2021 09 10

Žalgiriečių komentarai po 4-osios nesėkmės: „Kvailas pasiteisinimas, bet trūko mažų žmonių“

Kauno „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris bei puolėjas Edgaras Ulanovas ieškojo priežasčių ir greitai jas įvardino po pralaimėjimo Buros „Tofaš“ klubui per turnyrą Antalijoje.

Kauno „Žalgiris“ patyrė ketvirtą pralaimėjimą pasirengimo metu, kai penktadienį Antalijoje 57:71 pralaimėjo Turkijos krepšinio vidutiniokui Bursos „Tofaš“ klubui.

Po trijų kėlinių žalgiriečiai pirmavo penkiais taškais, bet ketvirtajame subyrėjo, pralaimėję 4:23.

„Pirmuosius tris kėlinius buvau patenkintas, ypač dėl gynybos prieš jų pikenrolą. Man patiko, kaip mes žaidėme, – tvirtino Kauno komandos treneris Martinas Schilleris. – Tai buvo žingsnis į priekį, bet ketvirtajame kėlinyje mes patyrėme didelį nuopuolį. Krepšinis žaidžiamas abejose pusėse. Mums labai trūko pagrindinių mūsų pikenrolo žaidėjų – Manto (Kalniečio) ir Janio (Strelnieko). Buvo labai sunku kurti puolimą, todėl taip ir nutiko.

Tačiau tai procesas. Kaip jau sakiau, tris kėlinius žaidėme gerai, bet sugriuvome per ketvirtą. Iš 18 mūsų klaidų buvo 10 varžovų perimtų kamuolių, – tai ir dėl to, kad neturėjome savo kamuolio valdytojų – Mantas traumuotas, Janis traumuotas, Emannuelis (Mudiay) dar nėra geriausios sportinės formos. Geros sportinės formos yra tik Lukas (Lekavičius), bet jam sunku žaisti 40 minučių.“

Per rungtynes penktadienį J.Strelniekas patyrė traumą, kai atakuodamas įsirėžė į varžovus ir liko kniūbsčias aikštėje. Daugiau latvis nebežaidė.

Nežinia, ar kuris iš gynėjų galės žaisti paskutinėse „Gloria Cup“ rungtynėse sekmadienį su Stambulo „Anadolu Efes“.

„Nežinau. Mantas turbūt nežais, o dėl Janio nežinau, nes tai tik dabar nutiko“, – komentavo M.Schilleris.

Vienas rezultatyviausių tarp žalgiriečių buvo Edgaras Ulanovas, pelnęs 9 taškus.

„Pavargome, man regis, – sakė jis po mačo. – Padarėme daug klaidų ir varžovai nuo pasinaudojo. Pabaigoje matėsi, kad jėgų visiškai nebeturėjome. Velniškai sumažėjo rotacija, iškritus Mantui ir Janiui, sumažėjo žmonių, kurie gali varytis kamuolį. Varžovai tuo ir pasinaudojo. Aišku, kvailas pasiteisinimas, bet realybė tokia, mažų žmonių mums pritrūko rotacijoje.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Edgaras Ulanovas

Pats pataikęs tik 2 metimus iš 8, E.Ulanovas teigė, kad kol kas krepšys lieka lyg užrištas: „Galime pasimokyti iš klaidų, momentais gynyboje žengėme į priekį, bet puolime turbūt žengėme atgal. Puolime galėtume geriau skaityti situacijas, geriau jas išpildyti. Ir, žinoma, pataikyti. Jau kelintos rungtynės, kai prastai su pataikymu. Viena paguoda, kad tai tik pasirengimas sezonui.“