Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 26d. 14:57

Su dovanomis į Lietuvą grįžęs LaVaras Ballas nusivylė tuo, ką pamatė

LaVaras Ballas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / LaVaras Ballas

LaVaras Ballas užsidėjo plono rėmo akinukus ir pasiėmė rungtynių protokolą. Ten jis išvydo 33 netaiklius savo berniukų metimus ir pirmąjį kaip „Vytauto“ vyr. trenerio pralaimėjimą abejotino pajėgumo Rygos VEF antrajai komandai 133:141. Jis garsiai vardijo jam nepatikusius rodiklius ir pamokslavo LaMelo su LiAngelo. Sūnūs, nuleidę galvas, tylėjo. Sugrįžęs į Lietuvą LaVaras pamatė jam daug nepatikusių dalykų.

Rungtynėms 50-metis pasipuošė naujausiais dangaus ryškumo „Big Baller Brand“ marškinėliais, su auksinių raidžių užrašu „BBB Lithuania“. Ballai pradės jais oficialiai prekiauti savaitės pabaigoje.

Bet šįkart tėtušio drabužiai buvo ryškesni už jį patį. Šeštadienį iš Los Andželo grįžęs LaVaras buvo akivaizdžiai pavargęs ir išsekęs po ilgo skrydžio ir aklimatizacijos.

„Mano kelionė į Londoną buvo nuostabi. Ten gerai praleidome laiką. Jūs neįsivaizduojate, kiek žmonių žavisi „Big Baller Brand“. Buvo smagu, – 24sek Prienuose pasakojo LaVaras. – Lonzo nežaidė „Kylančių žvaigždžių“ rungtynėse, bet jis jau rungtyniavo penktadienį. Gera matyti jį vėl tą darantį.“

Kad jaustųsi bent kiek laisviau, laikinasis „Vytauto“ treneris net nesivilko trenerio kostiumo, jis pasirinko laisvus džinsus, sportbačius ir BBB marškinėlius.

Jis neužsičiaupdamas čiauškėjo prie šoninės linijos nuo pirmosios rungtynių minutės, kai „Vytautas“ nesuvokiamais krepšinio tempais rinkosi savo 49 taškus vien per pirmąjį mačo kėlinį.

Tačiau LaVarą netrukus nutildė įspūdingą sugrįžimą surengę VEF krepšininkai, panaikinę net 29 taškų skirtumą. Galop „Vytautas“ nusileido silpniausiai „Big Baller Brand“ turnyro komandai. Tai kukliausia iš dar trijų Birštone viešinčių BBB turnyro komandų – čia yra Ščecino „Wilki Morskie“ (Lenkija) bei Domžalių „Helios Suns“ (Slovėnija).

Lithuania is LIT????

A post shared by BC Vytautas (@bcvytautas) on

24sek žiniomis, į Lietuvą buvo kviečiamos ne pagrindinės Stambulo „Fenerbahče“ bei Tel Avivo „Maccabi“ komandos, šioms greitai surinkti žaidėjų nepavyko.

Kitaip nei per ankstesnius Ballų pasirodymus, Prienų krepšinio arenoje nebesusirinko tūkstantinė žiūrovų minia. Nors bilietai kainavo po 3 eurus, žmonės nesibūriavo eilėmis prie Ballų žaidimo aikštelės. Pagal oficialų rungtynių protokolą, „Vytauto“ ir VEF dvikovą stebėjo 800 žmonių, bet būnant arenoje atrodė, kad jų buvo dar mažiau.

Anksčiau po rungtynių prie LaVaro spietėsi dešimtys smalsuolių, norėjusių nusifotografuoti su didžiausia regiono įžymybe. Tačiau šįkart LaVaras sulaukė tik poros kompanijų prašymo nusipaveiksluoti.

Tad tėtis turėjo laiko išrašyti pylos Melo ir Gelo ant „Vytauto“ atsarginių suolo. Išsiskirsčius visiems žiūrovams, komandos draugams ir daugeliui personalo darbuotojų. Tai buvo tipinis nepatenkinto tėvo ir prasikaltusių sūnų pokalbis.

