Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2018 01 07

„Vytauto“ sporto direktorius: apie pasitraukimą iš BBL, čiulpinukų turnyrą ir nepasitenkinimą

LiAngelo ir LaMelo Ballai šeštadienį vakare kilo „Vytautas Mineral SPA“ laiptais į savo kambarius. Nors tądien jų naujasis klubas Prienų-Birštono „Vytautas“ žaidė su Vilniaus „Lietuvos rytu“, garsieji broliai sostinėje neapsilankė. Vėliau tais pačiais laiptais nusileido ir staiga išgarsėjusio klubo sporto direktorius Vilius Vaitkevičius.
Vilius Vaitkevičius ir Ballų šeima
Vilius Vaitkevičius ir Ballų šeima / 15min nuotr.

Kad ir kaip garsusis tėvas LaVaras, jaunieji broliukai ar „Vytauto“ vadovybė bandytų tikinti, kad Ballų atžalos į Lietuvą atvyko žaisti krepšinio, tuo patikėti darosi vis sunkiau.

Kai 24sek sužinojo, kad broliai nevyks į sostinę žaisti LKL rungtynių, treneris Virginijus Šeškus situacijos nekomentavo ir liepė kreiptis į klubo vadovus.

Vėliau paaiškėjo, kad sostinė LaMelo ir LiAngelo neišvydo todėl, kad Prienų ekipai nepavyko susitarti su „Lietuvos rytu“ dėl realybės šou „Ball in the Family“ filmavimo rungtynių metu.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Spaudos konferencija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Spaudos konferencija

Be šou nėra ir krepšinio – tokiomis mintimis gyvena Ballų šeima, kalbanti priešingai.

„Nenorėčiau šios situacijos komentuoti. Manau, kad tai ir nebuvo tinkamiausias metas jiems debiutuoti. Jie turėjo tik vieną treniruotę ir tai ne visavertę, su daug žiniasklaidos“, – situacijos detalių neatskleidė „Vytauto“ sporto direktorius.

Dar įdomesnį sprendimą nei brolių pasilikimas namuose priėmė „Vytauto“ klubas. Komanda pasitraukė iš Baltijos krepšinio lygos. Vietoje to bus organizuojamas draugiškų rungtynių ciklas, pavadinimu „Big Baller Brand Challenge Games“. Jų esmė – suteikti galimybę pasireikšti garsiesiems Ballams.

„Vytautas“ sudarė sutartį su „Facebook“ ir puslapiu „Ballislife“ – jie tiesiogiai transliuos rungtynes feisbuko auditorijai. Rungtynės bus pasiekiamos ir amerikiečiams, kurie galės stebėti dvikovas per „Facebook Watch“ platformą.

Data Rungtynės Laikas
Sausio 9 d. „Vytautas“ – Kauno „Žalgiris-2“ 20:30
Sausio 15 d. „Vytautas“ – Vilniaus „Lietuvos rytas-2“ 20:30
Sausio 17 d. „Vytautas“ – Šakių „Vytis“ 21:00
Sausio 23 d. „Vytautas“ – Alytaus „Dzūkija“ 21:00
Sausio 28 d. „Vytautas“ – „Jonava“ 21:00

„Draugiškų rungtynių cikle žais „Žalgirio“ ar „Lietuvos ryto“ dubleriai, kurie rungtyniavo Eurolygos jaunimo turnyre, su jais žaisti yra labai įdomu, gal net įdomiau nei su kai kuriomis BBL komandomis. Žinoma, su visa pagarba lygai ir varžovams“, – 24sek sakė klubo sporto direktorius Vilius Vaitkevičius.

„Mes mėgstame laimėti viską. Net jei tai – čiulpinukų turnyras“, – atvykęs sakė tėtušis LaVaras Ballas. Panašu, kad ši idėja neliko neišgirsta.

„Scanpix“/AP nuotr./Ballai atvyko į Lietuvą. LaVaras Ballas.
„Scanpix“/AP nuotr./Ballai atvyko į Lietuvą. LaVaras Ballas.

Tačiau įdomu, kaip jaučiasi žaidėjai, papuolę į šį čiulpinukų turnyrą. Dalis jų jau nėra jauni ir klausimas, kaip jie reaguoja tapdami pagalbine realybės šou kūrimo dalimi, kai galimybė pakovoti dėl BBL čempionų taurės iškeičiama į draugišką turnyrėlį su keturiomis NKL ir viena LKL komanda.

