2015 02 14

„Pieno žvaigždės“ laimėjo sunkias LKL rungtynes Prienuose 93:91

Penkioliktą pergalę 26-ose Lietuvos krepšinio lygos (BEKO-LKL) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo penktą vietą užimanti Pasvalio "Pieno žvaigždžių" komanda, šeštadienį svečiuose po atkaklios ir permainingos kovos 93:91 (24:26, 26:23, 24:20, 19:22) įveikusi devintojoje pozicijoje likusį "Prienų" (6 pergalės ir 20 pralaimėjimų) klubą.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynes spurtu 7:2 pradėjo svečiai (2:7). Tauras Jogėla dvitaškiu dar labiau padidino „Pieno žvaigždžių“ pranašumą (10:18). Tačiau šeimininkai atsakė spurtu 11:0 ir išsiveržė į priekį (21:18). Domantas Šeškus pelnė aštuntąjį savo tašką, tačiau rezultatyvų pirmąjį kėlinį dvitaškiu baigė Benjaminas Brustas – 26:24.

Antrojo ketvirčio pradžioje D.Šeškus pataikė tritaškį, taip Prienus atitolindamas nuo varžovų (34:26). Michaelas Dixonas sumetė keturias baudas ir išlygino rezultatą (38:38). Komandos kurį laiką keitėsi taikliais dvitaškiais (46:42). T.Jogėla įspūdingu dėjimu sumažino pasvaliečių atsilikimą (46:44). Paskutinę minutę „Prienai“ nepelnė nė taško, o tuo pasinaudoję svečiai išsiveržė į priekį – 49:50.

Paulius Ivanauskas prametė abi mestas baudas ir nors vėliau gynėjas pataikė tritaškį, tačiau to „Prienų“ pergalei neužteko – 91:93.

Po ilgosios pertraukos iniciatyva priklausė svečiams, kurie surengė spurtą 8:0 (49:58). „Prienų“ bandymus priartėti „Pieno žvaigždės“ vertė niekais – svečių persvara padidėjo iki dviženklės (57:69). Prieniškių šeši taškai iš eilės grąžino intrigą (63:69). Kėlinio pabaigoje šeimininkai dar labiau priartėjo, tačiau ketvirtį tolimu metimu baigė B.Brustas – 69:74.

Lemiamą ketvirtį komandos pradėjo apsikeisdamos taikliais dvitaškiais metimais (78:81). Visgi tuomet Arnas Labuckas pataikė sudėtingą tritaškį, Simonas Kymantas pridėjo keturis taškus ir „Prienai“ išsiveržė į priekį (85:81).

M.Dixono 5 taškai iš eilės grąžino pranašumą svečiama 86:85. Martynas Linkevičius dvitaškiu su pražanga išvedė šeimininkus į priekį 88:86. M.Dixonas pataikė dar vieną tritaškį (88:89). Paulius Ivanauskas prametė abi mestas baudas ir nors vėliau gynėjas pataikė tritaškį, tačiau to „Prienų“ pergalei neužteko – 91:93.

23 taškais prie pergalės prisidėjo Michaelas Dixonas, 14 – Gytis Sirutavičius, 12 – Laimonas Kisielius.

21 tašką į svečių krepšį įmetė Martynas Linkevičius, 20 – Simonas Kymantas, 15 – Domantas Šeškus.

Vienuolikos ekipų turnyre pirmauja čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (24/1), lenkiantis vicečempionę Klaipėdos „Neptūno“ (22/3) komandą ir praėjusio sezono bronzos medalininkus Vilniaus „Lietuvos ryto“ (20/4) krepšininkus.

BEKO-LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):