Karolio Kavolėlio nuotr./LaMelo ir LiAngelo Ballai
Karolio Kavolėlio nuotr./LaMelo ir LiAngelo Ballai

Jis burbėjo ant jauniausiojo 16-mečio vos tik pasveikinęs VEF komandą su pergale. Pats LaMelo buvo nusivylęs.

„Ei! Visada būna karšta kalba rūbinėje, – paklaustas, kaip LaVaras atrodo po pralaimėjimo, 24sek Prienuose sakė tėtušis. – Turite pamatyti kitą mano pusę. Kai mes pralaimime, aš būnu supergriežtas visiems.

Aš kaltinu Melo už tuos blogus metimus. Gelo už vangią dvigubą gynybą. Jau sakiau Gelo, kaip gali debiutuoti su savo vardiniais bateliais pralaimėjimu? Kaip gali debiutuoti su savo batais ir pralaimėti?

Ir tai pamoka LaMelo.

Kai esi įžaidėjas, pralaimi, vadinasi, turi žaisti geriau. O jo varžovas buvo gudrus. Melo pradėjo žaisti prieš jį vienas prieš vieną pačioje rungtynių pabaigoje. Taip rungtynių nelaimėsi. Tu turi įtraukti į žaidimą komandos draugus.“

LaVaras savaitei buvo palikęs savo berniukus vienus. Po „Big Baller Brand“ laikinosios parduotuvės pristatymo Londone šeima pasuko skirtingais maršrutais: jis su žmona ir berniukų seneliais – į Los Andželą NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalyje aplankyti vyriausiojo sūnaus Lonzo, o sūnūs – į Prienus.

Let them know London ????????️????️????️ . . . We will be back soon.

A post shared by Big Baller Brand (@bigballerbrand) on

Vietos krepšinio salėje jie dirbo su nauja įranga. „Big Baller Brand“ parūpino klubui du kamuolių automatus. Vieną tokį visoje Lietuvoje iki šiol turėjo tik Kauno „Žalgiris“.

Jo principas toks: pastatytas po krepšiu, automatas tinklu sugeria kamuolį ir išspjauna jį žaidėjui pagal nustatytą programą.

Virginijui Šeškui FIBA rinktinių langas yra gera proga sustyguoti žaidimą prieš būsimas LKL kovas. Kovo 3-iąją prieniškiai rungtyniaus su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Kaip pavyko sužinoti 24sek, Ballai jau beveik įsisavino visus derinius ir treniruotėse rodė pažangą.

LaMelo ypač pagelbėjo naujausias „Vytauto“ pirkinys Rashaunas Broadusas. Penkiose Lietuvos komandose iki šiol žaidęs 33-ejų havajietis tapo savotišku amerikiečio mokytoju.

Bet „Vytauto“ treniruočių režimas neįtikino LaVaro.

„Komanda buvo nepasiruošusi. Tu gali matyti, kai žaidėjai nepasirengę. Jie visi laukė kovo 3-iosios rungtynių ir nežiūrėjo į šį turnyrą rimtai. Bet kiekvienos rungtynės yra proga tobulėti. O mūsų komandą pamačiau pasidavusią.

Vienu metu pakeičiau visus penkis žaidėjus. Maniau, kad visiems bus smagu, visi nori žaisti. Tačiau pasirodė, kad kai kurie žaidėjai visiškai nesimėgavo tuo, ką darė.

Aš žiūriu į juos ir galvoju: jūs manote, kad esate geresni, nei esate iš tikrųjų. Šaukiate vieni ant kitų ir ieškote kaltų.

Kiti visai nekovojo dėl kamuolių. Tai ką, leisite jiems taip lengvai ir susirinkti taškus iš po krepšio?

Ir kokią kritinę klaidą padarė Kervas (Kervinas Bristolis. – red.). Mes atsilikome dviem taškais, o jis užgriuvo ant varžovo ir praleido dvitaškį su pražanga. Tai tavo kaltė!

