2020 02 04

Čempionų lygą „Neptūnas“ baigė pergalingai trinktelėdamas durimis

Klaipėdos „Neptūnas“ (6-8) sezoną FIBA Čempionų lygoje užbaigė pergalinga nata. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai namuose 87:83 (18:30, 27:10, 23:22, 19:21) įveikė Sambathėjaus „Falco“ (6-8) krepšininkus bei revanšavosi už nesėkmę pirmajame rate Vengrijoje.
Simas Galdikas
Simas Galdikas / FIBA nuotr.

Pirmąjį mačą vilkėdamas „Neptūno“ marškinėlius Čempionų lygoje sužaidė 35-erių veteranas Martynas Mažeika, kuris rungtynes pradėjo starto penkete, o per 21 minutę ant parketo pelnė 8 taškus (3/4 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir surinko 9 naudingumo balus.

Rungtynės „Švyturio“ arenoje priminė amerikietiškus kalnelius. Gynyboje paskui „Falco“ greitas atakas nespėję klaipėdiečiai po pirmojo kėlinio turėjo dviženklį deficitą (18:30), tačiau antrąjį ketvirtį mėlynai balti pradėjo įspūdingu spurtu 25:4, leidusiu į ilgąją pertrauką nusinešti 5 taškų persvarą 45:40.

Atkaklus mūšis persikėlė iki paskutinių dvikovos akimirkų. Uostamiesčio krepšininkai, likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos, dar turėjo 2 taškų atsilikimą, tačiau tuomet Deividas Gailius pataikė dvitaškį, baudos metimą, o vėliau ir metimą iš po krepšio pridėjo Andre Williamsonas.

Pergale pažymėtame mače „Neptūnas“ prastai atakavo iš toli (4 tritaškiai iš 18) bei suklydo net 20 kartų, tačiau puikiai baudė „Falco“ krepšininkus baudos aikštelėje, atliko 26 rezultatyvius perdavimus bei atkovojo net 43 atšokusius kamuolius.

Naudingiausiai paskutiniame susitikime Čempionų lygoje žaidė Deividas Gailius, surinkęs 21 tašką (4/6 dvit., 3/7 trit., 4/4 baud.), atkovojęs 7 ir perėmęs 1 kamuolį, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 27 naudingumo balus.

Kitas rungtynes klaipėdiečiai žais artėjantį šeštadienį, kuomet „Švyturio“ arenoje lankysis Utenos „Juventus“ krepšininkai.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 21 (7 atk. kam., 27 naud. bal.), Andre Williamsonas 16, Simas Galdikas 12, Osvaldas Olisevičius 10, Martynas Mažeika, Žygimantas Janavičius (11 rez. perd.) ir Gytis Masiulis po 8.

„Falco“: Zoltanas Perlas ir Ronas Curry po 17, Marko Filipovity 16.