„Kiekvienas žaidėjas sprendžia pagal save, ko jis nori savo karjeroje, ko jis nori pasiekti. Tos rungtynės tikrai duos naudos ir tobulėjimo. Visada yra Lietuvos krepšinio lyga, kuri yra stipresnė už BBL. Ten visi galės siekti rezultato“, – svarstė V.Vaitkevičus.

Ne visi krepšininkai yra patenkinti. Ne tik pasitraukimu iš BBL, bet ir apskritai brolių Ballų atvykimu. „Nieko gero. Mums reikia treniruotis, o čia visi aplinkui laksto su kameromis“, – TV3 žinioms kalbėjo Tomas Dimša.

Apie garsiąją šeimynėlę, jos ateitį, komandos reakcijas ir visą Ballų beprotybę 24sek kalbėjosi su Prienų-Birštono „Vytauto“ sporto direktoriumi Viliumi Vaitkevičiumi.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Spaudos konferencija
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Spaudos konferencija

– Praėjo pirmosios dienos su Ballais, kokie įspūdžiai?

– Dabar atrodo, kad jie čia jau ilgai, viskas staigiai įvyko. Viskas atrodo maloniai, vis dar įžvelgiam tik naudą ir smagų įvykį.

– Jau turėjote progos pabendrauti tiek su sūnumis, tiek su tėvu. Kokie jie yra žmonės?

– Visi tikėjosi kažko labai įspūdingo, visi žino, kad LaVaras yra įspūdinga figūra Amerikoje. Kol kas labai smagiai bendraujam, pats LaVaras yra labai draugiškas, nebijo bendrauti, pasikalba su mumis apie viską, stengiasi, kad kuo geriau būtų jo sūnums. Sūnūs gal šiek tiek mažiau kalba, bet yra savo vietoj ir supranta, ko čia atvažiavo.

– Iš komandos draugų pasirodė įvairių nuomonių. Kaip klubas reaguoja į tai? Tai juk gali supriešinti komandą.

Aš manau, kad tie, kurie žiūri neigiamai, greitai pamatys ir teigiamą pusę. Ta mūsų sutartis su feisbuku žaidėjams padės būti matomiems visame pasaulyje

– Kiekvienas žmogus turi savo nuomonę. Gal kai kurie žaidėjai ir jaučiasi įmesti į tokį sūkurį, gal jiems yra sunku apsiprasti. Aš manau, kad tie, kurie žiūri neigiamai, greitai pamatys ir teigiamą pusę. Ta mūsų sutartis su feisbuku žaidėjams padės būti matomiems visame pasaulyje. Krepšinis yra toks dalykas, kad šiais laikais daug ką lemia komandos žinomumas. Aišku, pergalės yra svarbiausia, bet, kuo komanda yra labiau žinoma, tuo turės ir didesnį biudžetą, tuo aukštesniame lygyje galės žaisti.

– Gal būtų galima šiek tiek plačiau apie tą susitarimą su feisbuku?

Feisbukas pareiškė susidomėjimą naujai kuriamu turnyru, o iš mūsų pusės buvo pasiūlymas, kad galime parodyti vienus talentingiausių Lietuvos jaunuolių. Aišku, feisbukui labai rūpi ir broliai Ballai, tai ir priėjome tą bendrą sprendimą.

– Nauda iš to bus labiau finansinė ar žinomumo prasme?

– Finansų negaliu komentuoti dėl konfidencialumo, o žinomumo tikrai pridės. Feisbuką naudoja visas pasaulis, todėl tos transliacijos bus populiarios ne tik Amerikoje, bet ir visur kitur.

– Ką dar esat paruošę? Atrodo, kad kasdien ką nors naujo sužinom.

– Kai baigsis visos staigmenos, ieškosim naujų (juokiasi).

– Kalbant apie sportinius rezultatus, iš klubo pusės buvo bent kažkokia mintis, kad Ballai gali sportine prasme sustiprinti komandą?

– Aš net neabejoju, mačiau juos pirmoje treniruotėje. Tiek jie, tiek mes likome patenkinti jų užsivedimu, sprendimais. Beliko sulaukti pirmųjų rungtynių. Gal ir tos pirmos rungtynės nieko nelems, bet jiems bus didelis spaudimas gerai pasirodyti, nes to jie ir atvyko: tobulėti ir parodyti save, kad galėtų žaisti NBA, kaip jų tėvas LaVaras ir trokšta.