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./LaMelo Ballas ir Kervinas Bristolis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./LaMelo Ballas ir Kervinas Bristolis

Kervas tiesiog šokinėjo ore. Jis buvo visai nepasiruošęs. Maniau, kad jis pasiruošęs, bet jis pats save apkvailino. Kai pirmąkart jį pamačiau, jis degė noru žaisti. O dabar jis vis skundėsi, kad kažką skauda. Galvoju: žmogau, tu pavargęs? Bet net neatrodo, kad žaistum sunkiai.

Dalykai turi keistis ir keisis. Bet jis ne toks, koks buvo anksčiau.

Jie tiesiog klydo į kairę ir į dešinę. Ką, taip jūs treniravotės? Jaunuoliai jiems išspardė užpakalius. Tai kalba jau nebe apie taktikas, o savigarbos neturėjimą.

Visi tie žiūrovai susirinko į areną sekmadienį, o jūs nesuteikiate jiems to, ko jie tikėjosi...?

Mačiau, kad po rungtynių jie teipavosi pečius. Ką?! Jūs net nekovojote! Teipuojiesi, kai laimi. Jie nedirbo taip sunkiai, kad būtų kaip nors nukentėję. Tad eini į dušą ir namo.

Aš užknisiu žaidėjus. Bet jie bus karšti. Tokie pikti, kad galėtume žaisti prieš bet ką. Varžovai turės problemų!

Niekas nebegalvos, kad jiems skauda. Niekas nebeieškos kaltų.

Kai kuriems atrodė, kad jie buvo geresni, nei yra iš tikrųjų. Aš to nemačiau. Negali ateiti ir galvoti, kad pirmaudamas 20 taškų tu lengvai laimėsi. Latviai po pertraukos pataikė įspūdingai. Visi gali pataikyti. Net jūs, žurnalistai. Negali palikti jų laisvų. O jie paliko juos tokius ataką po atakos.

Europoje čia sunki kova. Atletiškos komandos negalėtų taip sugrįžti į rungtynes, nes remtųsi tik dvitaškiais.

Man patinka mokytis, bet mėgstu tą daryti iš pergalių, ne pralaimėjimų.“

Pirmadienį ir antradienį „Vytautas“ dar sužais su Lenkijos ir Slovėnijos klubais. LaVaras tikisi išvysti savo auklėtinius aikštėje kitokius – supykusius ir motyvuotus nugalėti bet kurią komandą.

Tikrasis „Vytauto“ treneris Virginijus Šeškus įsipatoginęs per kelis metrus nuo LaVaro stebėjo rungtynes su VEF. Taip pat iškeitęs ankštą trenerio kostiumą į gerokai patogesnius „Vytauto“ treningus.

Jam tai proga atsipūsti nuo didžiulio spaudimo, kurį jaučia nuolat girdėdamas amerikiečio replikas: dėl sūnų, žaidimo stiliaus, pralaimėjimų.

Nuaidėjus sirenai Virginijus tik skėstelėjo rankomis, bet dėl pralaimėjimo pernelyg neišgyveno. Ko gero, jo akimis, tai buvo gera pamoka LaVarui, kad bėk ir mesk krepšinis nėra pranašesnis už griežtesnes europietiško krepšinio filosofijas.

Dabar V.Šeškus ginčuose su LaVaru turės svarių argumentų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Lietuviško nedarbo grimasos: ėmė paskolą, kad galėtų susirasti darbą

Verslas

Karščio banga į Palangą sutraukė minias poilsiautojų: šis savaitgalis – išskirtinis

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: velsietiški pyragėliai

Vardai

Į Palangos lenktynes D.Matijošaitis atvyko su 2 mėn. sūnumi: „Tėvystė veža labiau nei automobiliai“

Aktualu

Parlamentarai daugiausia lėšų leidžia automobiliams: išlaidų lyderis – P.Gražulis

Tiesiogiai Gazas

Prasidėjo „Aurum 1006 km lenktynės“: pirmauja trys „Porsche“, į TOP10 taiko net trys TCR

Pasaulis kišenėje

Atostogos Peloponese – begėdiška puota pilvui ir akims

Aktualu

Lietuva siunčia pagalbą degančioms kaimynėms – gaisrus gesina Švedijoje ir Latvijoje

