą

Aktualu

Uždarytos Kauno V.Bacevičiaus mokyklos bendruomenė su Kauno valdžia kaunasi teisme

Vardai

B.Navickaitė ir P.Gražulis susitiko notaro kabinete – po apsižodžiavimo sutarė dėl dukters pavardės

„Eurolygos dienos“ prognozė: kokia tikimybė, kad Šaras pagaliau įveiks Željko Kaune? (5/5)

Gyvenimas

Nepilnamečių nusikaltimai: kaip iš tiesų yra su vaikais iš gerų šeimų

Aktualu

Žurnalisto J.Khashoggi dingimą tirianti turkų teisėsauga apieškojo Stambulo mišką

Mokslas.IT

Kinijoje netrukus gali patekėti antras Mėnulis

24sek

Sh.O'Nealas Arvydą Sabonį išvadino rusu ir bandė pašiepti, bet susimovė

Sportas

„Nesu pavojingas nusikaltėlis“, – maldavo Rusijos futbolininkas, bet liko už grotų

Verslas

Daugiabučių administratoriai švenčia pergalę – teismas sustabdė jų skyrimo procedūras Vilniuje

Vardai

Dainą Bosas supykdė pusnuogių merginų fotosesija: „Tai tėra provokacija, pasinaudojant kvailutėmis“

Maistas

Morkų tortų sezonas: kur Vilniuje ieškoti skaniausio?

24sek

Šarui kiek nebūdingas pirkinys: Derricko Waltono pliusai „Žalgiriui“ ir abejonės

Verslas

Kanada marihuanos pritrūko jau pirmą jos legalizavimo dieną

Gyvenimas

Vilniuje atidaryta viena moderniausių šalyje veterinarijos klinika

Sportas

A lyga tapo Europos futbolo lygų asociacijos nare

Gazas

Seimas imsis alkoblokų klausimo: nauja tvarka įsigaliotų 2020 m.

Naujienos

Gyvenimas

Labiausiai nutukusių Europos šalių penketuke – ir Lietuva

Aktualu

Filipinai rengiasi didžiuliam uraganui

15min tema Gyvenimas

Maistas Europos mokyklose: nuo dėžučių kulto, saldumynų netoleravimo iki nemokamo karšto patiekalo

24sek

Uždominavęs Martynas Echodas atvedė „Rytą“ į Vlado Garasto taurės finalą

Gyvenimas

Patarimai, kaip sau padėti, jei trumpėjant dienoms prastėja nuotaika

Sirgaliai Kroatijoje palaikantys Lietuvos rinktinę

Verslas

Belgijoje maro užkrato ieškoma 67 kiaulininkystės ūkiuose

24sek

Sensacija pasaulio čempionato atrankoje – Ukraina nubloškė Ispaniją

Aktualu

A.Juozaitis apie prezidento rinkimus: esu pats sau stipriausias konkurentas

Vardai

Laura ir Rytis Žvaguliai pasidalijo nuostabiu vestuvių filmuku: „Myliu pačia stipriausia meile“

Gazas

Darnus judumas – būdas, padėsiantis pamiršti spūstis mieste

Vilniuje vyksta Tautų mugė

15min iš Osijeko 24sek

Kroatijos pakraštyje – Artūro Gudaičio signalas NBA

Aktualu

Buvęs D.Trumpo kampanijos vadovas P.Manafortas pripažins kaltę dėl sukčiavimo

Kultūra

Vilniuje atidaryta poeto Sigito Gedos vardo alėja

24sek

A.Sireikos metodai – per minutės pertraukėlę krepšininkai darė atsispaudimus

Aktualu

Seimo narys Petras Gražulis pamiršo sumokėti už degalus

Aktualu

A.Juozaičio sprendimas dėl prezidento rinkimų: balotiruosiuos

24sek

Klaipėdos „Neptūno“ nesėkmė namuose – Vlado Garasto taurės finale žais estai

Aktualu

Per savaitę nukentėjo 100 eismo dalyvių: avarijų priežastys – kaip ant delno

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie 24sek