2017 04 22 /18:57

Pasitikrino: „Žalgiris“ nušlavė „Lietuvos rytą“

LKL reguliaraus sezono nugalėtojai Kauno „Žalgirio“ (32-3) krepšininkai ketvirtą kartą šį sezoną parbloškė Vilniaus „Lietuvos rytą“ (25-10). Pirmose tarpusavio rungtynėse, kai vilniečiams vadovauja Rimas Kurtinaitis, kauniečiai namuose nušlavė savo varžovus 90:60 (19:13, 24:10, 22:14, 25:23).
Augusto Lima
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Apylygė kova vyko tik pirmajame rungtynių ketvirtyje, kai vilniečiai dar sugebėjo rinkti taškus. Antrąjį ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo labai aktyvia gynyba, per dvi minutes surinko keturias komandines pražangas, tačiau visiškai išmušė „Lietuvos rytą“ iš vėžių.

Vilniečiai antrajame ketvirtyje įmetė vos 10 taškų, o „Žalgirio“ krepšininkai gana lengvai rinko taškus. Nekrito tik dvitaškiai, tačiau puiki kova dėl kamuolių ir varžovų klaidų išnaudojimas leido įpusėjus mačui pirmauti 43:23.

„Lietuvos rytas“ po pertraukos mačą pradėjo geriau ir sumažino skirtumą iki 12 taškų. Per penkias minutes vilniečiai sumetė tiek taškų, kiek per antrą ketvirtį, tačiau tada „Žalgiris“ rado priešnuodžius prieš „Lietuvos ryto“ atakas. Įkrito keli tritaškiai, lyg uraganas gynybą plėšė L.Lekavičius ir skirtumas baigiantis ketvirčiui priartėjo iki 30 taškų – 65:37.

Lemiamas ketvirtis jau buvo tik formalumas, taškus rinko jaunasis I.Hartensteinas, ilgiau žaidė veteranas R.Javtokas.

„Žalgiris“ baigiantis mačui dar kartą paspaudė savo varžovus ir po R.Seibučio tritaškio skirtumas tapo nepadorus – 86:50.

Šis susitikimas LKL turnyro lentelei įtakos jau nebeturėjo. „Žalgiris“ jau prieš mačą buvo pirmąją vietą, o „Lietuvos rytas“ – antrąją.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 19 (6/7 dvit., 4 rez. perd.), P.Jankūnas 12, I.Hartensteinas (7 min.) ir B.Motumas po 10, A.Milaknis ir A.Lima (5 atk. kam., 2 blk.) po 8.

„Lietuvos rytas“: D.Gordonas 15 (4/5 dvit., 2/3 trit.), A.Fisheris 11, J.Baronas 8, A.Gudaitis 6.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“

39 min. R.Seibutis pataikė tritaškį, skirtumą padidindamas net iki 36 taškų – 86:50.

37 min. Aikštėje pasirodęs I.Hartensteinas gražiai išmaudė J.Juciką ir pelnė savo šeštąjį tašką rungtynėse.

34 min. Antrasis D.Gordono tritaškis rungtynėse, tačiau abi komandos jau žaidė atsipalaidavusios – 77:46.

31 min. Baudų metimais L.Lekavičius padidino skirtumą net iki 30-ies taškų ir pelnė savo 18-ąjį tašką – 69:39.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rimas Kurtinaitis

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 65:37 (19:13, 24:10, 22:14)

30 min. „Žalgiris“ visiškai dominavo. Dar du E.Ulanovo taškai, nepavykusi vilniečių ataka ir tolimas A.Milaknio tritaškis padidino skirtumą iki triuškinančio – 65:37.

29 min. L.Lekavičius pataikė dvitaškį su A.Lapetos pražanga. Netrukus dar du taškus pridėjo E.Ulanovas – 60:37.

28 min. M.Normantas pataikė baudą ir ji reiškė rezultatyviausią vilniečių kėlinį rungtynėse (14 tšk.), tačiau tai menkai guodė. „Žalgiriui“ pavyko stabilizuoti padėti ir iš naujo atitrūkti po L.Lekavičiaus metimo viena ranka – 55:37.