– Abu broliai nevažiavo į Vilnių žaisti su „Lietuvos rytu“ dėl to, kad negalėjo filmuoti savo šou. Kaip pats klubas reaguoja į tai? Ballai sako, kad atvažiavo žaisti krepšinio, bet panašu, kad yra kiek kitaip...

– Nenorėčiau šios situacijos komentuoti. Manau, kad tai ir nebuvo tinkamiausias metas jiems debiutuoti. Jie turėjo tik vieną treniruotę ir tai ne visavertę, su daug žiniasklaidos. Manau, kad antradienį bus daug geresnis metas debiutuoti.

Mūsų treneris labai nekantrus, bet manau, kad jam pačiam bus geriau, jei jis bus labiau apsišlifavęs su jais

– Tačiau pats V.Šeškus sakė, kad norėtų vežtis brolius į Vilnių ir leisti į aikštę.

– Mūsų treneris labai nekantrus, bet manau, kad jam pačiam bus geriau, jei jis bus labiau apsišlifavęs su jais. Treniruotė buvo po kosminio laiko zonų skirtumo. Manau, kad praėjus keletui dienų jie bus geriau pasiruošę debiutuoti.

– Nusprendėte palikti BBL. Ballų situacija buvo pagrindinė priežastis?

– Tiesiog mums nepavyko nusikelti rungtynių, o mes norėjome padaryti rungtynių ciklą su jaunais žaidėjais, su jaunom komandom. Tikrai sunkus sprendimas palikti lygą, kurios čempionų titulą mes gynėm, bet manau, kad kitais metais būtinai į ją sugrįšim.

– Kaip žaidėjai reagavo, kad vietoj konkuravimo žais draugiškose rungtynėse?

– Komandos rezultatas yra pats svarbiausias rezultatas kiekvieną sezoną. Su „Žalgirio“ ar „Lietuvos ryto“ dubleriais, kurie rungtyniavo Eurolygos jaunimo turnyre, žaisti yra labai įdomu, gal net įdomiau nei su kai kuriomis BBL komandomis. Žinoma, su visa pagarba lygai ir varžovams.

Su „Žalgirio“ ar „Lietuvos ryto“ dubleriais, kurie rungtyniavo Eurolygos jaunimo turnyre, žaisti yra labai įdomu, gal net įdomiau nei su kai kuriomis BBL komandomis

Kiekvienas žaidėjas sprendžia pagal save, ko jis nori savo karjeroje, ko jis nori pasiekti. Tos rungtynės tikrai duos naudos ir tobulėjimo jiems. Visada yra Lietuvos krepšinio lyga, kuri yra stipresnė už BBL. Ten galės visi siekti rezultato.

– Bet „Vytautas“ yra paskutinėje LKL vietoje. Panašu, kad papulti į atkrintamąsias bus tikrai nemenka užduotis. Jei scenarijus sukristų logiškai, „Vytautas“ nepakliūtų tolyn, sužaistų draugišką turnyrą su keturiomis NKL ir viena LKL komanda. Panašu, kad Ballai sportinį principą pastūmė į šalį, ar ne?

– Aš taip nesakyčiau. Žaidimas BBL nedaro jokios įtakos dėl patekimo į LKL atkrintamąsias. Mūsų pagrindinis tikslas vis tiek yra, kad jie pastiprintų komandą. Aš vis dar tikiu, kad mes sustiprėsim, ypač tada, kai sugrįš traumuoti Egidijus Dimša ir Eigirdas Žukauskas. Jie sudaro didelę rezultatų dalį. Kai būsime visos sudėties, galėsime kovoti su bet kuo. Mes tai įrodėme, kai buvome iškovoję 4 pergales iš eilės LKL.

– Kai kalbėjausi su V.Šeškumi dėl brolių važiavimo į Vilnių, jis nebuvo patenkintas tokiu sprendimu. Nėra iš jo pusės nepasitenkinimo, kad negali ramiai dirbti savo darbo?

– Manau, kad trenerį iš vėžių išmuša kad ir kiekviena trauma ar mikrotrauma. Čia yra pradžia. Gal jam kartais ir nesmagu toks neaiškumas, bet manau, kad greitai viskas stos į savo vėžes, jis žinos, ko tikėtis.

