Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 08, 18:59

„Žalgirio“ paveikslas: komplektacijos idėja, žaidėjų algos ir D.Giedraičio išpirka

Susvilęs praėjusį sezoną, Kauno „Žalgiris“ kibo į komandos rekonstrukcijos darbus ir visiškai atnaujino sudėtį. Nemuno saloje nutūpė aštuoni naujokai, o 15min portale – nukarūnuotų Lietuvos čempionų vasaros darbų idėja, jų vertinimas, žaidėjų apytikslės algos, Dovydo Giedraičio išpirkos suma, galimas papildymas sezono metu bei dėl ko prieš naująjį sezoną kyla didžiausios abejonės.
Kauno „Žalgirio“ naujo sezono paveikslas Tik prenumeratoriams
Kauno „Žalgirio“ naujo sezono paveikslas / 15min iliustracija

Raktus nuo Kauno „Žalgirio“ komplektacijos dirbtuvių gavęs Martinas Schilleris tikėjosi pagal savo Amerikoje suformuotą filosofiją sukonstruoti žaliai baltą volą, kuris pervažiuos visus Lietuvoje bei kibs į atlapus varžovams Europoje, bet austriškas eksperimentas išklero dar prie starto linijos.

Lietuvos flagmano šeimininkas Paulius Motiejūnas bandė lopyti atsivėrusias skyles, „Žalgirio“ vairą per sezoną čiupinėjo trys treneriai, keitėsi ir žaidėjai, bet kelio į pergales labiausiai tituluota šalies komanda taip ir nerado.

Klubo metraščiuose amžiams prie 2021–2022 metų sezono nugulė paskutinės vietos Eurolygoje ir pirmą kartą nepasiekto Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo įrašai.

Nuopuolis po Šarūno Jasikevičiaus išvykimo į Barseloną buvo nuspėjamas, bet tokia įvykių seka virto tikru košmaru sirgaliams, kurie keliskart privačiais pokalbiais bandė pažadinti komandą.

2022-ųjų vasara „Žalgiriui“ buvo gausi iššūkių komplektuojant atgimimo komandą, o pasitaikė ir nelengvų išsiskyrimų su pernykščiais, dar kontraktus turėjusiais žaidėjais.

Pavyzdžiui, atsisveikinimas su Mareku Blaževičiumi, kuris turėjo pliusą ir kitam sezonui, 15min žiniomis, klubui atsiėjo 60 tūkstančių eurų.

Pridėkime dar 120 tūkstančių siekusią išpirką Vilniaus „Rytui“ prieš dvejus metus, pripliusuokime 270 tūkstančių eurų, kuriuos jis uždirbo per du sezonus Kaune, ir gausime beveik pusės milijono susvilusį projektą „Marekas“, kuriuo žaliai balti prarado tikėjimą jam nesulaukus nė 21-erių metų amžiaus.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Marek Blaževič
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Marek Blaževič

Naujo „Žalgirio“ formavimo siekiamybė – suburti atletiškų ir energingų žaidėjų būrį, kurie pasižymėtų dideliais kūnais, puolime turėtų individualiais sugebėjimais išsiskiriančius lyderius, ko nebuvo pernai, o gynyboje sektų šiuolaikinio Eurolygos krepšinio tendencijas – kietumas, fiziškumas, atletiškumas, besikeičianti gynyba bei patikimas lanko sargas.

„Žalgiris“ grįžo prie per pastaruosius keletą sezonų modernioje Eurolygoje nugludintų principų, nuo kurių M.Schilleris 180 laipsnių kampu nusisuko prieš metus.

Komplektacijos darbai šią akimirką yra baigti, nors piniginėje rezervą dar vienam naujokui pasilikęs „Žalgiris“ toliau įdėmiai seka rinką.

15min šaltinių teigimu, Dovydo Giedraičio atvykimas kauniečių mąstymo apie galimą papildymą sezono metu nepakeitė.

Kauno komandos stovykloje dar nėra bendros nuomonės, ką reikėtų stiprinti. Ar reikalingas kūrėjas, kadangi beveik visi dabartiniai gynėjai, išskyrus veteraną Mantą Kalnietį, yra daugiau taškų rinkėjai? O galbūt reikalingas snaiperis, nes vienintelis dabar toks esantis Karolis Lukošiūnas į rimtą vaidmenį nepretenduoja? O gal didžiausios problemos atsivers po krepšiu ir „Žalgiris“ pritrūks dar vieno centro?

Akivaizdu, kad laukdamas „Žalgiris“ rizikuoja ir gali užlipti ant pernykščio grėblio, kai rinkoje teko griebti nusivylimais tapusius Tai Websterį ir Zoraną Dragičių, bet sprendimas yra priimtas laukti ir stebėti situaciją.

„Scanpix“ nuotr./Keenanas Evansas
„Scanpix“ nuotr./Keenanas Evansas

Vienas mažiausių biudžetų turnyre, statuso Eurolygoje dar neturintis strategas Kazys Maksvytis bei nestabilus ir nesėkmėmis nulietas praėjęs sezonas atbaidė ne vieną į Kauną viliotą žaidėją.

Tokiu pradžioje buvo ir Tel Avivo „Maccabi“ gynėjas Keenanas Evansas (25 metai, 191 cm). 15min žiniomis, jis atmetė pirmąjį Kauno klubo kvietimą, teigdamas, kad nori žaisti laiminčioje organizacijoje, o jo akyse „Žalgiris“ toks nėra.