26 min. Vienas po kito tritaškius metė A.Milaknis, C.Fosheris ir P.Jankūnas – 51:36.

24 min. Po C.Fisherio dvitaškio su pražanga vilniečiai priartėjo iki 31:45.

23 min. Vilniečiams pavyko pradėti ketvirtį 4 taškais iš eilės. Netrukus A.Lima po eilinio puolime atkovoto kamuolio įmetė iš po krepšio – 45:28.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 43:23 (19:13, 24:10)

20 min. Paskutinė kėlinuko minutė prasidėjo laisvu L.Lekavičiaus tritaškiu. A.Jomantas pataikė tik vieną baudą. Antrasis kėlinys baigėsi skirtumu 24:10.

18 min. Trys iš eilės žaibiškos „Žalgirio“ atakos baigėsi 6 iš eilės taškais. Skirtumas išaugo iki triuškinančio – 38:22.

16 min. Kauniečių gynyba toliau smaugė svečius, o A.Lima lengvu metimu sugrąžino dviženklę persvarą – 32:22. Netrukus brazilas įspūdingai blokavo A.Jomantą.

14 min. L.Lekavičius žaidė nuostabiai. Pats pelnė taškus po prasiveržimo, o kitoje atakoje surado visiškai laisvą po krepšiu stovėjusį B.Motumą – 29:18. Vilniečiai greit atsakė 4 taškais iš eilės.

13 min. L.Lekavičius pelnė lengvus taškus viena ranka, o P.Jankūnas su R.Seibučiu užspaudė perdavimą iš užribio gavusį J.Baroną. Kamuolys buvo perimtas, o R.Seibutis iškart pelnė dvitaškį – 25:15.

12 min. Aktyvi „Žalgirio“ gynyba neleido vilniečiams dvi minutes pelnyti taškų, tačiau per šį laiką surinktos keturios komandinės pražangos.

11 min. Pirmieji B.Motumo taškai rungtynėse padidino skirtumą iki didžiausio – 21:13.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 19:13

10 min. Kėlinukas baigėsi gražiu L.Lekavičiaus prasiveržimu ir dviem taškais per C.Hannah – 19:13.

9 min. P.Jankūnas baudų metimais padidino skirtumą iki 7 taškų, bet J.Baronas smeigė tritaškį per A.Milaknio rankas – 17:13.

7 min. Gražus L.Westermanno prasiveržimas po krepšiu baigėsi laisvu metimus su antrąja J.Barono pražanga – 15:9.

6 min. P.Jankūno dvitaškis buvo padidinęs skirtumą iki 6 taškų, tačiau D.Gordonas pataikė tritaškį.

4 min. „Žalgiris“ atsikovojo jau trečiąjį kamuolį puolime, po kurio P.Jankūnas pelnė dvitaškį su pražanga – 8:4.

3 min. C.Fisheris pataikė pirmąjį vilniečių tritaškį šiose rungtynėse.

2 min. C.Fisheris suklydo ties vidurio linija, laisvas K.Pangoso metimas nebuvo taiklus, tačiau po puolime atkovoto kamuolio ir puikaus E.Ulanovo perdavimo A.Lima galingai įdėjo iš viršaus – 5:0.

1 min. Rungtynės prasidėjo netaiklių metimų serija – abi komandos prametė pirmuosius tris savo metimus. Sužaidus pusantros minutės K.Pangosas pataikė tritaškį.

„Žalgiris“: K.Pangosas, L.Westermannas, E.Ulanovas, P.Jankūnas, A.Lima.

„Lietuvos rytas“: M.Normantas, C.Hannah, R.Giedraitis, A.Jomantas, A.Lapeta.

Po pastarojo komandų susitikimo „Lietuvos rytas“ stipriai pasikeitė. Tomą Pačėsą trenerio pareigose pakeitė Rimas Kurtinaitis, išvyko Davidas Loganas, iš „Neptūno“ atvyko Jimmy Baronas.

Šis susitikimas LKL turnyro lentelei įtakos jau nebeturės. „Žalgiris“ (31-3) jau yra užsitikrinęs pirmąją vietą, o „Lietuvos rytas“ (25-9) – antrąją.