– Tas draugiškas turnyras numatytas sausio mėnesį. Ar taip sudėliota dėl Ballų sutarties, kuri gali po to mėnesio būti ir nutraukta?

– Taip buvo daroma, kad kiekvienos rungtynės nenusitemptų.

– Jei atvirai, kiek realu, kad Ballai nebaigs sezono Prienuose?

– Negaliu pasakyti, mes pasirašėme sutartį iki sezono pabaigos. Tikiu ir tikiuosi, kad jie mums padės iki galo. Kiekvienas žaidėjas gali palikti komandą anksčiau. Dar per mažai turėjome laiko kartu su jais. Kiekvienam žmogui kažkas gali nepatikti ar neįtikti, bet mes padarysim viską, ką galim, kad viskas būtų gerai.

– Teko kalbėtis su realybės šou filmuojančiais operatoriais, jie sakė, kad LaVaras visada yra toks, ne tik prieš kameras. Tai tiesa?

– Aš manau, kad nėra taip, kad jis vaidintų. Jų formatas nėra filmo, tai daugiau dokumentika. Jiems nebūtų naudinga vaidinti, realybės šou filmuojama labai daug jų gyvenimo. Jo bruožai – nuoširdus bendravimas ir linksmumas. Toks jis visad ir būna.

– Kiek prieš jiems atvažiuojant buvo nerimo dėl toliau kuriamo realybės šou?

– Turbūt Lietuvoj nesam turėję kažko panašaus, buvo sunku kažką prognozuoti. Turėjome susitarimą, kad tai netrukdys sportuoti ir treniruotis. Tai yra svarbiausia, kad patys sportininkai liktų susikoncentravę. Jie be problemų su tuo sutiko, filmavimo grupė per daug nesikiša.

– O jei žaidėjai ir toliau reikš nepasitenkinimą, bus imamasi kažkokių priemonių?

Seniau treniruotėje nebūdavo nė vienos kameros, o dabar yra penkios ar šešios. Manau, kad tas šokas praeis.

– Kaip ir minėjau, su laiku tai išsispręs. Seniau treniruotėje nebūdavo nė vienos kameros, o dabar yra penkios ar šešios. Manau, kad tas šokas praeis.

– Kalbant apie V.Šeškų, ar iš tikro jis mokosi anglų kalbos?

– Čia reikėtų paklausti sūnaus Edvino, manau, kad jis prisidėjęs prie to. Manau, kad Edvinas jį šiek tiek pakamantinėja.

– Buvo skelbiama, kad 16-etis LaMelo LKL negali rungtyniauti dėl iki galo nesutvarkytų dokumentų. Kokia yra situacija?

– Mes jį jau užregistravom, jis galės žaisti kitose rungtynėse.

– Gal jaunesnysis mokyklą lankys?

– Pažiūrėsim (šypsosi).

– Bet tokių minčių yra, taip?

– Dar šito nekomentuosiu.

– Kiek klubas tikisi išspausti iš šios situacijos finansine prasme?

– Mūsų finansinis tikslas nesikeičia nuo to, kuris buvo ir be brolių Ballų. Nuolat ieškome ir ieškosime naujų rėmėjų. Klubų sėkmė dažnai paremta biudžeto lygiu. Turime „Žalgirį“, kuris Eurolygoje nepaiso biudžeto dydžio. Tačiau realybė dažniausiai tokia, kad, kuo daugiau pinigų turi kišenėje, tuo geriau gali žygiuoti.

– Ar galima tikėtis, kad kitais metais biudžetas bus didesnis nei šiais?

– Priklausys nuo verslo, žiūrėsime, kiek būsime įdomūs.

– Broliai Ballai sutartį turi iki sezono pabaigos. Gali būti, kad kitą sezoną „Vytautas“ nebus toks įdomus verslui, nebus to, kas yra dabar. Nebaisu, kad viskas baigsis ir liksite nieko per daug nepasiėmę iš viso to? Neskaitant dabartinio populiarumo, kuris pasibaigs, kai broliai išvažiuos.

– Mes sezoną pradėjome be Ballų. Tiek šį, tiek praeitą, tiek ir visus kitus. Kol kas džiaugiamės, kad susidomėjimas padidėjęs, kitais metais vėl viską pradėsime iš naujo. Na, tikiuosi, kad instagrame sekėjų skaičius negrįš iki 400 (juokiasi).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Parašykite atsiliepimą apie 24sek