2017 04 13

Ar jūs tai matėte?! L.Jameso tvirtovėje – pirmasis J.Valančiūno tritaškis karjeroje

Jonas Valančiūnas visiškai laisvas sugavo kamuolį netoli tritaškio linijos. Kol varžovų gynyba susispaudusi po krepšiu stebėjo, ką 213 cm ūgio „centras“ darys su kamuoliu, „Toronto Raptors“ žaidėjas netikėtai žengė atgal – už tritaškio linijos, ir paleido metimą. Yra! Pirmasis Jono Valančiūno karjeros tritaškis per penkerius metus NBA.
pirmasis-jono-valanciuno-tritaskis-karjeroje
Pirmasis Jono Valančiūno tritaškis karjeroje

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ laimėjo Klivlande 98:83.
  • J.Valančiūnas pataikė pirmąjį savo tritaškį karjeroje.
  • Tausotas „centras“ per 15 minučių spėjo surinkti 13 taškų ir 7 atkovotus kamuolius.
  • „Raptors“ baigėsi reguliarųjį sezoną trečioje vietoje Rytuose.

24-erių aukštaūgis į savo aikštės pusę grįžo lyg būtų pataikęs pergalingą metimą. Jis čempioniškai iškėlė rankas į viršų.

Visas „Raptors“ atsarginių suolas pašoko iš savo vietos. Juk tai – istorinė akimirka.

„Cavaliers“ prašė minutės pertraukėlės. Šis J.Valančiūno tritaškis padidino persvarą prieš „Cleveland Cavaliers“ 43:31.

Komandos draugai sveikino suolo link grįžtantį vidurio puolėją. Patrickas Pattersonas per visą aikštę nuskuodė pasveikinti vos ketvirtą kartą įmesti iš toli pasiryžusį J.Valančiūną.

Vidurio puolėjas nesusitvardė nesusijuokęs. O pašėlę „Raptors“ krepšininkai asmeniškai sveikino savo „centrą“. Iš pradžių žaidėjai sveikino vienas kitą su tritaškiu, o vėliau – ir su užtikrinta pergale prieš „Cavaliers“ 98:83.

Kažkuo tas J.Valančiūno iškeltų rankų gestas priminė Žydrūną Ilgauską, kuris kadaise Klivlande prieš 13 metų iki pagrindinio laiko pabaigos likus 3,6 sek. tritaškiu išplėšė pratęsimą prieš „Phoenix Suns“.

„Jonas Valančiūnas pataikė iš toli. Dabar Torontas taps NBA čempionais“, – juokavo Toronto žurnalistas Kevinas Rashidi.

Socialiniai tinklai tiesiog sprogo nuo įspūdžių.

„Raptors“ sirgaliai rašė, kad po JV tolimo šūvio dabar niekas jų nebesustabdys. Internautai siūlė lietuvį į kitų metų NBA tritaškių konkursą.

„Raptors“ paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse taupė savo lyderius ir J.Valančiūnui davė pasireikšti tik 15 minučių, per kurias be istorinio tritaškio jis spėjo pelnyti 13 taškų (5/9 dvit., 1/1 trit.), atkovoti 7 kamuolius, atlikti rezultatyvų perdavimą, blokuoti metimą, perimti kamuolį, po sykį suklysti ir prasižengti.

Su J.Valančiūnu aikštėje „Raptors“ pelnė 15 taškų daugiau nei „Cavaliers“.

Torontas Klivlande vertėsi be DeMaro DeRozano, o aikštėje nebuvo ir visos čempioniškos „Cavaliers“ gvardijos – LeBrono Jameso, Kyrie Irvingo bei Kevino Love'o.

Su 51 pergale ir 31 pralaimėjimu „Raptors“ Rytų konferencijoje užėmė trečiąją vietą. Įdomu, kad „Cavaliers“ iškovojo tiek pat – 51 pergalę, bet kadangi laimėjo 3 tarpusavio rungtynes iš 4, liko antri.

Tai reiškia, kad atkrintamosiose varžybose „Raptors“ su „Cavaliers“ gali susitikti jau Rytų konferencijos pusfinalyje.

Pirmajame atkrintamųjų etape iki 4 pergalių „Raptors“ susitiks su „Milwaukee Bucks“. NBA atkrintamosios varžybos startuos šeštadienį, o tvarkaraštis bus paskelbtas artimiausiu metu.

„Raptors“: N.Powellas 25, K.Lowry ir J.Valančiūnas po 13, B.Caboclo 11.

„Cavaliers“: I.Shumpertas 11, T.Thompsonas ir D.Williamsas po 10.