Praėjo kelios dienos ir amerikiečio nuomonė pasikeitė. Kodėl? „Žalgiris“ padidino finansinį pasiūlymą bei vienintelis Eurolygoje siūlė pagrindinio įžaidėjo vaidmenį.

Šiam gynėjui atsisakius pirmojo varianto, „Žalgirio“ biure Nemuno saloje ant stalo nugulė kitas variantas – prieš praėjusį sezoną Rusijoje draugiškuose turnyruose Kazį Maksvytį sužavėjęs, bet taip ir oficialiose rungtynėse už Sankt Peterburgo „Zenit“ komandą dėl čiurnos traumos ant parketo neišbėgęs Shabazzas Napieras.

15min šaltiniai tvirtina, jog nukarūnuoti Lietuvos čempionai buvo pradėję rinkti informaciją apie naują taikinį, P.Motiejūnas kontaktavo su buvusios Sh.Napiero komandos „Washington Wizards“ generaliniu direktoriumi Tommy Sheppardu, bet „Žalgiriui“ svarstant, kad gali tekti eiti va bank dėl šio krepšininko, nes įžaidėjų rinka ištuštėjo, K.Evansas priėmė antrąjį pasiūlymą.

Keenanas Evansas – žaidėjas, kurio uždarbį 15min išsiaiškinti buvo sudėtingiausia. 15min apklausti Lietuvos krepšinio protai spėliojo, kad metinis atlygis turėtų svyruoti apie 450 tūkstančių eurų, bet prie sienos prispaustas „Žalgiris“ galėjo mesti ir gerokai didesnius pinigus.

Tai vienas iš dviejų žalgiriečių, į kurį kitą sezoną Kaune sirgalių akys kryps dažniausiai ir kurio laukia bene didžiausia atsakomybė komandoje – suvaldyti „Žalgirį“.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Mantas Kalnietis atranda Kaune veikiančius verslus
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Mantas Kalnietis atranda Kaune veikiančius verslus

Įžaidėjų grandį K.Evansas sudarys su Mantu Kalniečiu (35 metai, 196 cm) ir Luku Lekavičiumi (28 metai, 180 cm).

„Žalgiriui“ pavyko gerokai atjauninti komandą – veteranas M.Kalnietis yra vienintelis žalgirietis, perkopęs 30 metų ribą.

Šis atakų organizatorius praėjusią vasarą po VTB Jungtinės lygos MVP sezono atmetė 500 tūkstančių eurų siekiantį Krasnodaro „Lokomotiv“ pasiūlymą bei sudarė dvejų metų 600 tūkst. eurų kontraktą su gimtuoju „Žalgiriu“.

Tai nebuvo svajonių sugrįžimas. Sezono Rusijoje pabaigoje patirta čiurnos trauma M.Kalnietį kamavo visą sezoną ir Kaune, neleido jam parodyti savojo žaidimo, pastūmėjo baigti karjerą Lietuvos rinktinėje, o vasario mėnesį jis gulėsi ir po chirurgo skalpeliu.

15min žiniomis, šiuo metu krepšininkas yra išsilaižęs žaizdas ir rimtai ruošiasi naujam sezonui, bet tik visavertės komandinės treniruotės bei rungtynės parodys, ar Mantas dar gali „Žalgiriui“ duoti iki dešimties nuoširdžių minučių Eurolygos turnyre.

Tuo metu su L.Lekavičiumi viskas yra aišku – jis buvo vienintelis šviesulys gynėjų linijoje praėjusį sezoną, pirmą kartą karjeroje turėjęs tokį didelį vaidmenį, o dabar jis vėl stumsis į superatsarginio vaidmenį, kuriame jaučiasi kaip žuvis vandenyje.

Kaip skelbia 15min šaltiniai, iki 2025-ųjų vasaros kontraktą sudariusio Luko metinis atlygis sieks 400 tūkst. eurų.

Žvelgiant į įžaidėjų grandį, peršasi natūralus klausimas – ar žaliai balti nepristigs kūrybos? Beveik visi gynėjai ieško būdų pirmiausia patys pelnyti taškus, o tik vėliau dairosi į komandos draugus.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Ignas Brazdeikis
Lukas Balandis / BNS nuotr./Ignas Brazdeikis

Mariui Grigoniui (28 metai, 198 cm) bei pagrindiniams taikiniams į atakuojančio gynėjo poziciją iš JAV renkantis kitus variantus rinkoje, „Žalgiris“ atsigręžė į Igną Brazdeikį (23 metai, 198 cm), kurio pirmoji pažintis su Lietuvos krepšiniu paliko įspūdį ne tik šalies krepšinio visuomenei, bet ir Kauno klubo trenerių štabui.

2022–2023 metų sezono „Žalgirio“ sudėties planuose Igno ilgą laiką nebuvo, nors informacija apie jį rinkta jau seniai.

Kaip skelbia 15min šaltiniai, derybos su Kanadoje augusiu ir lietuvišką pasą atgavusiu krepšininku buvo greitos ir sėkmingos, nuo pasiūlymo pateikimo iki parašo ant kontrakto trukusios vos tris savaites.

„Žalgiriui“ pavyko įtikinti Igną, kad iš Nemuno salos jis gali atsispirti labai stipriai ir šauti atgal į NBA.

Kaip skelbia 15min šaltiniai, startinio atakuojančio gynėjo pozicijai „Žalgiriui“ pavyko sutaupyti apvalią sumą pinigų. Mariui Grigoniui buvo siūlomas 600 tūkstančių eurų vertės metinis atlygis pagal formulę „2+1“, o I.Brazdeikį pavyko pasikviesti už gerokai mažesnius pinigus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek