2016 08 22

Aleksandro Džordževičiaus matematika – po 10–12 metų Serbija įveiks amerikiečius

Serbijos rinktinės treneris Aleksandras Džordževičius neprarado geros nuotaikos net ir po 30 taškų skirtumu pralaimėto olimpinio finalo 66:96. Aišku, sidabro medalis ant kaklo leido specialistui pajuokauti. A.Džordževičius didžiuojasi Serbijos rinktinės rezultatais.
Aleksandras Džordževičius
Aleksandras Džordževičius / Alfredo Pliadžio/LTOK nuotr.

A.Džordževičius prisiminė 2014-ųjų pasaulio čempionatą, kuriame serbai nusileido amerikiečiams net 92:127.

Apsiskaičiavęs vienu taškeliu, A.Džordževičius rimtu veidu teigė, kad kitame dešimtmetyje jau bus galima tikėtis pergalės prieš JAV.

„Laukiu dar vienos mūsų akistatos. Prieš dvejus metus pralaimėjome 36 taškais, dabar – 30. Jei taip kas dvejus metus mažinsime skirtumą po 6 taškus, gal po 10–12 metų žaisime su JAV taškas į tašką, – tvardėsi A.Džordževičius.

Aišku, juokauju. Bet didžiuojuosi savo žaidėjais. Manau, pasirodėme puikiai. Esame didi Serbijos rinktinė.“

Treneris teisus. Serbų niekas nelaikė favoritais. Jie į olimpines žaidynes pateko tik kaip atrankos turnyro nugalėtojai. Užėmę tik ketvirtąją vietą A grupėje, svarbiausiu metu serbai žaidė užtikrintai.

Galbūt Kroatija nebuvo stipriausias varžovas ketvirtfinalyje, bet niekas neatims pergalės prieš Australiją pusfinalyje net 87:61.

Ir su amerikiečiais serbai priešinosi visą pirmąjį kėlinį. Viskas atrodė pakankamai gražu iki antrojo kėlinio, kuriame JAV persvara nuo 4 taškų šoktelėjo iki 23-ijų. Aišku, didžiausias to kaltininkas – 24 taškus iki pertraukos pelnęs Kevinas Durantas.

„Jie geriausi ir vėl tą įrodė. Puikus pasirodymas, – amerikiečius gyrė A.Džordževičius. – Antrasis kėlinys ir Kevinas Durantas mums buvo didelis klaustukas. Po pertraukos pastatėme ant Duranto geriausiai mūsų besiginantį žaidėją Stefaną Markovičių, bet rungtynės jau buvo baigtos.

Buvome pakankamai pasiruošę tam, ką pamatėme aikštėje. Tačiau tiesiog nepavyko atkovoti kamuolių ir jų palaikyti. Greitos amerikiečių rankos dažnai vogdavo kamuolius.

Be to, mums ir nekrito. Tačiau turėjome progų, kurias galėjome realizuoti. Bet palūžę nebepataikėme.

Tačiau didžiuojuosi šia komanda. Nuėjome ilgą kelią ir padarėme didžiulį darbą“.