Sportas

Stebėkite tiesiogiai: vandenlenčių varžybos Red Bull Wake2el“

Gazas

Linksmoji „Aurum 1006 km lenktynių“ dalis: išrinkite gražiausius „pieno ūsus“

Gyvenimas

Dietologė: mėgstami vasaros patiekalai gali sugadinti virškinimo sistemą visam gyvenimui

Verslas

Lietuvos ekonomika sovietinėse fotografijose: propaganda dangstė gėdą

24sek

M.Kalnietis su ASVEL sutarė dėl dviejų metų kontrakto

Vardai

Oskarą Koršunovą į Avinjono festivalį atlydėjo mylimoji Alexandra Kremer: „Jis – genijus“

Gyvenimas

Turkiją įsimylėjusi D.Dabulskytė į lėktuvą namo neįsėdo: kuo žavi ir kuo erzina turkų vyrai

Sportas

Dešimt brangiausių perėjimų šią vasarą futbolo pasaulyje

Vardai

Kultinio šou „Šok su manimi“ laimėtoja Justina Žemaitytė susilaukė dukters: vardą išrinko broliukas

Gazas

„Aurum 1006 km lenktynės“: ką turi žinoti tikras automobilių sporto gerbėjas

Verslas

Grynųjų pinigų atsisakiusio kavinių tinklo direktorius žengti atgal nežada

24sek

Laukia įdomus vasaros tęsinys: geidžiamų žaidėjų ir trenerių dar pilna rinkoje

Naujienos

Verslas

Lietuviško nedarbo grimasos: ėmė paskolą, kad galėtų susirasti darbą

Verslas

Karščio banga į Palangą sutraukė minias poilsiautojų: šis savaitgalis – išskirtinis

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: velsietiški pyragėliai

Tiesiogiai Gazas

„Formulės 1“ kvalifikacija Vokietijoje, pasibaigus lietui, prasidėjo L.Hamiltono nelaime

Vardai

Į Palangos lenktynes D.Matijošaitis atvyko su 2 mėn. sūnumi: „Tėvystė veža labiau nei automobiliai“

Tiesiogiai Gazas

Prasidėjo „Aurum 1006 km lenktynės“: pirmauja trys „Porsche“, į TOP10 taiko net trys TCR

Sportas

Stebėkite tiesiogiai: vandenlenčių varžybos „Red Bull Wake2el“

Sportas

Grubiu žaidimu „sąskaitas suvedinėjusį“ varžovą A.Novikovas pasiūlė spirti lauk iš komandos

Aktualu

Parlamentarai daugiausia lėšų leidžia automobiliams: išlaidų lyderis – P.Gražulis

Vardai

Prieš mėnesį ištekėjusi Vasha jau parduoda vestuvinę suknelę: „Maniau, tikrai ją pasiliksiu“

Gazas

Naujas Lietuvos rekordas: elektromobiliu 1000 km įveikti per 21 val. 33 min.

Pasaulis kišenėje

Atostogos Peloponese – begėdiška puota pilvui ir akims

Gazas

Linksmoji „Aurum 1006 km lenktynių“ dalis: išrinkite gražiausius „pieno ūsus“

Gyvenimas

Dietologė: mėgstami vasaros patiekalai gali sugadinti virškinimo sistemą visam gyvenimui

Verslas

Lietuvos ekonomika sovietinėse fotografijose: propaganda dangstė gėdą

Vardai

Oskarą Koršunovą į Avinjono festivalį atlydėjo mylimoji Alexandra Kremer: „Jis – genijus“

Gyvenimas

Turkiją įsimylėjusi D.Dabulskytė į lėktuvą namo neįsėdo: kuo žavi ir kuo erzina turkų vyrai

Aktualu

Lietuva siunčia pagalbą degančioms kaimynėms – gaisrus gesina Švedijoje ir Latvijoje

24sek

M.Kalnietis su ASVEL sutarė dėl dviejų metų kontrakto

Vardai

Kultinio šou „Šok su manimi“ laimėtoja Justina Žemaitytė susilaukė dukters: vardą išrinko broliukas

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 24sek