Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 4d. 19:58

„urBONUSas“: Šaro galimybės dirbti NBA ir iššūkiai LeBronui bei lietuviams

Krepšinio podkastas „urBONUSas“
15min nuotr. / Krepšinio podkastas „urBONUSas“

Benas Matkevičius yra vienas iš devynių NBA dirbančių lietuvių. Tautiečių gretos galėjo dar labiau padidėti, jei Šarūnas Jasikevičius būtų priėmęs „Toronto Raptors“ pasiūlymą darbuotis pirmuoju vyr. trenerio asistentu. Didysis perėjimas neįvyko, tačiau B.Matkevičius jam ir visai Lietuvos krepšinio bendruomenei gali išsamiai papasakoti apie NBA subtilybes. Pokalbis su B.Matkevičiumi apie intriguojančias aktualijas abejose Atlanto pusėse – naujausiame krepšinio podkasto „urBONUSas“ epizode.

B.Matkevičius yra tarptautinis „Boston Celtics“ skautas. Jis linksmai juokiasi – žinia, kad LeBronas Jamesas išsikėlė iš Rytų konferencijos, tikrai patiko legendinei NBA organizacijai.

„Apsidžiaugiau! – kvatojo B.Matkevičius, kurio „Celtics“ kaip tik pirmieji spalio 16-ąją atidaro NBA sezoną. – Važiuokit, jūs ten visi į Vakarus, mes Rytuose džiaugiamės (juokiasi.). Tik tai nereiškia, kad durys visiškai atsidarė.“

Iššūkių Rytuose vis tiek netrūks. Su „Celtics“ dėl atsilaisvinusio Rytų konferencijos sosto dar kausis ir du lietuviai – Jonas Valančiūnas bei Domantas Sabonis, o lenktynėse dėl NBA čempionų žiedų Vakaruose jau susidarė spūstys.

Kas rytą peržiūrėdamas „Celtics“ rungtynes, pats B.Matkevičius keliauja po Europos arenas Bostono komandai ieškodamas talentų. Jose jis vėl sutiks Kauno „Žalgirio“ vyrus, kuriuos Šarūnas Jasikevičius bandys paruošti dar vienam žygdarbiui.

Šaras jau stebimas ir NBA radaruose. B.Matkevičius mato jį stipriausioje krepšinio lygoje, bet joje tektų įveikti sunkius barjerus.

„Manau, kad Šarūnas NBA galėtų gerai iškomunikuoti savo mintis ir filosofiją. Bet pagrindinis iššūkis – kaip pateikti pagrindinę informaciją. Ten yra labai daug diplomatijos ir korektiškumo. Su kiekvienu žaidėju reikėtų atrasti kelią. Kadangi atvažiuotų europietis, NBA žaidėjus dar reikėtų įtikinti, kad esi protingas, gerai išmanai savo darbą ir esi nusipelnęs užimti šią poziciją“, – „urBONUSe“ kalbėjo B.Matkevičius.

„urBONUSas“ su „Boston Celtics“ skautu Benu Matkevičiumi kalbėjosi apie: kas kalbama Lietuvos rinktinės trenerių susirinkimuose (00:30); kaip „Celtics“ reagavo į LeBrono išsikėlimą iš Rytų (11:40); didžiausi „Celtics“ sezono iššūkiai (15:50); kaip Kawhi Leonardas keičia „Raptors“ (22:40); geri požymiai Jonui Valančiūnui (25:45); ką NBA mano apie Domanto Sabonio progresą (27:50); LeBrono Jameso ir „Lakers“ šansai (30:20); geriausiai mesti iššūkį „Warriors“ pasiruošusi komanda (33:20); Šaras – NBA ir iššūkiai, kurie jo ten lauktų (37:55); „Žalgirio“ pokyčių įvertinimas (45:45); „Ryto“ ambicijos mesti iššūkį kovoje dėl LKL čempionų žiedų (50:45).

Tai yra antroji pokalbio su B.Matkevičiumi dalis. Pirmojoje „urBONUSe“ lietuvis pasakojo apie savo skauto darbo NBA subtilybes ir jame kylančius neeilinius iššūkius.

Podkasto „urBONUSas“ ieškokite portale 15min ir 24sek, platformose „Podbean“, „SoundCloud“, „Spotify“.

Klausykite „urBONUSo“ kiekvieną savaitę. Šiame krepšinio podkaste girdėsite išsamius žurnalisto Donato Urbono pokalbius su savo sričių profesionalais, artimiau susipažinsite su spalvingomis krepšinio asmenybėmis ir jų darbo užkulisiais, klausysite diskusijas apie aktualiausius įvykius krepšinio pasaulyje.

Podkastai Lietuvoje yra dar neišplėtotas medijų žanras, tačiau pasaulyje jie yra labai populiarūs – vien JAV jų mažiausiai kartą per mėnesį klausosi 67 milijonai žmonių.

15min šiemet žada ir daugiau audionaujienų. Šiuo metu kuriama nauja audioplatforma, kurią finansuoja „Google“ valdomas „Digital News Initiative“ fondas. Mobiliojoje programėlėje ir portale 15min vartotojai galės klausytis profesionaliai įgarsintų straipsnių, podkastų, diskusijų ir kitokio turinio. Mobilioji programėlė startuos 2018 m. gruodį.

Portale 15min jau galite klausyti ir podkasto apie futbolą – „Skrieja kamuolys“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 24sek