Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 01 02, 22:02

Po pergalės R.Butautas prakalbo apie permainas komandos viduje

Panevėžio „Lietkabelio“ vyriausiasis Ramūnas Butautas prie komandos vairo debiutavo pergalingai – 100:91 buvo nugalėtos Pasvalio „Pieno žvaigždės“.
VEF treneris lietuvis Ramūnas Butautas
VEF treneris lietuvis Ramūnas Butautas / A.Koroliovo nuotr.

Po mačo strategas teigė, kad dabar pagrindinė jo užduotis yra pagreitinti puolimą ir padaryti gynybą agresyvesne. Specialistas taip pat užsiminė apie pastiprinimo ieškojimą, kadangi išvyko antras įžaidėjas Gary Taltonas.

„Ne pirmas kartas mano darbo praktikoje, kai aš atvykstu viduryje sezono. Tai yra tikrai nelengva kiekvienam treneriui. Man šiek tiek palengvino tai, jog gerai žinau žaidėjus ir stebėjau LKL kovas. Noriu pabrėžti, jog lyga tikrai sustiprėjo. Tai yra solidi lyga su pajėgiu krepšiniu, kurį įdomu ne tik žaisti, bet ir žiūrėti. Turėjome vos kelias treniruotes, per kurias kalnų nuversti nesu pajėgus. Ne veltui komanda sezonui rengiasi pusantro mėnesio.

Smagu, jog laimėjome. Pradėjome labai nervingai. Žaidėjai buvo įsitempę, nes labai norėjo padaryti viską teisingai. Mes prametėme daug gerų metimų ir jų buvo labai daug – nemažiau 10. Gynyboje taip pat buvo daug nesusiklausymo. Pavyko išlaisvinti žaidimą po pertraukos. Kai komanda bėga, kai juda kamuolys, žaidimas daug geresnis. Turime daug individualiai stiprių žaidėjų, kurie gali nulemti mačo baigtį. Noriu, jog greičiau žaistume puolime ir agresyviau gintumėmės. Tikiuosi, kad tai netruks ilgai, nes komanda treniruojasi su dideliu noru“, – sakė strategas.

– Kokią komandą radote atvykęs?

– Nenoriu komentuoti, kas buvo iki manęs, nes tai nėra etiška. Vyrai mane sutiko labai svetingai. Daugelį jų pažįstu ir su tais pačiais užsieniečiais esu susitikęs: Latvijoje žaidėm prieš Williamsą, o Žanis dalyvavo mano komandos peržiūroje. Kad nepavyko padaryti tai, ką darėme per dvejas treniruotes, nieko nuostabaus. Reikia laiko.

– Ar ieškosite pastiprinimo?

– Nenoriu daryti skubotų išvadų ir skubotų sprendimų. Sužaisime kelias rungtynes ir priimsime sprendimus. Turiu minčių padaryti pakeitimus komandos viduje. Pabrėžiu, komandos viduje. Jeigu tai pavyks padaryti, nematau reikalo kažką keisti.

– L.Aukštikalnis geru žaidimu užsitarnavo daugiau minučių?

– Taip yra užsitarnaujamas trenerio pasitikėjimas. Yra visuotinė nuomonė, jog treneris turi duoti jaunam žaidėjui rungtyniauti. Treneris nėra niekam skolingas, todėl žaidėjas turi pats užsitarnauti. Aukštikalnis gerai atrodė treniruotėse ir puikiai išnaudojo savo laiką. Jeigu norime žaisti tokį krepšinį, kokį noriu rungtyniauti aš, man reikia praplėsti rotaciją ir naudoti 10 žaidėjų, o ne 7 ar 8.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek