2017 02 15 /21:12

Paskutinis KMT pusfinalio dalyvis – „Lietkabelis“

Užtikrintą pergalę Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalio rungtynėse pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, kuris išvykoje 86:80 (30:19, 17:22, 21:12, 18:27) pranoko Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus.
Simas Galdikas
Simas Galdikas / Karolio Kavolėlio nuotr.

Sužaidus 3 minutes dzūkai dar pirmavo 8:6, bet tada „Lietkabelis“ pelnė 8 taškus be atsako ir atitrūko – 14:8. Nors šeimininkai priartėjo (14:16), panevėžiečiai laimėjo atkarpą 10:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 26:14. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių skirtumas buvo 11 taškų – 30:19.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Lietkabelis“ jau pirmavo 16 taškų, o prabėgus 5 minutėms persvara siekė 15 (40:25), bet dzūkai laimėjo atkarpą 9:0 bei priartėjo – 34:40. Tuomet jau svečiai sužaidė sėkmingai (46:34), bet kėlinį „Dzūkija“ baigė 7:1 ir įpusėjus mačui turėjo vos 6 taškų deficitą – 41:47.

Po didžiosios pertraukos pirmieji pasižymėjo alytiškiai (43:47), tačiau tada jie įkrito į gilią duobę ir 4 minutes negalėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudojęs „Lietkabelis“ atitrūko – 56:43. Čia pat blykstelėjęs Jonathanas Hudsonas inicijavo spurtą (50:58), bet svečiai greitai susigrąžino dviženklį pranašumą ir prieš lemiamą pertrauką jį padidino iki 15 taškų – 68:53.

Lemiame kėlinyje „Lietkabelis“ užtikrintai valdė situaciją ir vienu metu turėjo jau 19 taškų persvarą – 74:55. „Dzūkija“ dėjo daug pastangų, bet vos tik priartėdavo iki 11 ar 12 taškų, panevėžiečiai tuoj pat rinkdavo taškus ir neleisdavo daugiau varžovams įsibėgėti. Šaltakraujiškas žaidimas vainikuotas puikia pergale ir bilietu į finalinį ketvertą.

„Dzūkija“: Alejandro Hernandezas 17, Julius Kazakauskas 16 (14 atk. kam.), Gediminas Navickas 12, Anatolijus Kaširovas 10.

„Lietkabelis“: Žygimantas Skučas 16, Gintaras Leonavičius 13, Lorenzo Williamsas ir Benas Madgenas po 12, Kšištofas Lavrinovičius 11, Žygimantas Janavičius ir Simas Galdikas po 9.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams