Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 14d. 15:46

Daugelį nustebinęs J.Valančiūnas: į kokius milijonus lietuvis pretenduoja NBA turguje?

Jonas Valančiūnas
„Scanpix“ nuotr. / Jonas Valančiūnas

Pirmas Jono Valančiūno kartas NBA laisvųjų agentų turguje gali nebūti toks įdomus, kaip pasirodė iš pirmo žvilgsnio. 27-erių lietuvis nustebino daugelį NBA apžvalgininkų, nepasinaudojęs „žaidėjo opcija“ ir nutraukęs dar 2019-2020 m. sezoną turėjusią galioti sutartį su „Memphis Grizzlies“. Bet ką reiškia šis ėjimas ir kokie milijonai centro laukia vasarą?

Liepos 1-ąją J.Valančiūnas oficialiai galės pradėti derybas su visomis 30 NBA komandų. Tai pirmas kartas, kai JV turės tokią veiksmų laisvę, nes per pirmuosius šešerius karjeros metus NBA buvo susietas ilgalaikėmis sutartimis.

J.Valančiūno NBA kontraktai
Sezonas Komanda Sutartis
2012-2013 m. „Toronto Raptors“ 3,4 mln.
2013-2014 m. „Toronto Raptors“ 3,5 mln.
2014-2015 m. „Toronto Raptors“ 3,7 mln.
2015-2016 m. „Toronto Raptors“ 4,6 ml.
2016-2017 m. „Toronto Raptors“ 14,4 mln.
2017-2018 m. „Toronto Raptors“ 15,5 mln.
2018-2019 m. „Raptors“/„Grizzlies“ 16,5 mln.

Tačiau J.Valančiūno sprendimas atsisakyti 17,6 mln. JAV dolerių sutarties su „Grizzlies“ nereiškia, kad jis nebesugrįš į Memfį.

Žinias apie J.Valančiūną pranešęs ESPN žurnalistas Adrianas Wojnarowskis pabrėžė, kad lietuvis teiks prioritetą ilgalaikei sutarčiai su „Grizzlies“. Jo teigimu, „Grizzlies“ klubas „agresyviai“ derėsis su J.Valančiūno agentu dėl naujos sutarties.

Buvęs „Brooklyn Nets“ generalinio vadybininko pavaduotojas, o dabar ESPN apžvalgininkas Bobby Marksas rašo, kad JV ėjimas turėjo būti labai gerai apgalvotas.

Jo nuomone, J.Valančiūnas nebūtų nutraukęs sutarties, jeigu neturėtų garantijų, kad liepą neturės ant stalo naujo pasiūlymo.

B.Markso manymu, J.Valančiūno agentas Leonas Rose'as turėjo turėti komandą, kurios pasiūlymas prasidėtų nuo 17 milijonų per metus. Arba metinė kontrakto suma būtų šiek tiek mažesnė, tačiau sutartis – ilgalaikė.

NBA apžvalgininkų teigimu, didžiausia tikimybė, jog J.Valančiūnas susitars su „Grizzlies“ dėl naujos ilgalaikės sutarties.

B.Markso skaičiavimais, vasarą bus 10 komandų, kurios J.Valančiūnui finansiškai turėtų galimybę pasiūlyti bent 15 milijonų per metus kontraktą. Iš jų tik „Atlanta Hawks“, „Dallas Mavericks“, „Los Angeles Clippers“ ir galbūt „Sacramento Kings“ reikėtų vidurio puolėjo.

Iš šių ekipų, „Mavericks“ ir „Clippers“ matytų J.Valančiūną kaip planą B, jei nepavyktų susitarti su prioritetiniais laisvaisiais agentais.

Jeigu J.Valančiūnas ieškos naujos komandos, jam teks konkuruoti su keliais kitais pajėgiais vidurio puolėjais, kaip DeMarcusas Cousinsas, DeAndre Jordanas, Nikola Vučevičius, Brookas Lopezas ir Enesas Kanteris.

„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas
„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas

Pabrėžiama, kad J.Valančiūnas nebūtų atsisakęs „Grizzlies“ žaidėjo opcijos, jei neturėtų naujo kontrakto garantijų.

Pagal NBA taisykles, Jonas Valančiūnas negali derėtis su „Grizzlies“ dėl naujos sutarties iki pat liepos 1-osios, o oficialiai padėti parašus ant naujo kontrakto galės liepos 6-ąją. Tačiau vieša paslaptis, kad krepšininkai su NBA ekipomis kontaktuoja per aplinkinius dar gerokai anksčiau iki numatyto lygos termino.

„Nenustebčiau, jei Memfis su Valančiūnu jau sutarė dėl naujo kontrakto detalių“, – rašė Danas Felmanas iš „NBC Sports“.

Spėliojama, kad J.Valančiūnas su „Grizzlies“ galėtų sudaryti naują 3–4 metų sutartį.

Sunkiai tikėtina, kad metinė jos vertė galėtų prilygti pinigams, kurių JV atsisakė nepasirinkdamas „žaidėjo opcijos“, su kuria per 2019–2020 m. sezoną būtų uždirbęs 17,6 mln. JAV dolerių. Labai realu, kad kontrakto metinė vertė siektų apie 12–15 milijonų.

„Grizzly Bear Blues“ skaičiuoja, kad būtų logiška, jeigu J.Valančiūnas sudarytų naują trejų metų 45 mln. dolerių kontraktą. Teoriškai, tai prilygtų 17,6 mln. dolerių „žaidėjo opcijai“, kurią JV galėjo pasirinkti 2019–2020 m. sezonui, ir dar dvejų metų įsipareigojimui už 13,5 mln. per metus.

Įdomu, kad naujas ilgalaikis J.Valančiūno kontraktas netgi padėtų „Grizzlies“ sutaupyti milijonus ir neviršyti NBA algų kepurės, o tai leistų klubui išvengti prabangos mokesčio.

J.Valančiūnas Memfyje per 19 rungtynių sužaidė geriausią atkarpą karjeroje – rinko vid. 19,9 taško ir 10,7 atkovoto kamuolio.

Visos jo karjeros NBA vidurkis nuo 2012-ųjų – 11,8 taško ir 8,4 atkovoto kamuolio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 24sek